2022-02-28 GKS Tychy - Comarch Cracovia 3:2

Tychy, poniedziałek, 28 lutego 2022, 19:00

3
:
2

(1:0; 1:2; 1:0)

Sędzia: Krzysztof Kozłowski, Paweł Breske (główni) - Artur Hyliński, Jacek Szutta (liniowi)

22:41 Bodrow (Worobjow, Popiticz) 5/4

12 min. 10 min.

Atut własnego lodu wykorzystany. GKS Tychy o krok od półfinału

GKS Tychy pokonał na własnym lodzie Comarch Cracovię 3:2. O losach spotkania przesądziło trafienie Christiana Mroczkowskiego z początku trzeciej tercji. Trójkolorowi do awansu do półfinału potrzebują już tylko jednego zwycięstwa.

Trener Rudolf Roháček starał się zaskoczyć ekipę z „Piwnego Miasta”. Pierwszym ruchem miało być postawienie dla Damiana Kapicę, który wrócił do składu po kontuzji. Drugim – bardziej agresywna gra.

Ale jako pierwsi wynik spotkania otworzyli tyszanie, którzy w 15. minucie wykorzystali okres gry w przewadze po wykluczeniu dla Aleša Ježka. Na listę strzelców wpisał się Jean Dupuy, który w niedzielę wrócił do składu po kontuzji.

Po przerwie ekipa dowodzona przez Andrieja Sidorienkę w krótkim odstępie złapała dwa wykluczenia i przyszło jej bronić się w trójkę przeciwko piątce krakowian. Efekt był taki, że w ciągu zaledwie 42 sekund gospodarze stracili dwie bramki. Sposób na Tomáša Fučika znaleźli Jewgienij Sołowjow, który wykorzystał znakomite dogranie Damiana Kapica oraz Jewgienij Bodrow.

Tyszanie musieli gonić wynik i udało im się to pięć minut później. Dobre dogranie Dienisa Sierguszkina wykorzystał Jakub Witecki.

W końcówce drugiej odsłonie krakowianie złapali dwa wykluczenia, które przeszły trzecią odsłonę. Tuż po tym, jak ławkę kar opuścił Władisław Kazamanow prowadzenie tyszanom dał Christian Mroczkowski, popisując się fantastycznym uderzeniem z nadgarstka.

„Pasy” szukały wyrównującego gola, ale szło im jak po grudzie. Trzecie zwycięstwo GKS-u stało się faktem.