Sipľak
Rakoczy (81' Knap)
Myszor (46' Loshaj)
van Amersfoort

Sędzia: Tomasz Wajda (Żywiec) oraz Krzysztof Myrmus (Skoczów), Andrzej Zbytniewski (Lublin)

Mesanović (42')
Jablonsky (41' faul) Radwański (29' faul)

Bruk-Bet Termalica Nieciecza ma plan na mecz z Cracovią

Bruk-Bet Termalica Nieciecza przyjeżdża do Krakowa na mecz z Cracovią (poniedziałek, godz. 18) w nieciekawej sytuacji. Zespół zajmuje ostatnie miejsce w tabeli ekstraklasy.

- Zmieniliśmy nieco plan przygotowań, ale jesteśmy bojowo nastawieni- mówi Bartłomiej Bobla, drugi asystent trenera Radoslava Latala. - Cracovia zanotowała dobry start wiosną, w trzech meczach zdobyła 5 puntów, nie przegrała meczu, wiemy, czego się spodziewać po niej. Cracovia za trenera Zielińskiego jest zmieniona Mamy swój plan na to spotkanie. Jeśli go zrealizujemy, możemy być zadowoleni po meczu. W każdym spotkaniu trzeba grac bezpiecznie w defensywie i kreatywnie w ofensywnie. Pamiętam doskonale spotkanie wygrane przez nas w Krakowie 3:2, grając jeden z lepszych meczów w ówczesnym sezonie w ekstraklasie. Jeśli to powtórzymy, to wrócimy z trzema punktami.

W zespole z Niecieczy gra ukraiński obrońca Artem Putiwcew.

- Ostatnie dni były dla mnie naprawdę bardzo ciężkie – mówi piłkarz. - Ze strony mentalnej, psychicznej bo cały czas martwię się o rodziców. Dostałem dużo wiadomości, telefonów ze słowami wsparcia, byłem tym miło zaskoczony. Chciałbym wszystkim podziękować za te słowa, kibicom, kolegom z zespołu i ludziom z klubu.
Źródło: gazetakrakowska.pl 27 lutego 2022 [1]

"Cracovia - Bruk-Bet Termalica. Konoplanka nie pomógł, niecieczanie byli bardziej zdeterminowani" -

W meczu 23. kolejki ekstraklasy Cracovia przegrała z Bruk-Betem Termalica Nieciecza 1:2. W "Pasach" zadebiutował Jewhen Konoplanka.

Uhonorowali Ukrainę

Przed meczem minutą ciszy uczczono pamięć poległych Ukraińców w wojnie z Rosją. Piłkarze wyszli na rozgrzewkę w specjalnych koszulkach. Ukraińskie flagi też były obecne. Na bandach wokół boiska napis „Solidarni z Ukrainą” był wyświetlany także w języku ukraińskim i angielskim. Pierwszy raz po 1,5-rocznej przerwie w „Pasach” zagrał David Jablonsky. Piłkarz zawieszony za korupcję, który dopiero od 1 stycznia ponownie mógł trenować z zespołem.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza przed meczem zakontraktowała nowego zawodnika – to Tomas Poznar, 33-letni czeski napastnik, który ostatnio grał w FC Zlin. W 18 spotkaniach zdobył sześć bramek. Ma na swoim koncie jeden występ w reprezentacji kraju. Rozwiązano natomiast kontrakt z czeskim obrońcą Michalem Bezpalcem. Poznar nie mógł jeszcze wystąpić w tym spotkaniu. Za to kapitanem był Ukrainiec Artem Putiwcew. Po raz pierwszy. To był piękny gest w stosunku do zawodnika.

Pierwszy mecz Jablonsky'ego po przerwie

W Cracovii nastąpiły dwie zmiany w stosunku do ostatniego meczu – zagrali wspomniany Jablonsky i Jakub Myszor w miejsce Kamila Pestki i Sylwestra Lusiusza. Ponadto Sergiu Hanca zagrał na nowej pozycji – w środku pola. Gospodarze zaatakowali od razu. W 9 min świetnie z prawego skrzydła dograł Michał Rakoczy, ale Pelle van Amersfoort nie doszedł do piłki, uprzedzony przez obrońcę. Był tylko rzut rożny. Gospodarze byli w ataku, a goście nastawili się na kontrataki. W 31 min z 16 m próbował Jakub Myszor – posłał jednak piłkę nad spojeniem bramki.

W 36 min wydawało się, że musi być 1:0. Po bardzo składnej akcji przed kapitalną szansą po podaniu Pellego van Amersfoorta stanął Cornel Rapa, i spudłował z 7 m.

Ta sytuacja od razu się zemściła. Goście przeprowadzili składny atak lewą flanką – Adam Radwański świetnie dograł piłkę w róg pola brakowego, a Muris Mesanovic uprzedził Rapę i strzałem głową zdobył gola.

Debiut Konoplanki

Krakowianie byli tak zaskoczeni, że dali sobie strzelić drugą bramkę. Piotr Wlazło popisał się ładnym zagraniem piętą, a Mesanović z zimną krwią pokonał Niemczyckiego. Początkowo sędzia uznał, że był spalony, ale po analizie VAR zmienił decyzję. Na drugą połowę wyszedł Jewhen Konoplanka, gwiazda ukraińskiej piłki, kupiona kilkanaście dni temu przez „Pasy”.

W 48 min bliski kontaktowego gola był Van Amersfoort, ale Pawieł Pawluczenko wybił piłkę na róg. Po nim piłka trafiła na róg pola bramkowego do Floriana Loshaja, który w pierwszym kontakcie z piłką po wejściu na boisko zdobył gola. To dodało gospodarzom wiatru w żagle. Na bramkę „Słoni” sunął atak za atakiem. Kotłowało się na przedpolu bramki Pawluczenki.

W 65 min dynamiczne wejście Konoplanki wywołało entuzjazm na trybunach, a u gości popłoch, akcja skończył się faulem 18 m przed bramką. Sam poszkodowany wykonał rzut wolny, ale nie był on za bardzo udany – piłka poszybowała daleko od bramki. Bliżej celu był Michal Hubinek – piłka minęła wprawdzie poprzeczkę, ale nieznacznie.

Cracovia próbowała do końca. Strzał Mihala Siplaka został zablokowany, a w doliczonym czasie gry Filip Balaj strzelił w boczną siatkę.
Źródło: gazetakrakowska.pl 28 lutego 2022 [2]

"W Krakowie pierwsze wyjazdowe zwycięstwo Słoni" -
sportowetempo.pl

W Krakowie pierwsze wyjazdowe zwycięstwo Słoni

W 31. kolejce piłkarskiej ekstraklasy zaprog W 23. kolejce piłkarskiej ekstraklasy doszło do derbów Małopolski. Cracovia niespodziewanie przegrała z outsiderem, Bruk-Betem Termaliką Nieciecza 1-2.

Cracovia - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 1-2 (0-2) 0-1 Muris Mesanovic 39 (głową)

0-2 Muris Mesanovic 42

1-2 Florian Loshaj 48

Sędziował Tomasz Wajda (Żywiec). Żółte kartki: Jablonsky - Radwański, Grabowski, Putivtsev, Kukułowicz.

CRACOVIA: Niemczycki - Kakabadze, Rapa (81 Balaj), Rodin, Jablonsky (46 Loshaj), Siplak - Myszor (46 Konoplyanka), Rasmussen, Hanca, Rakoczy (81 Knap) - van Amersfoort.

BBT: Pavlyuchenko - Grzybek, Biedrzycki, Putivtsev, Hybs - Radwański (64 Ambrosiewicz), Hubinek (89 Tekijaski), Wlazło, Grabowski (46 Stefanik) - KOcyła (64 Kukułowicz), Mesanovic (77 Śpiewak).

"Słonie" odniosły pierwszy wyjazdowe zwycięstwo w tym sezonie. Wygrana w Krakowie daje im jeszcze nadzieję na pozostanie w ekstraklasie.

Cracovia przeważała w I połowie, w 37. minucie Rapa miał świetną okazję, ale z dobrej pozycji spudłował. Tymczasem pięć minut później było... 0-2. Najpierw z prawego skrzydła zacentrował Radwański, a Mesanovic skoczył wyżej niż Rapa i głową z 6 m trafił do siatki. Po chwili błąd popełnił Rodin, stracił piłkę i goście skontrowali trzech na dwóch. Wlazło podał na prawo do Kocyły, ten oddał do Wlazły, który piętą przekazał futbolówkę do Mesanovica. A Bośniak pewnie pokonał Niemczyckiego. Sędzia początkowo odgwizdał spalonego, lecz po analizie VAR gola uznał.

W przerwie gospodarze dokonali dwóch zmian. Zadebiutował renomowany Ukrainiec Konoplyanka stając się czołową postacią na boisku. Wszedł też Loshaj, który uderzył z woleja z 4 m, po przedłużeniu przez Rodina głową wrzutki z kornera. Wydawało się, że Pasy pójdą za ciosem. Faktycznie, krakowianie mocniej zaatakowali, ale nie przełożyło się to na sytuacje bramkowe. Szansę mieli rywale w 79. minucie, groźny strzał oddał Hubinek, piłka poszybowała tuż nad poprzeczką.

W 83. minucie bliski powodzenia był van Amersfoort, po podaniu Konoplyanki główkował jednak obok słupka.

Niecieczanie mieli z kolei okazję w 86. minucie, ale Grzybek tak długo składał się do strzału, że stracił piłkę...

Statystyka meczu: 13:7 w strzałach, 4:2 w celnych, 60:40% w posiadaniu piłki, 4:4 w kornerach i 114:113 pod względem ilości przebiegniętych kilometrów.
Źródło: sportowetempo.pl 28 lutego 2022 [3]

Jacek Zieliński, trener Cracovii

Chęci i marzenia były duże, ale boisko napisało przykry dla nas scenariusz. Dając takie dwa prezenty jak w pierwszej połowie, to trudno się spodziewać innego rozwiązania. Choć mecz mógł potoczyć się zupełnie inaczej. Rozwiązywanie sytuacji pod bramką przeciwnika nie było jednak nasza mocną stroną. Cóż, trzeba się pogodzić z porażką.

Oczywiście były wahania, czy Jewhen ma zagrać, chłopak nie spał po nocach nasłuchując cały czas, co dzieje się z jego rodziną, która chyba jeszcze nie opuściła terytorium Ukrainy. Bardzo chciał grać. Przed meczem nie myślałem, że wystąpi 45 minut, ale mecz się tak ułożył, że potrzebna była desperacja. Jego wejście dodało nam powera, choć nie jest jeszcze przygotowany do takiej gry, jaką lubi, czyli próbował wejść w drybling. Ma za sobą debiut, a debiutów się nie wybiera. Nie jest jeszcze gotowy, by grać 90 minut. Teraz umawialiśmy się że zagra 30. Czasem jednak człowiek sięga do różnych rozwiązań, na zasadzie szaleństw. W każdym razie zawodnik nie jest jeszcze gotowy na cały mecz. Jego półgodzinna obecność na boisku dała zespołowi impuls.

Radoslav Látal, trener Niecieczy

Pierwsze zwycięstwo na wyjeździe cieszy, zdobyliśmy bardzo ważne trzy punkty. Teraz gramy z Wartą i Zagłębiem u siebie. Od początku meczu w Krakowie graliśmy to, co chcieliśmy. Cofnęliśmy się i czekaliśmy na kontry. Powiedziałem w szatni w przerwie, żeby uważać na pierwsze 15 minut. Straciliśmy wprawdzie bramkę i było to trudne dla nas, ale potem było łatwiej. Grzybek mógł zdobyć bramkę na 3:1, ale zostało 2:1.

Źródło: gazetakrakowska.pl [4]

Piłkarze po meczu

Mecze sezonu 2021/22

MFK Frýdek-Místek 2021-06-23 Cracovia - MFK Frýdek-Místek 9:0  Fotbal Trzyniec 2021-06-26 Cracovia – Fotbal Trzyniec 2:0  NK Maribor 2021-07-01 NK Maribor - Cracovia 1:3  Partizan Belgrad 2021-07-04 Cracovia - Partizan Belgrad 0:3  Lokomotiw Moskwa 2021-07-05 Cracovia - Lokomotiw Moskwa 2:2  Sturm Graz 2021-07-08 Sturm Graz - Cracovia 0:1  1. FC Slovácko 2021-07-09 Cracovia - 1. FC Slovácko 0:1  Termalica Bruk-Bet Nieciecza 2021-07-16 Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Cracovia 2:1  Termalica Bruk-Bet Nieciecza 2021-07-16 Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Cracovia 4:0  Górnik Łęczna 2021-07-24 Górnik Łęczna - Cracovia 1:1  Śląsk Wrocław 2021-08-01 Cracovia - Śląsk Wrocław 1:2  Lech Poznań 2021-08-06 Lech Poznań - Cracovia 2:0  Lechia Gdańsk 2021-08-14 Lechia Gdańsk - Cracovia 3:0  Jagiellonia Białystok 2021-08-21 Cracovia - Jagiellonia Białystok 2:1  Termalica Bruk-Bet Nieciecza 2021-08-28 Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Cracovia 1:2  Górnik Zabrze 2021-09-11 Cracovia - Górnik Zabrze 2:2  Pogoń Szczecin 2021-09-18 Pogoń Szczecin - Cracovia 1:1  ŁKS Łódź 2021-09-23 ŁKS Łódź - Cracovia 0:0 k.3:1  Piast Gliwice 2021-09-27 Piast Gliwice - Cracovia 2:4  Stal Mielec 2021-10-02 Cracovia - Stal Mielec 3:3  Warta Poznań 2021-10-17 Cracovia - Warta Poznań 2:0  Zagłębie Lubin 2021-10-24 Zagłębie Lubin - Cracovia 1:1  Radomiak Radom 2021-10-29 Cracovia - Radomiak Radom 1:2  Wisła Kraków 2021-11-07 Wisła Kraków - Cracovia 1:0  Raków Częstochowa 2021-11-22 Cracovia - Raków Częstochowa 1:0  Wisła Płock 2021-11-28 Wisła Płock - Cracovia 2:1  Legia Warszawa 2021-12-05 Cracovia - Legia Warszawa 1:0  Górnik Łęczna 2021-12-12 Cracovia - Górnik Łęczna 0:2  Śląsk Wrocław 2021-12-18 Śląsk Wrocław - Cracovia 0:2  Cracovia_herb 2022 Trening Noworoczny  Rapid Wiedeń 2022-01-19 Cracovia - Rapid Wiedeń 1:2  Dynamo Czeskie Budziejowice 2022-01-21 Cracovia - Dynamo Czeskie Budziejowice 4:2  Rabotniczki Skopje 2022-01-26 Cracovia - Rabotniczki Skopje 1:0  Spartak Subotica 2022-01-28 Cracovia - Spartak Subotica 2:1  Lech Poznań 2022-02-06 Cracovia - Lech Poznań 3:3  Lechia Gdańsk 2022-02-11 Cracovia - Lechia Gdańsk 2:0  Puszcza Niepołomice 2022-02-12 Cracovia - Puszcza Niepołomice 1:1  Jagiellonia Białystok 2022-02-19 Jagiellonia Białystok - Cracovia 0:0  Termalica Bruk-Bet Nieciecza 2022-02-28 Cracovia - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 1:2  Górnik Zabrze 2022-03-06 Górnik Zabrze - Cracovia 3:0  Pogoń Szczecin 2022-03-12 Cracovia - Pogoń Szczecin 1:1  Piast Gliwice 2022-03-20 Cracovia - Piast Gliwice 0:1  Sandecja Nowy Sącz 2022-03-25 Cracovia - Sandecja Nowy Sącz 1:0  Stal Mielec 2022-04-01 Stal Mielec - Cracovia 1:2  Warta Poznań 2022-04-10 Warta Poznań - Cracovia 1:0  Zagłębie Lubin 2022-04-18 Cracovia - Zagłębie Lubin 1:0  Radomiak Radom 2022-04-22 Radomiak Radom - Cracovia 0:1  Wisła Kraków 2022-05-01 Cracovia - Wisła Kraków 0:0  Raków Częstochowa 2022-05-08 Raków Częstochowa - Cracovia 1:1  Wisła Płock 2022-05-13 Cracovia - Wisła Płock 3:0  Legia Warszawa 2022-05-21 Legia Warszawa - Cracovia 3:0