2021-09-28 JKH GKS Jastrzębie - Comarch Cracovia 3:2

Jastrzębie Zdrój, wtorek, 28 września 2021, 18:00

3
:
2

(2:0; 0:1; 1:1)

Sędzia: Krzysztof Kozłowski, Tomasz Radzik (główni) - Michał Gerne, Wojciech Moszczyński (liniowi)

50:37 Šaur (Bodrow)

10 min. 12 min.

Dziurdzia

"JKH Jastrzębie-Zdrój - Comarch Cracovia. Mistrz lepszy od wicemistrza. Debiut Mullera" -

To był zaległy mecz z pierwszej kolejki, który nie odbył się bo jastrzębianie mieli na głowie występy w Lidze Mistrzów. Było to pierwsze stracie między oboma drużynami od czasu spotkań finałowych w ubiegłym sezonie (4:1 dla jastrzębian w serii).

Teraz JKH jest osłabiony, a „Pasy” na razie spisują się bardzo dobrze. Zapowiadało się więc na wyrównane spotkanie i takie było. Ale gospodarze wypracowali sobie przewagę w pierwszej tercji.

W 6 min strzał Kostka odbił wprawdzie Pieriewozczikow, ale wobec dobitki Razgalsa był bezradny. Niebawem Rac pokonał zasłoniętego bramkarza „Pasów”. Goście złapali bramkowy kontakt podczas gry w przewadze. Jacenko z okoli bulika pokonał Nechvatala. Goście dążyli do wyrównania, próbował m.in. Kapica, ale golkiper dobrze bronił.

Z kolei gospodarze mogli podwyższyć wynik, ale po strzale Jarosza Cracovię uratował słupek. Ale to goście zdobyli bramkę za sprawą Saura. Oba zespoły chciały koniecznie rozstrzygnąć to starcie w regulaminowym czasie. I udało się miejscowym na 31 s przed końcem. Rac popędził na bramkę i strzałem z kąta pokonał bramkarza. W Comarch Cracovii debiutował Jakub Muller, 22-letni czeski defensor, młodzieżowy reprezentant kraju, który grał ostatnio w zespole KH Martin. Kolejny mecz „Pasy” rozegrają w czwartek o godz. 18 z Podhalem u siebie.
Źródło: Gazeta Krakowska 28 września 2021 [1]

"Ważne zwycięstwo JKH! Dublet Ráca" -

Ważne zwycięstwo JKH! Dublet Ráca

W zaległym meczu 2. kolejki Polskiej Hokej Ligi JKH GKS Jastrzębie pokonał na własnym lodzie Comarch Cracovię 3:2. Dwie bramki dla ekipy mistrza Polski zdobył Roman Rác.

Podopieczni Róberta Kalábera ważny krok w kierunku zwycięstwa zrobili już w pierwszej odsłonie, po której prowadzili 2:0. Wynik spotkana w 6. minucie otworzył będący ostatnio w dobrej formie Frenks Razgals. Drugiego gola dołożył Roman Rác, który popisał się celnym uderzeniem spod linii niebieskiej. Zasłonięty Dienis Pieriewozczikow nie zdążył w porę zareagować. Warto dodać, że dla słowackiego środkowego było to pierwsze trafienie w sezonie 2021/2022.

Trener Rudolf Roháček długo się nie zastanawiał i od razu poprosił o czas. Jego uwagi poskutkowały, bo goście zaczęli grać rozsądniej w destrukcji i odważniej w ataku. Jednak kontraktowego gola zdobyli dopiero podczas swojego trzeciego okresu gry w przewadze. Na listę strzelców wpisał się Iwan Jacenko, dla którego był to premierowe trafienie w barwach „Pasów”.

Później więcej z gry mieli gospodarze, ale zabrakło im konkretów w postaci bramek. Dobre okazje mieli Rác, Kalns i Urbanowicz, ale krakowski golkiper był na posterunku.

Tymczasem w 51. minucie Cracovia wyrównała po perfekcyjnie rozegranym buliku. Wznowienie wygrał Jewgienij Bodrow, a Jakub Šaur popisał się soczystym uderzeniem z pełnego zamachu. Strzegący jastrzębskiej bramki Patrik Nechvátal nie miał żadnych szans na skuteczną interwencję.

W końcówce jastrzębianie zagrali w przewadze, a na ławkę kar został odesłany najnowszy nabytek „Pasów” Jakub Müller. Krakowianom udało się przetrwać ten trudny okres i gdy na „Jastorze” zaczęło pachnieć dogrywką, decydujący cios zadał Roman Rác. Słowacki środkowy popisał się niezwykle chytrym uderzeniem spod bramki i znów zaskoczył Dienisa Pieriewozczikowa. Pełna pula została więc w Jastrzębiu-Zdroju.

– Czekaliśmy na błąd rywala i w końcówce Cracovia się potknęła, a my trafiliśmy do siatki. Jesteśmy szczęśliwi, że zdobyliśmy trzy punkty. Wcześniej ładnie przegrywaliśmy, tym razem udało się, po gorszych momentach, zwyciężyć. Ważne są te punkty dla odbudowy drużyny, bo nie mamy przerwy i cały czas gramy, więc psychicznie i fizycznie jesteśmy zmęczeni. Nie ma kiedy się zregenerować, więc idziemy dalej – zaznaczył Róbert Kaláber, trener JKH.