Polák
Walker

"Zwycięstwo "Pasów" w Popradzie" -

Zwycięstwo "Pasów" w Popradzie

W swoim trzecim meczu sparingowym hokeiści Comarch Cracovii pokonali na wyjeździe HK Poprad 3:2. Zwycięskiego gola zdobył w trzeciej tercji Martin Kasperlík a wcześniej dwa trafienia zaliczył Erik Němec.

HK Poprad to idealny rywal dla hokeistów Comarch Cracovii, którzy na przestrzeni ostatniego roku aż trzykrotnie zwyciężali w starciach z byłym wicemistrzem Słowacji. Przypomnijmy, że w 2021 roku pokonali „Kozice” w meczu o 3. miejsce prestiżowego Pucharu Tatrzańskiego 4:3, natomiast trzy miesiące później podczas półfinałowego turnieju o Puchar Kontynentalny 4:3 i w efekcie wywalczyli awans do wielkiego finału. Piątkowa potyczka miała tylko towarzyski charakter, jednak obie drużyny wielkimi krokami zbliżają się do początku sezonu i zawodnicy chcieli pokazać się z dobrej strony. W drużynie Cracovii ponownie zabrakło Patryka Wronki i Damiana Kapicy, zagrał jednak za to Patrik Husák, a kolejną szansę otrzymali testowani Czesi – Robert Ďurkáč i Lukas Motloch.

W pierwszej tercji obie drużyny nie stworzyły za wiele sytuacji i po dwudziestu minutach na tafli Stadionu Zimowego mieliśmy bezbramkowy remis. Prawdziwe emocje zaczęły się za to po przerwie. Gdy na ławkę kar powędrował Bubela, Michalski idealnie wysunął krążek Němecowi, który bez przyjęcia tuż przy lewym słupku wpakował gumę do bramki. Dwie minuty później rywale zdołali jednak doprowadzić do wyrównania – w ogromnym zamieszaniu uderzał Bubela, a tor lotu krążka zmienił Skokan czym zmylił golkipera Pasów Stojanoviča. Chwilę później ogromny błąd popełnił bramkarz Popradu Peters, który zza swojej bramki dość niefrasobliwie wybijał gumę, którą przejął Němec i niemal z zerowego kąta ponownie wyprowadził swój zespół na prowadzenie.

Kilka minut po rozpoczęciu trzeciej tercji Pasy mogły już prowadzić dwoma golami, bowiem w ogromnym zamieszaniu podbramkowym krążek wpadł do siatki, jednak sędziowie – mimo protestów krakowian – nie uznali tego trafienia. 120 sekund później podopieczni trenera Rudolfa Rohaćka dopięli jednak swego i po idealnym dograniu Ďurkáča przez pół tafli, trzeciego gola zdobył Kasperlí. Gospodarze nie zamierzali jednak się poddawać i w 55 minucie Svitana idealnie obsłużył Bubelę, który znalazł się tuż przed Stojanovičem i zaskoczył słoweńskiego bramkarza. W końcówce trenerzy Popradu zdecydowali się wpuścić szóstego zawodnika z pola do gry, jednak wynik nie uległ już zmianie i Pasy odnoszą drugie sparingowe zwycięstwo.