2022-12-20 Comarch Cracovia - Tauron Podhale Nowy Targ 10:0

Kraków, ul. Siedleckiego 7, wtorek, 20 grudnia 2022, 18:30

10
:
0

(2:0; 3:0; 5:0)

Sędzia: Rafał Noworyta, Przemysław Gabryszak (główni) - Wojciech Moszczyński, Łukasz Barutowicz (liniowi)

10:0

6 min.

Šaur (zahaczanie) 2 min.
Sawicki (spowodowanie upadku przeciwnika) 2 min.
Ježek (ostrość) 2 min.
10 min.

2 min. Kudin (zahaczanie)
2 min. Bochnak (nadmierna liczba graczy na lodzie)
2 min. Neupauer (atak na głowę)
2 min. Svitana (zahaczanie)
2 min. Kamiński (rzucenie na bandę)

Comarch Cracovia - Tauron Podhale Nowy Targ. Grad goli w Krakowie

W meczu Polskiej Hokej Ligi Comarch Cracovia pewnie pokonała Tauron Podhale Nowy Targ 10:0. Osłabieni goście nie mieli żadnych szans.

Krakowianie przystąpili do meczu w dobrym składzie (choć bez Vojtecha Polaka), ale w takim, w którym trenowali dopiero od poniedziałku. Wcześniej przetrzebiły ich choroby i na zajęciach było tylko po sześć osób. Z kolei nowotarżanie mieli kłopoty kadrowe i z trudem sklecili skład – zagrali w 13 zawodników w polu. To skazywało ich na porażkę. I to dotkliwą. Zwłaszcza, że to najsłabszy zespół w lidze.

W „Pasach” debiutował pozyskany ostatnio Vojtech Tomi.

Już pierwsza gra w przewadze przyniosła sukces gospodarzom – Sawicki strzałem z bliska pokonał Bizuba. Gospodarze osiągnęli sporą przewagę i ciągle przebywali właściwie w tercji obronnej rywali. To zaowocowało drugim golem – Nemec też strzałem z bliska pokonał golkipera – krążek wpadł do siatki między jego parkanami.

Mecz rozstrzygnął się na początku II odsłony – wtedy to w odstępie 3 minut najpierw Jezek , a po chwili Sawicki zdobyli bramki, ten drugi na raty. O piątego gola zadbał Arrak, dobijając strzał Bdzocha. Potem gospodarze nieco pofolgowali.

W ostatniej tercji krakowianie chcieli jednak jeszcze coś strzelić. Gości i ich nowego bramkarza – Klimowskiego od straty gola po strzale Wronki w 42 min uchronił słupek. Wkrótce jednak i ten golkiper musiał wyciągnąć krążek z siatki po strzale Kapicy. A po chwili nowi zawodnicy zapracowali na bramkę – uderzał Graborenko, a kierunek lotu krążka zmienił Tomi. Goście opadli z sił i nie obronili się przed „dwucyfrówką”.

„Pasy” miały więc sparing. O wiele większe wyzwanie czekać ich będzie w czwartek, kiedy to na wyjeździe zagrają z GKS-em Katowice.
Źródło: gazetakrakowska.pl 20 grudnia 2022 [1]

"Łatwa, miła i przyjemna wygrana Cracovii. Stojanovič z czystym kontem" -

Łatwa, miła i przyjemna wygrana Cracovii. Stojanovič z czystym kontem

Osłabione Podhale Nowy Targ nie zdołało postawić się Comarch Cracovii. Krakowianie wygrali wysoko i pewnie od samego początku kontrolując przebieg spotkania.

Zaledwie w czternastoosobowym składzie zjawili się hokeiści Podhala Nowy Targ na spotkanie z Comarch Cracovią, która dysponowała pełnym składem. Szybko, bo już w 5. minucie na prowadzenie wyszli krakowianie. Gospodarze rozgrywali swoją pierwszą przewagę w meczu, kiedy to Saku Kinnunen zagrał na kij Radosława Sawickiego, a ten umieścił krążek w siatce. Szybkie prowadzenie uśpiło trochę "Pasy", które stwarzały sobie mniej klarownym sytuacji, a nowotarżanie w tym czasie próbowali się odgryźć, jednak bezskutecznie. Na drugiego gola dla Cracovii musieliśmy czekać do 14. minuty, kiedy to Jiří Gula po wygranym wznowieniu wypatrzył niepilnowanego Erika Němca, a ten zamienił to doskonałe podanie na gola.

W drugiej tercji gospodarze poprawili swój wynik z pierwszej odsłony. Zdobywanie goli w drugich dwudziestu minutach rozpoczął Aleš Ježek, który w 21. minucie mocnym i precyzyjnym strzałem pokonał Pawła Bizuba. Chwilę później Sawicki zdobył swoje drugie trafienie w tym spotkaniu, pokonując na raty golkipera Podhala Nowy Targ. W 30. minucie Martin Bdžoch uderzył z niebieskiej, a z dobitką pognał Robert Arrak, wpisując się na listę strzelców.

W trzeciej tercji doszło do zmiany w bramce gości. Pawła Bizuba zastąpił Szymon Klimowski, który przez pięć minut zdołał utrzymać czyste konto. Na rezerwowego bramkarza pierwszy sposób znalazł Damian Kapica. Chwilę później w jego ślady poszedł Vojtech Tomi, który zdobył trafienie w swoim debiutanckim spotkaniu w barwach Comarch Cracovii. Natomiast w 51. minucie Arrak strzałem po lodzie zaskoczył Klimowskiego i drugi raz wpisał się na listę strzelców. Martin Kasperlik w 56. minucie zapracował na swoje trafienie w tym meczu, a na drugie w przewadze całego zespołu. Dziesiąte trafienie dla krakowian należało do Jiříego Guli.