Uliczny
Kocoł (59' Dobrzyński)
Zając (77' Góralski)
Kompanicki

"Cracovia II - Avia Świdnik. Rezerwa "Pasów" przegrała pierwszy mecz w sezonie" -
gazetakrakowska.pl

Cracovia II - Avia Świdnik. Rezerwa "Pasów" przegrała pierwszy mecz w sezonie

Po sobotniej wygranej Wieczystej Cracovia II straciła fotel lidera. Mecz z Avią był o to, by znów na nim zasiąść. Zamiast jednak tego, „Pasy” poniosły pierwszą porażkę w sezonie.

W zespole gospodarzy debiutował bramkarz Madejski, pozyskany niedawno. Długo brakowało klarownych okazji z obu stron. Wreszcie w 34 min Thiago wykonał rzut wolny – Rosiak odbił piłkę, wprost pod nogi Tomasza Pieńczaka, który strzelał, ale wyszło z tego podanie i Przemysław Kapek z bliska dobił piłkę do siatki.

Tuż przed przerwą strzelał Tomasz Zając, ale kapitalna interwencja Pieńczaka zapobiegła utracie gola. Po chwili jednak bramka padła - z linii końcowej piłkę dośrodkował Dawid Niewęgłowski, a dobrym strzałem głowa popisał się Tomasz Midzierski i był remis. Fatalnie zaczęła się druga połowa dla „Pasów” - Kacper Jodłowski skiksował, podając piłkę pod nogi Mateusza Kompanickiego, który nie mógł nie wykorzystać takiej sytuacji.

W 61 min mógł być remis, ale piłka po strzale Thiago trafiła w poprzeczkę. Świdniczanie groźnie zaatakowali – w 65 min uderzał Szymon Rak i Madejski z najwyższym trudem wyciągnął piłkę spod poprzeczki. Z kolei w 67 min po centrze Zająca i strzale głową Dominika Malugi Madejski był bezradny. Odpowiedź gospodarzy była natychmiastowa, Kamil Ogorzały przedarł się w pobliże bramki Avii i wypatrzył Patryka Zauchę, który strzałem z bliska zdobył bramkę na 2:3. W 87 min próbował Radosław Kanach, ale strzelił minimalnie niecelnie.
Źródło: gazetakrakowska.pl 2 października 2022 [1]

"Cracovia II – Avia Świdnik 2:3. Nie przestraszyli się lidera" -
dziennikwschodni.pl

Cracovia II – Avia Świdnik 2:3. Nie przestraszyli się lidera

Mecz na wyjeździe z liderem, a do tego ostatnim zespołem, który w tym sezonie nie zaznał goryczy porażki. Trudno wyobrazić sobie trudniejsze spotkanie. Mimo to Avia zdobyła trzy punkty. W niedzielę drużyna Łukasza Mierzejewskiego pokonała rezerwy Cracovii 3:2.

Pierwsze pół godziny meczu przebiegało raczej spokojnie. Spotkanie nabrało rumieńców w kolejnych minutach. W 34 „Pasy” otworzyły wynik. Po strzale z rzutu wolnego Thiago bramkarz gości Dawid Rosiak odbił piłkę. Problem w tym, że pod nogi Tomasza Pieńczaka. Zawodnik gospodarzy raczej próbował strzelać, ale wyszło z tego dogranie do Przemysława Kapka, który z bliska otworzył wynik.

Tuż przed przerwą powinno być 1:1. Najpierw długą piłkę dostał Tomasz Zając. W dogodnej sytuacji w ostatniej chwili wślizgiem jego strzał odbił jednak Pieńczak. Żółto-niebiescy wcale nie załamali się zmarnowaną sytuacją. Kilkadziesiąt sekund później strzelili na 1:1. Zając zagrał piętą do Dawida Niewęgłowskiego, a ten posłał świetnie dośrodkowanie w pole karne, gdzie idealnie znalazł się Tomasz Midzierski. Obrońca świetnie strzelił głową i zawody zaczynały się od początku.

Trudno wyobrazić sobie lepsze rozpoczęcie drugiej połowy. 23 sekundy po wznowieniu gry Kacper Jodłowski próbował podawać do swojego bramkarza, debiutującego Sebastiana Madejskiego. Źle trafił jednak w piłkę, a z prezentu skorzystał Mateusz Kompanicki, który przejął futbolówkę i kopnął do pustej bramki.

Tuż po godzinie gry najpierw Thiago huknął w poprzeczkę. A po drugiej stronie boiska Dominik Maluga wbiegał w pole karne i wydawało się, że był odpychany przez rywala. Sędzia nie dopatrzył się faulu, ale Avia nadal miała piłkę. Zając minął jednego obrońcę, drugiego, ale zamiast dogrywać próbował jeszcze „objechać” bramkarza i Madejski wyłuskał mu piłkę spod nóg.

W 67 minucie Kompanicki zagrał do Szymona Raka, który zdecydował się lobować Madejskiego. Golkiper popisał się jednak świetną interwencją. Tak się jednak składa, że piłkę przejął Zając, który po chwili dośrodkował pod bramkę, gdzie na 1:3 z najbliższej odległości głową strzelił Maluga.

Wydawało się, że Avia jest już bardzo bliska wywalczenia kompletu punktów. „Pasy” nie zamierzały jednak jeszcze rezygnować i już w 70 minucie złapały kontakt. Kamil Ogorzaly zagrał z prawego skrzydła przed bramkę do Konrada Zauchy, a ten zmniejszył straty. W końcówce niewiele zabrakło, żeby do wyrównania doprowadził Zaucha, ale ostatecznie trzy punkty pojechały do Świdnika.
Łukasz Gładysiewicz
Źródło: dziennikwschodni.pl 2 października 2022 [2]

Łukasz Mierzejewski, trener Avii

Na pewno mecz nie należał do łatwych, wiedzieliśmy jaką jakość ma Cracovia. To był jednak dobry występ. Kluczowa była bramka na 2:1, którą strzeliliśmy tuż po przerwie, korzystając z prezentu od rywali. Spotkanie się otworzyło i było dużo sytuacji. Można powiedzieć, że to była taka wymiana ciosów. Ważne, że my ją wygraliśmy i dowieźliśmy korzystny wynik do końca. Trzeba było pocierpieć w niektórych momentach, a można było zamknąć mecz czwartym golem. Mimo wszystko bardzo cieszymy się z tego zwycięstwa, brawa dla drużyny.

Źródło: dziennikwschodni.pl [3]

Mecze sezonu 2022/23 (Cracovia II)

Stal Stalowa Wola 2022-08-06 Cracovia II - Stal Stalowa Wola 4:2  Lublinianka Lublin 2022-08-13 Lublinianka Lublin - Cracovia II 0:3  Wisła Sandomierz 2022-08-17 Cracovia II - Wisła Sandomierz 3:0  KS Wiązownica 2022-08-21 Cracovia II - KS Wiązownica 2:2  Unia Tarnów 2022-08-27 Unia Tarnów - Cracovia II 0:4  Chełmianka Chełm 2022-09-03 Chełmianka Chełm - Cracovia II 1:3  Wieczysta Kraków 2022-09-10 Wieczysta Kraków - Cracovia II 1:1  MKS Skała 2022-09-14 MKS Skała - Cracovia II 0:6  Wisłoka Dębica 2022-09-18 Cracovia II - Wisłoka Dębica 2:1  Korona II Kielce 2022-09-24 Korona II Kielce - Cracovia II 0:0  Prądniczanka Kraków 2022-09-28 Prądniczanka Kraków - Cracovia II 1:1 k.4:5  Avia Świdnik 2022-10-02 Cracovia II - Avia Świdnik 2:3  Czarni Połaniec 2022-10-08 Czarni Połaniec - Cracovia II 1:0  Wieczysta II Kraków 2022-10-12 Wieczysta II Kraków - Cracovia II 2:2 k.5:4  Podhale Nowy Targ 2022-10-15 Cracovia II - Podhale Nowy Targ 3:2  ŁKS Łagów 2022-10-23 ŁKS Łagów - Cracovia II 2:1  KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 2022-10-29 Cracovia II - KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski 2:0  Podlasie Biała Podlaska 2022-11-05 Podlasie Biała Podlaska - Cracovia II 1:3  Sokół Sieniawa 2022-11-12 Cracovia II - Sokół Sieniawa 4:2  Orlęta Radzyń Podlaski 2022-11-19 Cracovia II - Orlęta Radzyń Podlaski 1:2  Cracovia_herb 2023 Trening Noworoczny  GKS Jastrzębie 2023-01-28 Cracovia II - GKS Jastrzębie 1:2  Stal Stalowa Wola 2023-03-04 Stal Stalowa Wola - Cracovia II 1:0  Lublinianka Lublin 2023-03-11 Cracovia II - Lublinianka Lublin 9:0  Wisła Sandomierz 2023-03-18 Wisła Sandomierz - Cracovia II 3:2  KS Wiązownica 2023-03-26 KS Wiązownica - Cracovia II 1:3  Unia Tarnów 2023-04-01 Cracovia II - Unia Tarnów 3:0  Chełmianka Chełm 2023-04-06 Cracovia II - Chełmianka Chełm 1:1  Wieczysta Kraków 2023-04-16 Cracovia II - Wieczysta Kraków 0:3  Wisłoka Dębica 2023-04-22 Wisłoka Dębica - Cracovia II 0:1  Korona II Kielce 2023-04-29 Cracovia II - Korona II Kielce 1:4  Avia Świdnik 2023-05-06 Avia Świdnik - Cracovia II 2:2  Czarni Połaniec 2023-05-13 Cracovia II - Czarni Połaniec 1:0  Podhale Nowy Targ 2023-05-20 Podhale Nowy Targ - Cracovia II 5:0  ŁKS Łagów 2023-05-24 Cracovia II - ŁKS Łagów 3:0  KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 2023-05-27 KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski - Cracovia II 4:0  Podlasie Biała Podlaska 2023-06-03 Cracovia II - Podlasie Biała Podlaska 0:1  Sokół Sieniawa 2023-06-10 Sokół Sieniawa - Cracovia II 1:1  Orlęta Radzyń Podlaski 2023-06-17 Orlęta Radzyń Podlaski - Cracovia II 1:5