Wiśniewski
Rubio (90' Nowicki)
Piszczek (90' Krz. Bociek)

Sędzia: Jakub Pych z Rzeszowa
Widzów: 100 Mecz ze względu na zagrożenie epidemiologiczne odbywał się z ograniczoną ilością kibiców (50%).

Walkower

Wynik zweryfikowany na 3:0 dla Cracovii ze względu na występ w drużynie goście nieuprawnionego zawodnika.

"Cracovia II nadal w formie. Kolejne zwycięstwo podopiecznych trenera Piotra Gizy" -

Cracovia II kontynuuje serię dobrych występów. „Pasy” były faworytem spotkania z Podlasiem i wywiązały się z tej roli.

Było trochę walki, ale też finezji. W 23 min Rubio o mało co nie zdobył gola wprost z rzutu rożnego. Aktywny Hiszpan chwilę później oddał groźny strzał w sytuacji sam na sam z bramkarzem, ale piłka zatrzymała się na słupku.

Pierwszy groźny strzał gości zakończył się golem. Maciej Wojczuk oddał mocny strzał z dystansu i pokonał Adama Wilka. Na odpowiedź miejscowych nie musieliśmy zbyt długo czekać. Po centrze z rogu głowa do siatki gości trafił Filip Piszczek. Rubio był bardzo napalony na bramkę, poza tym pozazdrościł uderzenia Wojczukowi, postanowił nie być gorszy i strzałem z 30 m pokonał bramkarza rywali tuż przed gwizdkiem na przerwę!

W II połowie „Pasy” próbowały podwyższyć prowadzenie, strzelał Piszczek i Patryk Zaucha, ale zostali zablokowani. Ten drugi uderzał z ostrego kata na bramkę, ale trafił tylko w boczną siatkę.

Cracovia II – Podlasie Biała Podlaska 2:1 (2:1) Bramki: 0:1 Wojczuk 33, 1:1 Piszczek 36, 2:1 Rubio 45

Cracovia II: Wilk – Stachera, Supryn, Bracik, Ziemnik – Wiśniewski, Kanach, Rubio (90 Nowicki), Ożóg, Zaucha – Piszczek (90 Bociek).

Podlasie: Nowak – Salak, Pigiel, Kot, Idzikowski – Bahonko (78 Spring), Nieścieruk, Wojczuk, Jarzynka, Andrzejuk – Mierzwiński. Sędziował: Jakub Pych (Rzeszów)

Widzów: 100.
Źródło: gazetakrakowska.pl 25 września 2021 [1]

"Cracovia II – Podlasie Biała Podlaska 2:1. Mieli szansę na punkt" -

Cracovia II – Podlasie Biała Podlaska 2:1. Mieli szansę na punkt

Piłkarze Rafała Borysiuka nie przestraszyli się wyżej notowanego rywala z Krakowa. Wicelider grupy czwartej, czyli rezerwy Cracovii przegrywały z Podlasiem 0:1, ale jeszcze przed przerwą „Pasy” odwróciły losy spotkania. W końcówce świetną okazję na wyrównanie mieli też goście i wcale nie musieli wracać do domu z pustymi rękami.

Pierwsze pół godziny to szanse z jednej i drugiej stronie, ale bez stuprocentowych sytuacji. W 33 minucie niespodziewanie to goście objęli prowadzenie.

I można chyba zaryzykować stwierdzenie, że to był gol z niczego. Michał Nowak wybił daleko piłkę spod swojej bramki. Jeden z obrońców „Pasów” wygrał głowę z rywalem, ale futbolówkę przejął Maciej Wojczuk i zdecydował się na zaskakujący strzał z około 30 metrów. Piłka idealnie „skoczyła” i „Wojo” świetnym uderzeniem posłał ją do siatki. Szkoda tylko, że biało-zieloni cieszyli się jakieś 150 sekund. Po rzucie rożnym w polu karnym dobrze znalazł się Filip Piszczek i strzelił głową tuż przy słupku.

Ciekawa była sama końcówka pierwszej odsłony. W 41 minucie mogło być już 2:1, ale Patryk Zaucha w sytuacji sam na sam z bramkarzem przyjezdnych uderzył tuż nad poprzeczką. Niedługo później odpowiedzieli białczanie. Po rzucie rożnym strzał oddał Tomasz Andrzejuk, ale został zablokowany. Piłkarze Rafała Borysiuka reklamowali zagranie ręką, ale sędzia nie przerwał gry. Akcja szybko przeniosła się pod drugą bramkę, gdzie Michał Wiśniewski w bardzo dobrej sytuacji huknął prosto w Nowaka.

Kiedy wydawało się, że obie drużyny zejdą do szatni przy wyniku remisowym Cracovia II jednak dopięła swego. I to w niecodziennych okolicznościach. Rubio przejął piłkę bliska środka boiska i niespodziewanie strzelił z około 40 metrów. Bramkarz Podlasia nie sięgnął futbolówki.

W drugiej połowie wynik długo nie ulegał zmianie. To zespół z Krakowa zmarnował kilka dogodnych okazji. Chociażby Mateusz Supron, który minął już bramkarza, ale w porę z asekuracją zdążył jeden z obrońców. W 84 minucie centymetrów zabrakło za to, żeby drugi raz na listę strzelców wpisał się Wojczuk. Po centrze z lewego skrzydła „Woja” główkował minimalnie obok słupka. I niestety drużynie z Białej Podlaskiej nie udało się już wyrównać. W efekcie, zanotowali trzecią porażkę w tym sezonie, a rywale umocnili się na drugim miejscu w tabeli.

Cracovia II Kraków – Podlasie Biała Podlaska 2:1 (1:1)

Bramki: Piszczek (36), Rubio (45) – Wojczuk (33).

Cracovia II: Wilk – Stachera, Supryn, Bracik, Ziemnik, Zaucha, Kanach, Ożóg, Wiśniewski, Rubio (90 Nowicki), Piszczek (90 Bociek).

Podlasie: Nowak – Salak, Jarzynka, Idzikowski, Pigiel, Andrzejuk, Nieścieruk, Bahonko (78 Spring), Wojczuk, Mierzwiński, Tuttas.

Żółta kartka: Tuttas (Podlasie).

Sędziował: Jakub Pych (Rzeszów).

Weryfikacja wyniku

"Cracovia. Weryfikacja wyniku III-ligowego meczu rezerw "Pasów" z Podlasiem Biała Podlaska. 3:0 zamiast 2:1" -

Polski Związek Piłki Nożnej zweryfikował wynik meczu 10. kolejki III ligi Cracovia II - Podlasie Biała Podlaska (2:1), rozegranego 25 września 2021 roku w Rącznej. Ze względu na występ w drużynie goście nieuprawnionego zawodnika przyznał on Cracovii II walkower 3:0.

"Weryfikacja podyktowana jest - stwierdzoną przez arbitra zawodów - obecnością na boisku zawodnika, nieuwzględnionego w protokole meczowym przez zespół rywala. Wśród zapisanych w nim graczy znalazł się Arkadiusz Kot, który wówczas formalnie pauzował z uwagi na czterokrotne ukaranie żółtą kartką w bieżącym sezonie. Realnie jednak w spotkaniu uczestniczył Tomasz Tuttas, grający od pierwszej minuty z numerem 9" - czytamy na oficjalnej stronie krakowskiego klubu (cytat za cracovia.pl).

Zmiana rezultatu nie wpłynęła na lokatę rezerw Cracovii w grupie czwartej III ligi. Po 11 kolejkach jest ona nadal wiceliderem tabeli, mając punkt straty do Siarki Tarnobrzeg. W sobotę (9.10.2021) zmierzy się na własnym boisku, przy ul. Wielickiej 101 w Krakowie, z zajmującą trzecie miejsce i mającą o dwa punkty mniej Chełmianką Chełm (początek meczu o godz. 13).
Jerzy Filipiuk
Źródło: gazetakrakowska.pl 8 października 2021 [3]

Mecze sezonu 2021/22 (Cracovia II)

Jutrzenka Giebułtów 2021-07-10 Cracovia II - Jutrzenka Giebułtów 6:0  Tomasovia Tomaszów Lubelski 2021-08-07 Tomasovia Tomaszów Lubelski - Cracovia II 2:5  Czarni Połaniec 2021-08-15 Cracovia II - Czarni Połaniec 1:1  KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 2021-08-18 KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski - Cracovia II 0:1  Wólczanka Wólka Pełkińska 2021-08-22 Cracovia II - Wólczanka Wólka Pełkińska 1:1  Unia Tarnów 2021-08-28 Unia Tarnów - Cracovia II 1:2  Korona Rzeszów 2021-09-04 Cracovia II - Korona Rzeszów 3:1  Avia Świdnik 2021-09-08 Avia Świdnik - Cracovia II 1:0  Stal Stalowa Wola 2021-09-12 Cracovia II - Stal Stalowa Wola 4:0  Wisła Sandomierz 2021-09-19 Wisła Sandomierz - Cracovia II 1:3  Błękitni Modlnica 2021-09-22 Błękitni Modlnica - Cracovia II 3:7  Podlasie Biała Podlaska 2021-09-25 Cracovia II - Podlasie Biała Podlaska 3:0  Podhale Nowy Targ 2021-10-02 Podhale Nowy Targ - Cracovia II 5:0  Garbarnia II Kraków 2021-10-06 Garbarnia II Kraków - Cracovia II 3:2  Chełmianka Chełm 2021-10-09 Cracovia II - Chełmianka Chełm 4:2  ŁKS Łagów 2021-10-17 ŁKS Łagów - Cracovia II 1:1  Wisłoka Dębica 2021-10-23 Wisłoka Dębica - Cracovia II 2:0  Orlęta Radzyń Podlaski 2021-10-30 Cracovia II - Orlęta Radzyń Podlaski 4:1  Siarka Tarnobrzeg 2021-11-07 Siarka Tarnobrzeg - Cracovia II 1:0  Sokół Sieniawa 2021-11-13 Cracovia II - Sokół Sieniawa 3:0  Tomasovia Tomaszów Lubelski 2021-11-20 Cracovia II - Tomasovia Tomaszów Lubelski 5:1  Cracovia_herb 2022 Trening Noworoczny  Okocimski Brzesko 2022-01-15 Cracovia II - Okocimski Brzesko 5:1  Termalica II Bruk-Bet Nieciecza 2022-01-29 Cracovia II - Termalica II Bruk-Bet Nieciecza 2:3  Rekord Bielsko-Biała 2022-02-19 Rekord Bielsko-Biała - Cracovia 1:2  Unia Tarnów 2022-03-05 Cracovia II - Unia Tarnów 1:0  Czarni Połaniec 2022-03-12 Czarni Połaniec - Cracovia II 0:3  KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 2022-03-19 Cracovia II - KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski 0:0  Wólczanka Wólka Pełkińska 2022-03-26 Wólczanka Wólka Pełkińska - Cracovia II 1:1  Unia Tarnów 2022-04-02 Cracovia II - Unia Tarnów 1:0  Korona Rzeszów 2022-04-10 Korona Rzeszów - Cracovia II 0:2  Avia Świdnik 2022-04-16 Cracovia II - Avia Świdnik 1:2  Stal Stalowa Wola 2022-04-22 Stal Stalowa Wola - Cracovia II 0:2  Wisła Sandomierz 2022-04-27 Cracovia II - Wisła Sandomierz 0:0  Podlasie Biała Podlaska 2022-04-30 Podlasie Biała Podlaska - Cracovia II 0:6  Podhale Nowy Targ 2022-05-07 Cracovia II - Podhale Nowy Targ 5:2  Chełmianka Chełm 2022-05-14 Chełmianka Chełm - Cracovia II 2:1  ŁKS Łagów 2022-05-22 Cracovia II - ŁKS Łagów 0:1  Wisłoka Dębica 2022-05-28 Cracovia II - Wisłoka Dębica 1:1  Orlęta Radzyń Podlaski 2022-06-04 Orlęta Radzyń Podlaski - Cracovia II 3:1  Siarka Tarnobrzeg 2022-06-11 Cracovia II - Siarka Tarnobrzeg 2:3  Sokół Sieniawa 2022-06-18 Sokół Sieniawa - Cracovia II 2:1