2022-03-11 Comarch Cracovia - GKS Tychy 3:2

Kraków, ul. Siedleckiego 7, piątek, 11 marca 2022, 19:00

3
:
2

(2:0; 0:1; 0:1; d. 0:0; k. 2:1)

Sędzia: Robert Długi, Tomasz Radzik (główni) - Maciej Byczkowski, Michał Gerne (liniowi)

Cichy

10 min. 6 min.

Marzec

"Comarch Cracovia - GKS Tychy. Dreszczowiec na lodowisku przy ul. Siedleckiego" -

Comarch Cracovia - GKS Tychy. Dreszczowiec na lodowisku przy ul. Siedleckiego

W piątym meczu hokejowego play-off Comarch Cracovia stoczyła niezwykle zacięte spotkanie z GKS-em Tychy. O zwycięstwie decydowały rzuty karne, w których Comarch Cracovia okazała się lepsza, wygrywając 2:1. W niedzielę szósty mecz w Tychach. Na razie GKS prowadzi w serii 3:2. Aby awansować do półfinału, trzeba wygrać cztery mecze.

Szybkie otwarcie Comarch Cracovii

Opromieniona triumfem w Pucharze Kontynentalnym Comarch Cracovia przystępowała do meczu z GKS Tych „na musiku”. Po czterech meczach krakowianie przegrywali bowiem w serii 1:3 i musieli koniecznie wygrać, by przedłużyć rywalizację. Trener Rudolf Rohaczek postanowił zagrać na trzy pary obrońców i cztery ataki wspomagane jeszcze przez dwóch napastników. Goście od razu ruszyli na „Pasy” jakby bojąc się rozpędu krakowian.

Ci jednak rozkręcali się z minuty na minutę. W 8 min kapitalnie z kąta strzelał Kapica i zadźwięczał tylko słupek tyskiej bramki. W rewanżu to samo zrobił Mroczkowski. Wreszcie nastąpił wybuch radości krakowskiej publiczności. Kazamanow popisał się precyzyjnym strzałem po lodzie z linii niebieskiej i było 1:0. „Pasy” poszły za ciosem, spokojnie wyczekały i zadały kolejny cios. Fucik poradził sobie z pierwszym uderzeniem Nemca, ale wobec dobitki był bezradny.

Ach te osłabienia...

„Pasy” na początku II tercji grały w przewadze i trwał obstrzał tyskiej bramki, ale skończyło się bez strat GKS-u. Potem to gospodarze byli w gorszym położeniu, musieli się bronić 4 na 5 i też zakończyli ten okres gry powodzeniem. „Pasy” nadal nadawały ton grze – w 30 min Popiticz był w sytuacji sam na sam, ale Fucik obronił. Kolejny okres gry w przewadze przyniósł tyszanom powodzenie. Potrzebowali na zdobycie gola zaledwie 6 sekund – Dupuy znalazł lukę między Pieriewozczikowem, a słupkiem. Potem tempo gry nieco spadło.

Tyszanie odrabiają straty

W trzeciej tercji Bodrow trafił w słupek w 44 min. Potem miejscowi grali 5 na 4. Próbowali Ismagiłow i Gula, ale bez efektu. GKS do perfekcji opanował grę w przewadze i kolejna taka sytuacja przyniosła mu bramkę. Znów w roli głównej wystąpił Dupuy. Tyszanie nabrali wiatru w żagle, po chwili bliski powodzenia był Galant, ale jakimś cudem nie skierował krążka do siatki. W 52 min świetną okazje miał Kapica, ale Fucik w ostatniej chwili wyciągnął kij i podbił krążek. A po chwili tyski bramkarz złapał gumę” po strzale Lescovsa. W rewanżu bardzo groźny strzał oddał Ubowski, ale Pieriewozczikow spisał się bez zarzutu. W 55 min strzelał z kolei Csamango i trafił w słupek. Szarżował też Sołowjow i jego atak powstrzymał tyski bramkarz. Podobnie jak poradził sobie ze strzałem Worobjowa. Obie strony chciały rozstrzygnąć mecz w regulaminowym czasie gry stąd też na atak odpowiadano atakiem.

Dogrywka nie rozstrzygnęła

A więc trzeba było rozgrywać dogrywkę w czteroosobowych składach. Fatalnie się ona zaczęła dla „Pasów”, od gry w osłabieniu. Strzelał Seed, ale bramkarz Cracovii był na posterunku. Po 1,5 minuty siły się wyrównały, a potem „Pasy” grały 4 na 3 i były w natarciu. Obie strony od tej pory starały się grać odpowiedzialnie i nie faulować. Ale to „Pasy” znów się osłabiły. Znów ciężkie chwile musiał przeżywać Pieriewozczikow, ale bronił jak w transie.

"Pasy" mistrzem karnych

A więc wszystko rozstrzygało się w karnych. Ismagiłow strzelił na 1:0. Wyrównał Dupuy. Miszczenko dał „Pasom” prowadzenie, a Mroczkowski nie trafił w bramkę. Żłobin nie znalazł sposobu na Fucika, a uderzenie Fieofanowa obronił Pieriewozczikow. Shirley nie pokonał bramkarza, a Gościński golkipera Cracovii. Bramkarz gości spowodował upadek Guli. W powtórce golkiper obronił, natomiast wykonujący ostatniego karnego Cichy nie trafił w bramkę.
Źródło: gazetakrakowska.pl 11 marca 2022 [1]

"Cracovia dalej w grze! Zwycięstwo po rzutach karnych" -

Cracovia dalej w grze! Zwycięstwo po rzutach karnych

Comarch Cracovia pokonała GKS Tychy 3:2 po rzutach karnych i wciąż jest w walce o awans do półfinału play-off. W rywalizacji do czterech zwycięstw 3:2 prowadzą jednak trójkolorowi, którzy w niedzielę zmierzą się z krakowianami na własnym lodzie.

Spotkanie mogło podobać się nawet najbardziej wybrednym kibicom. Pełno było w nim męskiej walki i twardych starć. Nie zabrakło też okazji strzeleckich i dramaturgi.

Krakowianie, opromienieni zdobyciem Pucharu Kontynentalnego, dobrze rozpoczęli mecz i po pierwszej tercji mieli sporo powodów do zadowolenia. Prowadzili bowiem 2:0 po golach Władisława Kazamanowa i Erika Němca. Pierwszy z nich, w 10. minucie, zaskoczył Tomáša Fučíka uderzeniem spod linii niebieskiej, a chwilę później pozostawiony bez opieki Němec miał sporo czasu, by oddać strzał, a następnie skuteczną dobitkę.

Tyszanie też mieli swoje szanse, ale w pierwszej odsłonie nie zdołali znaleźć sposobu na Dienisa Pieriewozczikowa. Do siatki trafili w połowie drugiej tercji, wykorzystując swoją najmocniejszą broń, czyli gry w przewadze.

Pierwszego okresu gry w „power playu” nie udało im się wykorzystać, ale gdy na ławkę kar trafił Imants Ļeščovs kontaktowego gola zdobył Jean Dupuy, który z prawego bulika przymierzył w okienko. Trzeba jednak zaznaczyć, że chwilę wcześniej strzału Michaela Cichego nie zdołał złapać Pieriewozczikow.

„Dups”, bo tak nazywają go koledzy z szatni, był też autorem gola na 2:2. Zdobył go w trzeciej tercji, również podczas... gry w przewadze. Tym razem waleczny Kanadyjczyk zauważył, że rosyjski golkiper źle się ustawił i sprytnie posłał gumę w długi róg.

Podopieczni Rudolfa Roháčka ruszyli do ataku, ale mimo kilku dobrych okazji nie udało im się znaleźć sposobu na tyskiego golkipera. Tomáš Fučík obronił kąśliwe uderzenia Damiana Kapicy i Jegora Dugina.

Wobec braku rozstrzygnięcia w regulaminowym czasie gry sędziowie zarządzili dogrywkę, rozgrywaną systemem 4 na 4. Ale w niej również nie zapadło rozstrzygnięcie, choć oba zespoły grały w przewadze.

Zwycięzcę wyłoniły dopiero rzuty karne, które lepiej wykonywali krakowianie.
Mikołaj Hoder
Źródło: Hokej.net 11 marca 2022 [2]

Bardzo dobry mecz z jednej i drugiej strony. Wypracowaliśmy sobie dwubramkową zaliczkę, ale przeciwnik nas doszedł. W dogrywce oba zespoły grały fantastycznie, a w karnych zasłużenie wygraliśmy. Daliśmy z siebie wszystko. Tyle, ile mogliśmy.

Ten mecz pokazał, że w aspekcie kondycyjnym nie było problemów. Może poszczególni zawodnicy nie czuli się najlepiej. Ogólnie daliśmy sobie radę i cieszymy się z tego zwycięstwa.

Następne spotkanie może wygrać jedna lub druga drużyna, a szansę obu ekip wynoszą po 50 procent. Najważniejsze jest to, aby się dobrze wyspać i zregenerować. Jeśli nie chcemy zakończyć sezonu w niedzielę, to musimy zagrać tak, aby wygrać ten mecz

Źródło: Hokej.net [3]