2021-02-24 KH Energa Toruń - Comarch Cracovia 0:2

0
:
2

(0:0; 0:0; 0:2)

Sędzia: Bartosz Kaczmarek, Sebastian Kryś (główni) - Maciej Byczkowski, Grzegorz Cytawa (liniowi)
Widzów: 0 (Mecz ze względu na zagrożenie epidemiologiczne odbywał się bez kibiców.)

55:31 Nejezchleb (Franek, Gula)

0 min. 4 min.

Comarch Cracovia wyrównała straty po bitwie w Toruniu

Po dwóch meczach ćwierćfinałowych fazy play-off Comarch Cracovia remisyje z Energą Toruń 1:1. W niezwykle wyrównanym meczu przechyliła szalę na swoją korzyśc w końcówce. W sobotę i niedzielę rywalizacja w Krakowie.

Wet za wet w Toruniu

Drugi mecz ćwierćfinałowy zaczął się podobnie, jak poprzedni od obustronnych ataków. Było mnóstwo strzałów i sytuacji bramkowych, co chwilę Pieriewozczikow i Svensson musieli odbijać krążki. Atomowym uderzeniem popisał się np. Jezek, trafiając w bark golkipera. Co ważne, „Pasy” starały się grać czysto, bez kar, co jest ich przywarą. Na początku II tercji doskonałej sytuacji na zdobycie gola nie wykorzystał Kapica, przenosząc krążek nad bramką. Z kolei pod bramką krakowską było groźnie po strzale Rożkowa, ale świetną interwencją popisał się krakowski golkiper. Gra była czysta, a w strzałach było 17 do 19.

Konsekwencja Cracovii

Na początku III tercji na ławkę kar powędrował Brynkus, ale goście obronili się, grając w czwórkę. Potem Franek mógł ich uszczęśliwić, ale przeniósł krążek nad poprzeczką, z kolei uderzenie Brynkusa obronił bramkarz. Wreszcie „Pasy” dopięły swego – uderzał Kostromitin, a Tiala zmienił tor lotu krążka i zdobył gola! Gdy podwyższył Nejezchleb, strzelając na raty, stało się jasne, że krakowianie wygrają. W końcówce gospodarze wycofali bramkarza, ale nawet w przewadze 6 na 4 nie dali rady. W strzałach było 32 do 32!

Teraz rywalizacja przenosi się do Krakowa, mecze w sobotę i niedzielę.
Źródło: Gazeta Krakowska 24 lutego 2021 [1]

"Torunianie ulegli w drugim meczu play-off" -

Torunianie ulegli w drugim meczu play-off

W drugim meczu ćwierćfinałowym pomiędzy KH Energą Toruń a Comarch Cracovią zwycięską ręką z tego spotkania wyszli goście odnosząc zwycięstwo 0:2 tym samym wyrównując stan rywalizacji. Do pierwszego trafienia trzeba było czekać aż do 53 minuty, gdy Taavi Tiala otworzył wynik spotkania.

Krakowianie wyszli na dzisiejsze spotkanie z dużą chęcią zrewanżowania się za wczorajsze spotkanie które przegrali 2:1. Po dwóch tercjach tablica świetlna wciąż ukazywała wynik 0:0. Do pierwszego trafienia w tym spotkaniu doszło w 53 minucie, kiedy to Taavi Tiala wykorzystał podanie Dimitrija Kostromitina. Krakowianie starali się pójść za ciosem i udało im się to niecałe 4 minuty później gdy do siatki trafił Richard Nejezchleb.

Juryj Czuch w końcówce spotkania próbował jeszcze manewru z wycofaniem bramkarza, ale torunianie nie byli w stanie pokonać dobrze dzisiaj dysponowanego Dienisa Pieriewozczikowa, który ostatecznie zaliczył czyste konto w tym spotkaniu. Podopieczni Rudolfa Roháčka wracają do Krakowa ze stanem rywalizacji 1:1.

- Klasyczny mecz w play-offach. Zagraliśmy cierpliwie, zespołowo i będziemy starać się grać tak dalej - powiedział Jakub Šaur, obrońca Comarch Cracovii.
wpv, skh
Źródło: Hokej.net 24 lutego 2021 [2]

W pierwszym spotkaniu nam nie poszło, dlatego trzeba było coś zmienić. W związku z tym zdecydowałem się na roszady w składzie i jak widać przyniosło to skutek. Rozegraliśmy dobre spotkanie, choć cały czas musimy pracować nad wykończeniem akcji i skutecznością. Walczyliśmy do końca i to nam się opłaciło. Wracamy do Krakowa i już myślimy o kolejnych spotkaniach w weekend. Chcemy wygrać i zakończyć tę rywalizacje w środę w Toruniu.

Juryj Czuch, trener Energi

Nie zagraliśmy dzisiaj gorszego meczu. Dzisiejszy mecz był równie dobry co wczorajszy. Niestety zabrakło nam szczęścia. Dobrze się spisywał bramkarz rywali. Mieliśmy sporo sytuacji, w których mogliśmy zdobyć bramki, ale nie byliśmy w stanie pokonać bramkarza. Nic się nie stało, w rywalizacji jest 1:1 i na pewno będziemy walczyć w Krakowie.

Źródło: Hokej.net [3]