2022-09-11 Villach SV - Comarch Cracovia 6:2

Villach, Stadthalle, niedziela, 11 września 2022, 18:00

6
:
2

(2:1; 0:0; 4:1)

Sędzia: Christian Bo Persson, Milan Zrnić (główni) - David Nothegger, Elias Seewald (liniowi)

45:03 Polák (Wronka, Sointu)

6 min. 10 min.

"HLM: Cracovia wciąż bez zwycięstwa na wyjeździe!" -

HLM: Cracovia wciąż bez zwycięstwa na wyjeździe!

Comarch Cracovia przegrała swoje trzecie spotkanie w ramach rozgrywek Hokejowej Ligi Mistrzów. Krakowianie przegrali na wyjeździe z Villach SV 2:6. Tym samym szanse na wyjście z grupy F bardzo zmalały. Dubletem w tym spotkaniu popisał się Vojtěch Polák.

Podobnie jak piątkowe spotkanie zaczął się mecz z Villach SV. W 8. minucie pierwszego gola dla gospodarzy zdobył Benjamin Lanzinger. Na podwyższenie prowadzenia nie musieliśmy długo czekać, bo w 10. minucie Chris Collins. Krakowianie za sprawą Vojtěcha Poláka w 16. minucie zdobyli trafienie kontaktowe. W ostatnich sekundach pierwszej tercji Roman Rlác doszedł do sytuacji sam na sam z golkiperem gospodarzy. Krążek znalazł drogę do bramki, ale po wideo weryfikacji sędziowie zdecydowali, że gol padł po czasie i na pierwszą przerwę gracze Villach SV zjeżdżali prowadząc.

Druga tercja była bardzo wyrównana. Ostatecznie nie byliśmy świadkami zmiany wyniku. Choć gospodarze zdobyli gola w przewadze, ale jeden z napastników nieprawidłowo przeszkadzał RokowiStojanovičowi.

W ostatnich dwudziestu minutach udało się doprowadzić Comarch Cracovii do wyrównania. Polák drugi raz wpisał się na listę strzelców w 45. minucie. Czeski zawodnik okazał się najprzytomniejszy pod bramką gospodarzy i umieścił gumę w siatce. Jeszcze przed upływem połowy czasu trzeciej tercji sześciokrotny mistrz Austrii wyszedł na prowadzenie za sprawą Elliasa Wallenty. Chwilę później Andrew Desjardins z kolegami cieszył się z czwartego trafienia dla Villach SV. Formalności uderzeniem do pustej bramki dopełnił Philipp Lindner. Natomiast jeszcze na cztery sekundy przed końcem meczu swojego drugiego gola zdobył Collins.