2023-04-16 Cracovia - Dziewiątka Legnica 32:29

Kraków, hala przy ul. Focha 40, niedziela, 16 kwietnia 2023, 19:00

(17:16)

"Cracovia vs. UKS 9 Legnica 32:29 (17:16)" -
facebook.com/KSCracovia1906Handball

Cracovia vs. UKS 9 Legnica 32:29 (17:16)

Bardzo dobry mecz, z obu stron ale premia za wygraną dla Cracovii. Pasiaczki wygrały po raz czwarty z rzędu we własnej hali i potwierdziły swoją wysoka formę na wiosnę.

Mecz lepiej zaczęły legniczanki wychodząc na prowadzenie 1:4. W 12 minucie było 8:5 ale dla Pasiaczek. I tak pozostało, z małą przerwą w 25 minucie, do końca I połowy. W drugiej połowie wynik był blisko remisu ale tylko raz w 48 min było po 25. Całą połowę to jednak legniczanki musiały gonić wynik. W ostatnich 10 minutach Cracovii udało się zbudować większą, 4 bramkową przewagę, którą dowiozła do końca. Jak zawsze przy meczu dwóch wyrównanych zespołów było mnóstwo emocji, do samego końca meczu. Dobra reklama piłki ręcznej. Wszystkie zawodniczki Cracovii zagrał bardzo dobre zawody, wszystkie zawodniczki z pola zapisały się w protokole zdobytymi bramkami. Warto odnotować, że po przerwie na leczenie do składu wróciły Amanda Szymborska i Patrycja Jałowicka.

11. 44 Patrycja Jałowicka - 3 bramki; 1 x 2 min

Karne : Cracovia - 2/2 ; Legnica - 3/1 Wykluczenia : Cracovia - 6 x 2 min; Legnica - 2 x 2 min.