Prokić (46' Forsell)
Jankowski (71' Mak)
Kolev (79' Zjawiński)

Sędzia: Sebastian Jarzębak z Bytomia
Widzów: 0 Mecz ze względu na zagrożenie epidemiologiczne odbywał się bez kibiców.

2021-02-20 Cracovia II - Wisłoka Dębica 1:0

"Remis na dnie. Cracovia nie wykorzystała szansy w Mielcu, a mogła nawet przegrać" -

Obie drużyny zdawały sobie sprawę z wagi tego spotkania. – Albo my doskoczymy, albo oni odskoczą – krótko, ale celnie zapowiadał to spotkanie trener beniaminka Leszek Ojrzyński.

Dla niego był to pierwszy miarodajny test jego pracy w Mielcu, ponieważ do piątku ostatni zespół ekstraklasy mierzył się tylko i wyłącznie z drużynami z górnej połowy tabeli, mającymi duże aspiracje. Mimo to ekipa z Podkarpacia dzielnie stawiała czoła dużo – przynajmniej w teorii – lepszym przeciwnikom, w tabeli za sam okres pracy Ojrzyńskiego w Stali, miała nawet więcej punktów od Cracovii. Zdobycze punktowe w tamtych spotkaniach były oczywiście potrzebne, ale w Mielcu doskonale sobie zdawano sprawę, że najważniejsze są potyczki z bezpośrednimi rywalami w walce o utrzymanie.

W poprzedniej kolejce Stal pechowo przegrała 1:2 z Górnikiem Zabrze, tracąc gola w ostatnich sekundach spotkania. Drużyna Ojrzyńskiego w piątek chciała koniecznie odrobić te punkty i wydostać się chociaż na jeden dzień z dna tabeli. W pierwszej połowie gra gospodarzy wyglądała jednak bardzo przeciętnie. To Cracovia dyktowała tempo gry i stwarzała groźne sytuacje pod bramką Rafała Strączka. Stal oddała zaledwie jeden strzał na bramkę gości i powinna wówczas objąć prowadzenie, ale wychodzący sam na sam z Karolem Niemczyckim Maciej Jankowski fatalnie się zachował i młodzieżowiec rywali odbił piłkę.

Ojrzyński nie był zadowolony z pierwszej połowy w wykonaniu swoich zawodników, ponieważ na drugą połowę zespół wyszedł z aż dwiema zmianami – boisko opuścili Albin Granlund i Andreja Prokić, a za nich weszli Petteri Forsell oraz Robert Dadok. W efekcie Forsell, słynący z mocnego uderzenia w 58. minucie poważnie zagroził bramce Niemczyckiego, który końcami palców sparował piłkę na poprzeczkę.

Ogólnie jednak obraz gry się nie zmieniał – to Cracovia miała więcej okazji. Najlepszą zmarnował Daniel Pik, który po podaniu Rivaldinho kopnął nad bramką Strączka. Kilkanaście minut później w dogodnej sytuacji znalazł się Aleksandyr Kolew, ale minimalnie przestrzelił głową.

Im bliżej było końca spotkania, tym obie drużyny miały już mniej argumentów do tego, by przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Skoro spotkały się dwie z pięciu najmniej skuteczne drużyny ekstraklasy, musiało się skończyć bezbramkowym remisem.
Jarosław Koliński
Źródło: Przegląd Sportowy 19 lutego 2021 [1]

"Remis Pasów z mieleckim beniaminkiem" -

Remis Pasów z mieleckim beniaminkiem

W 18. kolejce piłkarskiej ekstraklasy Cracovia osiągnęła w Mielcu w spotkaniu Stalą wynik bezbramkowy. Z pięciu dotychczas rozegranych meczów z beniaminkami Pasy zremisowały aż cztery...

W I połowie przeważała Cracovia, ale jedyną sytuację bramkową, w dodatku stuprocentową, mieli gospodarze. W 37. minucie Jankowski znalazł się pięć metrów przed Niemczyckim, przegrał jednak ten pojedynek.

Po przerwie inicjatywę przejęli mielczanie, ale pierwszą okazję mieli dla odmiany goście. W 52. minucie podanie Pika dotarło do Loshaja, który głową próbował pokonać Strączka. Golkiper miejscowych paradą zagrodził drogę do bramki.

Wprowadzony na II połowę Fin Forsell dał znać o sobie w 59. minucie, kiedy z 30 m huknął w poprzeczkę. Pasy zrewanżowały się dwie minuty później ostrym strzałem Hanki z wolnego z bocznej strefy boiska. Strączek wyciągnął się jak struna i i wybił piłkę spod poprzeczki. W 63. minucie szansę mieli znów krakowianie. Rivaldo zagrał z prawego skrzydła na środek pola karnego, a nabiegający Pik uderzył z 11 m nad bramką. Dziesięć minut później blisko powodzenia była Stal, Kolev główkował tuż obok słupka. Później sporo było chaosu, walki i wynik już się nie zmienił.

Statystyka meczu: 8:11 w strzałach, 4:5 w celnych, 52:48% w posiadaniu piłki, 4:4 w kornerach i 110:108.5 pod względem ilości przebiegniętych kilometrów.
ST
Źródło: Sportowe Tempo 19 lutego 2021 [2]

Piłkarze po meczu

Kulisy meczu

Mecze sezonu 2020/21

Termalica Bruk-Bet Nieciecza 2020-08-12 Termalica Bruk-Bet Nieciecza - Cracovia 3:1  Chrobry Głogów 2020-08-16 Chrobry Głogów - Cracovia 1:2  Pogoń Szczecin 2020-08-22 Cracovia - Pogoń Szczecin 2:1  Malmö FF 2020-08-27 Malmö FF - Cracovia 2:0  Podbeskidzie Bielsko-Biała 2020-08-30 Podbeskidzie Bielsko-Biała - Cracovia 2:2  Stal Mielec 2020-09-12 Cracovia - Stal Mielec 1:1  Zagłębie Lubin 2020-09-20 Zagłębie Lubin - Cracovia 1:1  Raków Częstochowa 2020-09-26 Cracovia - Raków Częstochowa 2:2  Śląsk Wrocław 2020-10-02 Śląsk Wrocław - Cracovia 3:1  Legia Warszawa 2020-10-09 Legia Warszawa - Cracovia 0:0 k.4:5  Piast Gliwice 2020-10-17 Cracovia - Piast Gliwice 1:0  Lech Poznań 2020-10-25 Lech Poznań - Cracovia 1:1  Jagiellonia Białystok 2020-11-07 Cracovia - Jagiellonia Białystok 3:1  Świt Skolwin 2020-11-14 Świt Skolwin - Cracovia 0:1  Legia Warszawa 2020-11-22 Cracovia - Legia Warszawa 0:1  Wisła Płock 2020-11-27 Wisła Płock - Cracovia 0:1  Wisła Kraków 2020-12-04 Cracovia - Wisła Kraków 1:1  Górnik Zabrze 2020-12-12 Górnik Zabrze - Cracovia 0:2  Lechia Gdańsk 2020-12-19 Cracovia - Lechia Gdańsk 0:3  Cracovia_herb 2021 Trening Noworoczny  Puszcza Niepołomice 2021-01-13 Cracovia - Puszcza Niepołomice 3:1  Termalica Bruk-Bet Nieciecza 2021-01-16 Termalica Bruk-Bet Nieciecza - Cracovia 0:2  GKS Katowice 2021-01-20 Cracovia - GKS Katowice 1:2  MŠK Žilina 2021-01-23 Cracovia - MŠK Žilina 3:2  Warta Poznań 2021-01-30 Warta Poznań - Cracovia 1:0  Górnik Zabrze 2021-01-31 Cracovia - Górnik Zabrze 1:2  Pogoń Szczecin 2021-02-06 Pogoń Szczecin - Cracovia 1:0  Warta Poznań 2021-02-09 Warta Poznań - Cracovia 0:1  Podbeskidzie Bielsko-Biała 2021-02-13 Cracovia - Podbeskidzie Bielsko-Biała 1:1  Stal Mielec 2021-02-19 Stal Mielec - Cracovia 0:0  Zagłębie Lubin 2021-02-28 Cracovia - Zagłębie Lubin 2:4  Chojniczanka Chojnice 2021-03-03 Chojniczanka Chojnice - Cracovia 0:3  Raków Częstochowa 2021-03-06 Raków Częstochowa - Cracovia 0:0  Śląsk Wrocław 2021-03-12 Cracovia - Śląsk Wrocław 1:1  Piast Gliwice 2021-03-19 Piast Gliwice - Cracovia 2:0  Lech Poznań 2021-04-03 Cracovia - Lech Poznań 2:1  Jagiellonia Białystok 2021-04-09 Jagiellonia Białystok - Cracovia 2:1  Raków Częstochowa 2021-04-14 Cracovia - Raków Częstochowa 1:2  Legia Warszawa 2021-04-18 Legia Warszawa - Cracovia 0:0  Wisła Płock 2021-04-21 Cracovia - Wisła Płock 1:0  Wisła Kraków 2021-04-24 Wisła Kraków - Cracovia 0:0  Górnik Zabrze 2021-05-03 Cracovia - Górnik Zabrze 1:0  Lechia Gdańsk 2021-05-08 Lechia Gdańsk - Cracovia 1:1  Warta Poznań 2021-05-16 Cracovia - Warta Poznań 0:1