2022-10-21 GKS Katowice - Comarch Cracovia 3:1

Katowice, "Satelita" Spodek, piątek, 21 października 2022, 18:30

3
:
1

(0:0; 0:0; 3:1)

Sędzia: Robert Długi, Patryk Kasprzyk (główni) - Maciej Byczkowski, Grzegorz Cytawa (liniowi)

49:07 Rác 5/4

8 min. 8 min.

Dziurdzia

"GKS Katowice - Comarch Cracovia. Tym razem w Katowicach był niezwykle wyrównany mecz" -

W środę w meczu o Superpuchar GKS rozgromił Comarch Cracovię 7:1. Teraz przyszła pora rewanżu w meczu ligowym. Ponownie lepsi byli katowiczanie, ale po niezwykle wyrównanym spotkaniu.

W zespole „Pasów” zadebiutował słowacki obrońca Martin Bdzoch, który kilka godzin wcześniej został potwierdzony do drużyny. Po katowickim „laniu” trener Rudolf Rohaczek dał odpocząć Zabolotnemu i w bramce stanął Stojanović. Tym razem krakowianie nastawili się na bardzo uważną grę w obronie.

Gospodarze też nie kwapili się do jakichś konkretniejszych ataków, stąd też w pierwszej tercji oglądaliśmy tylko 10 celnych uderzeń na bramkę Cracovii. A jedno było naprawdę groźne bo po strzale Krężołka krążek odbił się od słupka. „Pasy” odpowiedziały siedmiokrotnie.

W 22 min było blisko, by to goście wyszli na prowadzenie, ale krążek po strzale Polaka trafił w słupek. Dobrze spisywał się Stojanović broniąc m.in. strzały Pasiuta czy Fraszki. Krakowianie mieli ogromną szansę, gdy grali w podwójnej przewadze przez 51 sekund. Nic nie wyniknęło jednak z tego okresu gry, bo gospodarze ofiarnie się bronili. Na minute przed końcem tercji Hitosato był w sytuacji sam na sam z bramkarzem Comarch Cracovii, ale Stojanović był górą.

Wyglądało na to, że kto pierwszy strzeli bramkę, ten wygra. Ale to nie było prawdą. Próbowali gospodarze – m.in. Hitosato, ale został powstrzymany w sytuacji sam na sam. Próbowali goście – uderzenie Kapicy odbił Murray. Wreszcie to gospodarze przełamali strzelecką niemoc – Fraszko znalazł sposób na Stojanovicia. Po chwili na ławkę kar powędrował Olsson i krakowianie momentalnie wykorzystali grę 5 na 4. Po 18 sekundach trafił Rać, który przejechał prawie całe lodowisko. Mecz się otworzył. Sam na sam z bramkarzem był Kasperlik, ale górą był Murray. W kolejnej akcji trafili miejscowi – Pasiut wepchnął krążek do siatki w zamieszaniu podbramkowym.

Goście postawili wszystko na jedna kartę, wycofali bramkarza, ale nic nie zyskali. Mało tego, stracili bramkę – Pasiut skierował krążek do pustej bramki i skończyły się emocje.
Źródło: gazetakrakowska.pl 21 października 2022 [1]

"Rewanżu nie było. GieKSa ponownie ograła "Pasy"!" -

Rewanżu nie było. GieKSa ponownie ograła "Pasy"!

GKS Katowice pokonał Comarch Cracovię w spotkaniu 14. kolejki Polskiej Hokej Ligi. Wszystkie bramki padły dopiero w trzeciej tercji, a decydujące dwa trafienia zdobył kapitan gospodarzy Grzegorz Pasiut.

Po wysokiej przegranej w Superpucharze Polski zawodnicy Comarch Cracovii ponownie mierzyli się z GKS-em Katowice w "Satelicie". Pierwsza część gry zakończyła się bezbramkowym remisem, ale to gospodarze byli bliżej objęcia prowadzenia. Najgroźniejszą okazję po strzale z niebieskiej linii w 16. minucie miał Patryk Krężołek, ale krążek zatrzymał się na słupku bramki Cracovii.

W drugą tercję zdecydowanie lepiej weszli krakowianie, ale długo nie mogli znaleźć przepisu na pokonanie Johna Murray'a. Ostatecznie żaden zespół nie znalazł sposobu na bramkarza przeciwnika i dalej mieliśmy remis. Cracovia nie wykorzystała gry w podwójnym osłabieniu GieKSy, a po stronie mistrzów Polski najlepszą okazję zmarnował Shigeki Hitosato, który przegrał pojedynek z bramkarzem "Pasów".

Na pierwsze trafienie musieliśmy czekać do 47. minuty. Brandon Magee posłał znakomite uderzenie prosto w okienko bramki i wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Radość gospodarzy trwała zaledwie chwilę. Roman Rac zdecydował się w przewadze liczebnej na rajd od własnej bramki i płaskim strzałem po lodzie wyrównał. W 54. minucie Grzegorz Pasiut okazał się najprzytomniejszy pod bramką gości i ponownie wyprowadził GieKSę na prowadzenie, którego katowiczanie nie wypuścili już do końca meczu. Jeszcze w 59. minucie kapitan mistrzów Polski zaliczył dublet po strzale do pustej bramki.