2022-10-19 GKS Katowice - Comarch Cracovia 7:1

etap finał, Superpuchar Polski - hokej mężczyzn
Katowice, "Satelita" Spodek, środa, 19 października 2022, 20:00

7
:
1

(1:0; 2:1; 4:0)

Sędzia: Michał Baca, Bartosz Kaczmarek (główni) - Mateusz Kucharewicz, Andrzej Nenko (liniowi)

26:13 Gula (Sawicki)

4 min. 6 min.

Klęska Comarch Cracovii w Superpucharze - nie sprostała GKS-owi Katowice

Mecz o Superpuchar nie wyszedł Comarch Cracovii. Zdobywcy Pucharu Polski nie sprostali mistrzom Polski. Krakowianie walczyli o to, by zdobyć to trofeum po raz czwarty. Tymczasem to GKS Katowice zdobył je po raz pierwszy. Spotkały się zespoły, które reprezentowały Polskę w Lidze Mistrzów i zaprezentowały się z dobrej strony. Poziom przez dwie tercje był wyrównany, potem gospodarze już dominowali.

Kapitalnie to spotkanie mogło się zacząć dla Comarch Cracovii bowiem już w 2 minucie Kasperlik szarżował na bramkę katowiczan, ale uderzył nad poprzeczką. Zabolotny tez musiał się mieć na baczności, broniąc strzały Pasiuta, Mikkoli oraz Kruczka.

W 7 min gospodarze objęli prowadzenie. Po wznowieniu gry z bulika, Hitosato kapitalnie znalazł przed bramką Olssona który z bliska wepchnął krążek do siatki. Od razu chciał odpowiedzieć Wronka, który popisał się rajdem, zakończonym obroną Murraya. W końcówce tercji bramkarz „Pasów” powstrzymał Olssona, który w czasie gdy gospodarze grali 5 na 4 kilka razy dobijał krążek, ale nie skierował go do siatki.

27 sekund po wznowieniu gry w II tercji, gdy gospdoarze w dalszym ciągu grali w przewadze po strzale Fraszki Olsson zmienił kierunek lotu krążka i było 2:0 dla GKS-u. Gospodarze byli nakręceni, raz po raz atakowali bramkę Zabolotnego. A gdy „Pasy” grały w przewadze nie stworzyły poważniejszego zagrożenia pod bramką katowiczan.

„Pasy” wróciły do gry w 27 min. Po akcji Sawickiego, który wyłożył krążek Guli, kapitan „Pasów” zdobył gola. Jednak dwubramkowe prowadzenie gospodarzy przywrócił zaskakującym strzałem Kruczek, były kapitan krakowian. Goście się jednak nie załamywali. Próbował m.in. Csamango, ale dobrze bronił Murray. Odbił też krążek po strzale Brynkusa.

Na początku III tercji najpierw Zabolotny powstrzymał Olssona, ale po chwili był bezradny po uderzeniu Blomqvista, choć bramkarz odbił krążek, ale ten tak nieszczęśliwie się odbił, że wpadł do siatki. Było po meczu, potem Comarch Cracovia kompletnie się już rozsypała i straciła kolejnego gola – Blomqvist wcisnął krążek z bliska do siatki. Spotkanie było rozstrzygnięte, a jeszcze w tej tercji Comarch Cracovia została rzucona na deski. W ciągu 14 sekund straciła dwa gole.
Źródło: gazetakrakowska.pl 19 października 2022 [1]

"Szwedzi załatwili GieKSie Superpuchar Polski!" -

Szwedzi załatwili GieKSie Superpuchar Polski!

Mistrz Polski oraz zdobywca Pucharu Polski mierzyli się w meczu o Superpuchar Polski. Ostatecznie lepsi okazali się hokeiści GKS-u Katowice, którzy 7:1 rozbili Comarch Cracovię. Hat-trickiem w tej rywalizacji popisał się Hampus Olsson, a dubletem Christian Blomqvist.

Od początku spotkania o Superpuchar Polski stroną przeważającą byli zawodnicy Comarch Cracovii. MartinKasperlík po niespełna trzech minutach stanął oko w oko z Johny'm Murray'em, ale jego strzał z bekhendu powędrował nad poprzeczką.

Hokeiści GKS-u Katowice przetrwali napór krakowian i w 7. minucie za sprawą duetu Shigeki Hitosato-Hampus Olsson wyszli na prowadzenie. Po trafieniu gospodarzy spotkanie nam się wyrównało. Pod koniec pierwszej tercji ponownie do głosu doszły "Pasy", ale nie udało im się wyrównać stanu rywalizacji przed pierwszą przerwą. Później na ławce kar wylądował Patryk Wronka i to krakowianie musieli bronić w końcowych sekundach w osłabieniu, aby do drugiej tercji nie przystąpić z dwubramkową stratą.

Przewaga katowiczan przeszła jeszcze na drugą tercję i już po 27 sekundach drugiej odsłony gry Olsson zmienił tor lotu krążka po wrzutce Grzegorza Pasiuta i tym samymzdobył swoje drugie trafienie i wyprowadził swój zespół na dwubramkowe prowadzenie. W 26. minucie Radosław Sawicki świetnie wypatrzył niepilnowanegoJiří Gulę, a ten nie dał szans Murray'owi i "Pasy" złapały kontakt. Radość gości nie trwała długo, bo po trzech minutach Maciej Kruczek najechał z prawej strony i strzałem pod parkanami pokonał Davida Zabolotnego.

Trzecia tercja idealnie rozpoczęła się dla katowiczan, którzy w 42. minucie czwarty raz trafili do bramki Cracovii. Patryk Krężołek pognał lewą stroną, wyłożył gumę Christianowi Blomqvistowi, a ten umieścił krążek w bramce. Napastnik GieKSy pozazdrościł dubletu swojemu rodakowi i po chwili najprzytomniej zachował się po bramką "Pasów" i z najbliższej odległości zdobył drugiego gola. W 58. minucie padły szybkie dwa trafienia. Najpierw Teemu Pulkkinen pokonał Zabolotnego, a po kilkunastu sekundach Olsson zanotował hat-tricka i ustalił wynik spotkania na 7:1.

GieKSa sięgnęła po swój pierwszy w historiiSuperpuchar Polski.