2022-11-22 Comarch Cracovia - GKS Katowice 2:1

Kraków, ul. Siedleckiego 7, wtorek, 22 listopada 2022, 19:30

2
:
1

(0:0; 0:0; 1:1; d. 1:0)

Sędzia: Paweł Breske, Robert Długi (główni) - Artur Hyliński, Sebastian Iwaniak (liniowi)

58:30 Magee (Kruczek, Monto)

2 min. 4 min.

Krężołek

"Comarch Cracovia - GKS Katowice. "Pasy" lepsze od mistrzów Polski, seria kolejnych zwycięstw urosła do dziesięciu" -

Trwa znakomita passa hokeistów Comarch Cracovii. Podopieczni trenera Rudolfa Rohaczka pokonali GKS Katowice 2:1 i śrubują rekord kolejnych wygranych. Wynosi on już dziesięć spotkań!

Ten mecz został przełożony na późniejszą niż zwykle porę – godz. 19.30 a nie 18.30, ze względu na mecz Polski na mundialu. Biało-Czerwoni zremisowali bezbramkowo z Meksykiem. Taki też wynik utrzymywał się długo na tafli przy ul. Siedleckiego w Krakowie.

„Pasy” miały imponującą serię dziewięciu zwycięstw z rzędu. I przedłużyły ją.

Do gry wrócił już kontuzjowany ostatnio Kapica. Goście, którzy są mistrzem Polski, zaczęli bardzo ostro, bo już w 2 min Olsson trafił w poprzeczkę. W rewanżu Kapica sprawdził formę Murraya. Krakowianie dwukrotnie grali w I tercji w przewadze, ale za drugim razem o mało co nie stracili gola – Stojanović wygrał jednak pojedynek z Fraszką. Golkiper GKS-u też miał co robić, odbił m.in. krążek po strzale Sawickiego. Goście byli bliscy powodzenia, po strzale Monto krążek odbił się od słupka. Po tej tercji lekką przewagę w strzałach mieli miejscowi: 19:16, ale katowiczanie byli groźniejsi.

W drugiej tercji nadal trwała wymiana ciosów, ale brakowało konkretów. W 33 min dobrą okazję miał Racuk, ale przegrał z bramkarzem. Przed końcem tej odsłony w sytuacji sam na sam spudłował Kasperlik.

Strzelecką niemoc obu drużyn przerwał dopiero Kasperlik w 44 min – uderzył z bulika i Murray wreszcie musiał skapitulować. Podrażnieni goście od razu próbowali odpowiedzieć, ale Stojanović udowodnił, że zna swój fach, broniąc strzały Rompkowskiego i Kolusza. Wkrótce „Pasy” po raz pierwszy grały w osłabieniu, ale przetrwały. Goście za wszelką cenę dążyli do wyrównania, a gospodarze czyhali na okazję, by podwyższyć wynik i ostatecznie przesądzić o wygranej.

W końcu GKS uciekł się do środka ostatecznego – wycofał bramkarza. I przyniosło to efekt, w ogromnym zamieszaniu krążek do bramki skierował Magee. A więc dogrywka! O tym, jak wyrównany był to mecz świadczy statystyka strzałów – 47:44. O wszystkim zadecydował „złoty gol” Polaka w 62 min. Seria „Pasów” trwa!
Źródło: gazetakrakowska.pl 22 listopada 2022 [1]

"Złoty gol Poláka w dogrywce daje dwa punkty Cracovii!" -

Złoty gol Poláka w dogrywce daje dwa punkty Cracovii!

Hitowe starcie w Krakowie pomiędzy Comarch Cracovią a GKS-em Katowice długo nam się rozkręcało. Ostatecznie w końcówce trzeciej tercji katowiczanie zdołali doprowadzić do wyrównania, ale w dogrywce ostatnie słowo należało do "Pasów", a dokładniej do Vojtěcha Poláka, który zdobył decydujące trafienie.

Na początku spotkania stroną dominującą byli hokeiści Comarch Cracovii. Jednak nie potrafili oni znaleźć recepty na sforsowanie obrony GKS-u Katowice. Nie pomogła w tym przewaga w 6. minucie ani późniejszy okres gry w przewadze z 8. minuty. Zdecydowanie bliżej pierwszego trafienia w tym meczu byli mistrzowie Polski. Bartosz Fraszko wykorzystał błąd na niebieskiej obrońcy "Pasów" i pognał w stronę Roka Stojanovića, ale górą z tego pojedynku wyszedł bramkarz gospodarzy. Od tego momentu inicjatywę zaczęła przejmować GieKSa. Najpierw po błędzie we własnej tercji Stojanović uratował Cracovię od utraty bramki, a później popisał się jeszcze kilkoma znakomitymi interwencjami. Po drugiej stronie John Murray również kilka razy stanął na wysokości zadania i powstrzymywał napastników gospodarzy. Ostatecznie pierwsza tercja zakończyła się bezbramkowym remisem, choć pod koniec poprzeczka uchroniła krakowian od utraty bramki.

W drugą tercję lepiej weszli przyjezdni z Katowic, którzy przez pierwsze minuty długo przebywali w tercji obronnej Comarch Cracovii. Jednak późniejsze minuty upłynęły nam pod znakiem wolniejszego tempa, bardziej ostrożnej gry i sporej ilości walki o gumę w środkowej tercji. Dopiero pod koniec drugiej części gry obie ekipy postanowiły się otworzyć, dzięki czemu byliśmy świadkami zdecydowanie większej ilość groźnych sytuacji pod obiema bramkami. Jednak doskonale dysponowani w tej rywalizacji Murray oraz Stojanović nie dali się pokonać i na drugą przerwę Cracovia i GieKSa zjeżdżała z zerowym dorobkiem bramkowym.

Na konkret w tym starciu musieliśmy czekać do 44. minuty. Wtedy Martin Kasperlik urwał się z lewej strony i uderzeniem po dalszym słupku zmusił Murray'a do kapitulacji. Trener gości Jacek Płachta zdecydował się już w 58. minucie na wycofanie bramkarza i to ryzyko mu się opłaciło, bo minutę później Brandon Magee zachował czujność pod krakowską bramką i wbił krążek do siatki. To trafienie oznaczało, że w regulaminowym czasie gry ten mecz się nie rozstrzygnie.

Na rozstrzygnięcie w dogrywce nie musieliśmy długo czekać. Vojtěch Polák po upływie minuty i 12 sekund zdobył złotego gola dla Comarch Cracovii. Czeski napastnik wykorzystał fakt, że ostatni obrońca GieKSy nie utrzymał równowagi na lodzie i z zimną krwią sfinalizował akację. Dla "Pasów" było to dziesiąte zwycięstwo z rzędu. Natomiast mistrzowie Polski zdobyli pierwszy punkt od trzech spotkań.
Łukasz Czuba
Źródło: Hokej.net 22 listopada 2022 [2]

Ogólnie bardzo dobry mecz, bardzo dobra gra. W pierwszej tercji Katowice były trochę lepsze od nas pod względem szybkości i kombinacji, ale sporo pomógł nam bramkarz. Druga tercja była wyrównana, mieliśmy więcej okazji, gra się poprawiła. W trzeciej byliśmy ciut lepsi, chcieliśmy utrzymać to 1:0 do końca. Niestety nie udało się, ale w dogrywce kapitalna akcja Vojtěcha Poláka dała nam zwycięstwo. Myślę, że właśnie o tą jedną bramkę byliśmy lepsi.

My chcemy grać dobrze w każdym meczu. Nie zawsze to wychodzi, dzisiaj znowu pokazaliśmy dobry mecz tak, że forma jest stabilna, co mnie bardzo cieszy, ale mamy jeszcze trzy bardzo ciężkie mecze przed sobą. Najpierw przed nami Oświęcim, a tam zawsze gra się bardzo ciężko, więc przygotowujemy się na to spotkanie.

Kapitalna atmosfera na trybunach. Cieszę się, że przyszli, dlatego jest ważne, że wygraliśmy ten mecz. Zawodnicy podobnie oceniają kibicowanie, jest na bardzo dobrym poziomie. Będziemy się starać grać jeszcze lepiej, żeby jeszcze więcej ludzi przychodziło.

Źródło: Hokej.net [3]