Wiśniewski
Ogorzały (90' Nowicki)
Piszczek (79' Bała)

Sędzia: Bartosz Owsiany z Opola
Widzów: Mecz ze względu na zagrożenie epidemiologiczne odbywał się z ograniczoną ilością kibiców (50%).

Kashay

"Cracovia II. Rezerwy "Pasów" pokonały w Rącznej Chełmiankę Chełm i nadal są wiceliderami tabeli III ligi" -

W meczu 12. kolejki III ligi piłkarskiej, rozegranym w Rącznej, wiceliderująca w tabeli Cracovia II wygrała z zajmującą trzecie miejsce Chełmianką Chełm 4:2.

Początkowo goście przeprowadzili kilka ataków; m.in. strzał Jakuba Bednara obronił Karol Niemczycki. Potem skuteczniejsi byli gospodarzy, którzy w ciągu kwadransa zdobyli aż trzy gole.

Prowadzenie uzyskał Filip Piszczek, który uderzył w dolny róg bramki. W rewanżu Ezana Kahsay był sam na sam z Niemczyckim, ale po jego strzale piłka przeleciała tuż obok słupka. Wynik meczu podwyższył Michał Rakoczy, wykorzystując centrę ze skrzydła. Kolejną bramkę, z rzutu karnego – podyktowanego za zagranie ręką – uzyskał Piszczek. Tuż przed przerwą świetnej okazji dla gości nie wykorzystał Jakub Bednara.

Po zmianie stron krakowianie zepchnęli rywali do defensywy i po strzale Rakoczego oraz rykoszecie piłka wpadła do bramki gości. „Pasy” kontrolowały sytuację na boisku i wydawało się, że odniosą wysokie zwycięstwo. Chełmianie nie zrezygnowali jednak z walki o przynajmniej honorowego gola, czego efektem były celne strzały Kahsaya i Piotra Piekarskiego. Tuż przed końcem gry okazję na trzeciego gola dla gościł miał Michał Wołos.

Cracovia II - Chełmianka Chełm 4:2 (3:0)

Bramki: 1:0 Piszczek 22, 2:0 Rakoczy 30, 3:0 Piszczek 36 karny, 4:0 Rakoczy 50, 4:1 Kahsay 81, 4:2 Piekarski 85. Cracovia II: Niemczycki - Stachera, Bracik, Ziemnik, Zaucha - Kanach, Rakoczy (87 Ożóg), Myszor, Wiśniewski, Ogorzały (90 Nowicki) - Piszczek (79 Bała).

Chełmianka: Ciołek - Kanarek, Zbiciak, Mazurek, Wołos - Wiatrak (64 Budzyński), Bednara (64 Czułowski), Piekarski, Myśliwiecki (57 Brzozowski), Grąz (57 Skoczylas) - Kahsay.

Sędziował: Bartosz Owsiany (Opole). Żółte kartki: Bracik, Rakoczy.
Jerzy Filipiuk
Źródło: gazetakrakowska.pl 9 października 2021 [1]

"Cracovia II – Chełmianka 4:2. Dobra passa brutalnie przerwana" -

Cracovia II – Chełmianka 4:2. Dobra passa brutalnie przerwana

To wyraźnie nie był dzień piłkarzy Chełmianki. Najlepsza defensywa w grupie czwartej popełniła sporo błędów. A kiedy nie wykorzystuje się też kilku świetnych okazji, to mamy gotową receptę na katastrofę. Tak było w Krakowie, gdzie drużyna Tomasza Złomańczuka przegrała z drugą w tabeli Cracovią II 2:4. Trzeba jednak dodać, że po 50 minutach było 0:4.

Od pierwszego gwizdka goście „siedli” na rywalach i nie pozwalali im wyprowadzić żadnej akcji.

W czwartej minucie po rzucie wolnym wykonywanym przez Piotra Piekarskiego piłka spadła pod nogi Jakuba Bednary, a ten huknął z 16 metrów, ale prosto w bramkarza. W dziewiątej minucie Bednara ponownie dopadł do piłki, tym razem w szesnastce, ale źle sobie przyjął i rywale zażegnali niebezpieczeństwo.

W kolejnych fragmentach gospodarze pokazali, że też potrafią być groźni. W 19 minucie w ostatniej chwili Piekarski wślizgiem zablokował zagranie wzdłuż bramki. Po chwili przyszło ostrzeżenie numer dwa. Po akcji lewym skrzydłem i podaniu w pole karne biało-zieloni wybili futbolówkę na rzut rożny.

W 23 minucie Cracovia II dopięła swego. Dwa prostopadłe podania i w sytuacji sam na sam znalazł się Filip Piszczek, który ze spokojem strzelił do siatki na 1:0. Błyskawicznie powinno być jednak po jeden. Minęło kilkadziesiąt sekund, a Ezana Kashay przejął złe podanie obrońcy i popędził sam na bramkę. Goniło go dwóch rywali, więc oddał strzał z narożnika pola karnego. Prawie idealny, bo piłka dosłownie o centymetry minęła słupek.

Kiedy minęło pół godziny gry drużyna Piotra Gizy podwyższyła swoje prowadzenie. Po centrze z prawej strony krycie „na radar” skończyło się „setką” Michała Rakoczego i jego celnym strzałem z kilku metrów. W 35 minucie Bartosz Zbiciak robiąc wślizg zatrzymał piłkę ręką i sędzia wskazał na „wapno”. Na 3:0 podwyższył Piszczek, który skutecznie wykonał jedenastkę.

Sporo działo się też w końcówce. „Izi” znowu był blisko gola, ale piłkę zmierzającą do bramki po jego próbie w ostatniej chwili na rzut rożny odbił obrońca „Pasów”. Później Kashay odebrał piłkę rywalom i wyprowadził kontrę dwóch na dwóch. Oddał w odpowiednim momencie futbolówkę do Bednary, a ten uderzył po długim rogu jednak ponownie tuż obok słupka. Zamiast 3:1 mogło się zrobić 4:0. Strzał rywali z kilkunastu metrów sprawił mnóstwo problemów Sebastianowi Ciołkowi, bo bramkarz poszedł już w lewo, a piłka po rykoszecie zmierzała w prawy róg. Golkiper Chełmianki zdążył jednak obronić to uderzenie.

Jeżeli biało-zieloni po przerwie chcieli jeszcze powalczyć, to już w 50 minucie musieli zmienić plany. Po pierwszym strzale gospodarzy piłka spadła pod nogi Rakoczego, a ten bez namysłu uderzył na bramkę. Piłka odbiła się od Łukasza Mazurka i tym razem Ciołek nie zdołał już jej odbić.

Później wynik długo nie ulegał zmianie. Dopiero w 82 minucie Kashay po asyście Patryka Czułowskiego w sytuacji sam na sam strzelił na 4:1. A po chwili centrę z rzutu rożnego na gola numer dwa zamienił Piekarski. Drużyna trenera Złomańczuka ruszyła jeszcze do ataku, ale na więcej rywale już nie pozwolili. W efekcie, dobra passa klubu z Chełma została brutalnie przerwana w Krakowie.

Cracovia II – Chełmianka Chełm 4:2 (3:0)

Bramki: Piszczek (22, 36-z karnego), Rakoczy (30, 50) – Kashay (82), Piekarski (85).

Cracovia II: Niemczycki – Stachera, Bracik, Ziemnik, Zucha, Kanach, Rakoczy (87 Ożóg), Myszor, Wiśniewski, Ogorzały (90 Nowicki), Piszczek (79 Bała).

Chełmianka: Ciołek – Kanarek, Zbiciak, Mazurek, Wołos, Wiatrak (64 Budzyński), Bednara (64 Czułowski), Piekarski, Grądz (57 Brzozowski), Myśliwiecki (57 Skoczylas), Kashay.

Żółte kartki: Rakoczy, Bracik (Cracovia II).

Sędziował: Bartosz Owsiany (Opole).
Łukasz Gładysiewicz

Mecze sezonu 2021/22 (Cracovia II)

Jutrzenka Giebułtów 2021-07-10 Cracovia II - Jutrzenka Giebułtów 6:0  Tomasovia Tomaszów Lubelski 2021-08-07 Tomasovia Tomaszów Lubelski - Cracovia II 2:5  Czarni Połaniec 2021-08-15 Cracovia II - Czarni Połaniec 1:1  KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 2021-08-18 KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski - Cracovia II 0:1  Wólczanka Wólka Pełkińska 2021-08-22 Cracovia II - Wólczanka Wólka Pełkińska 1:1  Unia Tarnów 2021-08-28 Unia Tarnów - Cracovia II 1:2  Korona Rzeszów 2021-09-04 Cracovia II - Korona Rzeszów 3:1  Avia Świdnik 2021-09-08 Avia Świdnik - Cracovia II 1:0  Stal Stalowa Wola 2021-09-12 Cracovia II - Stal Stalowa Wola 4:0  Wisła Sandomierz 2021-09-19 Wisła Sandomierz - Cracovia II 1:3  Błękitni Modlnica 2021-09-22 Błękitni Modlnica - Cracovia II 3:7  Podlasie Biała Podlaska 2021-09-25 Cracovia II - Podlasie Biała Podlaska 3:0  Podhale Nowy Targ 2021-10-02 Podhale Nowy Targ - Cracovia II 5:0  Garbarnia II Kraków 2021-10-06 Garbarnia II Kraków - Cracovia II 3:2  Chełmianka Chełm 2021-10-09 Cracovia II - Chełmianka Chełm 4:2  ŁKS Łagów 2021-10-17 ŁKS Łagów - Cracovia II 1:1  Wisłoka Dębica 2021-10-23 Wisłoka Dębica - Cracovia II 2:0  Orlęta Radzyń Podlaski 2021-10-30 Cracovia II - Orlęta Radzyń Podlaski 4:1  Siarka Tarnobrzeg 2021-11-07 Siarka Tarnobrzeg - Cracovia II 1:0  Sokół Sieniawa 2021-11-13 Cracovia II - Sokół Sieniawa 3:0  Tomasovia Tomaszów Lubelski 2021-11-20 Cracovia II - Tomasovia Tomaszów Lubelski 5:1  Cracovia_herb 2022 Trening Noworoczny  Okocimski Brzesko 2022-01-15 Cracovia II - Okocimski Brzesko 5:1  Termalica II Bruk-Bet Nieciecza 2022-01-29 Cracovia II - Termalica II Bruk-Bet Nieciecza 2:3  Rekord Bielsko-Biała 2022-02-19 Rekord Bielsko-Biała - Cracovia 1:2  Unia Tarnów 2022-03-05 Cracovia II - Unia Tarnów 1:0  Czarni Połaniec 2022-03-12 Czarni Połaniec - Cracovia II 0:3  KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 2022-03-19 Cracovia II - KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski 0:0  Wólczanka Wólka Pełkińska 2022-03-26 Wólczanka Wólka Pełkińska - Cracovia II 1:1  Unia Tarnów 2022-04-02 Cracovia II - Unia Tarnów 1:0  Korona Rzeszów 2022-04-10 Korona Rzeszów - Cracovia II 0:2  Avia Świdnik 2022-04-16 Cracovia II - Avia Świdnik 1:2  Stal Stalowa Wola 2022-04-22 Stal Stalowa Wola - Cracovia II 0:2  Wisła Sandomierz 2022-04-27 Cracovia II - Wisła Sandomierz 0:0  Podlasie Biała Podlaska 2022-04-30 Podlasie Biała Podlaska - Cracovia II 0:6  Podhale Nowy Targ 2022-05-07 Cracovia II - Podhale Nowy Targ 5:2  Chełmianka Chełm 2022-05-14 Chełmianka Chełm - Cracovia II 2:1  ŁKS Łagów 2022-05-22 Cracovia II - ŁKS Łagów 0:1  Wisłoka Dębica 2022-05-28 Cracovia II - Wisłoka Dębica 1:1  Orlęta Radzyń Podlaski 2022-06-04 Orlęta Radzyń Podlaski - Cracovia II 3:1  Siarka Tarnobrzeg 2022-06-11 Cracovia II - Siarka Tarnobrzeg 2:3  Sokół Sieniawa 2022-06-18 Sokół Sieniawa - Cracovia II 2:1