4-5-1

2006-11-04 Skawa Wadowice - Cracovia II 1:0

Teraz Pasy

W zimowych warunkach przyszło grać Cracovii i Pogoni w 13. kolejce Orange Ekstraklasy. Mimo włączonej instalacji podgrzewającej murawę płytę boiska pokrywała cienka warstwa śniegu.

W porównaniu z meczem derbowym do składu Cracovii powrócił Arkadiusz Baran. Dariusz Pawlusiński, który w piątek nie trenował dzisiaj czuł się na tyle dobrze, że trener Stefan Majewski zdecydował się na wstawienie "Plastika" do podstawowej "jedenastki".

Mimo trudnych warunków od pierwszych minut widać było ogromną ochotę do gry u piłkarzy obu drużyn. Lekką przewagę osiągnęła Cracovia, ale Pogoń nie ograniczała się tylko do obrony własnej bramki często przenosząc grę na połowę Cracovii.

Pierwszą groźną sytuację bramkową stworzyła Cracovia gdy Marcin Bojarski pięknym wolejem zmusił do ofiarnej interwencji Radosława Majdana, który wybił piłkę na rzut rożny.

Goście odpowiedzieli składnymi akcjami w 12 i 14 minucie lecz strzały Grosickiego i Tavaresa były zbyt słabe by mogły zaskoczyć Marcina Cabaja.

W 18 minucie Pogoń tylko Majdanowi zawdzięcza, że nie straciła bramki po rzucie wolnym wykonywanym przez Łukasza Skrzyńskiego z około 25 metrów.

Pogoń, która przez kilka minut koncentrowała się głównie na obronie w 22 minucie odpowiedziała kontrą po której Łabędzki celnie uderzył zza linii pola karnego.

Uzyskująca z minuty na minutę coraz większą przewagę Cracovia w 25 minucie uzyskała prowadzenie, a bramka którą zdobył Dariusz Pawlusiński długo pozostanie w pamięci widzów. Najpierw strzelał Tomasz Wacek, a zablokowaną przez Batatę piłkę uderzył zza narożnika pola karnego Dariusz Pawlusiński. Zrobił to w tak niecodzienny sposób, że piłka zatoczyła niemal pół okręgu zanim wpadła tuż przy słupku bezradnego Majdana.

Po zdobyciu bramki przewaga Cracovii była już zdecydowana i gra do przerwy toczyła się głównie na połowie Pogoni. Kilka składnych akcji Cracovii kończyło się strzałami Bojarskiego i Pawlusińskiego jednak albo piłka mijała bramkę, albo Majdan był na posterunku.

Od pierwszych minut drugiej połowy nadal przeważała Cracovia. W 50 minucie pod bramką Majdana doszło do ogromnego zamieszania, gdy Łukasz Skrzyński po rzucie wolnym trzykrotnie w kilkusekundowych odstępach strzelał na bramkę gości.

Kilka chwil później Arkadiusz Baran posłał dalekie podanie do Tomasza Moskałę, którego o ułamek sekundy wyprzedził bramkarz gości.

Pogoń nie pogodziła się z porażką i dwukrotnie w 58 minucie zagroziła bramce Cabaja. Najpierw Łabędzki z bliska uderzył głową po rzucie rożnym lecz piłkę wybił Pawlusiński. Za moment na strzał z dystansu zdecydował się Anderson Pedro.

W 68 minucie po rzucie rożnym Piotr Giza strzelał na bramkę Majdana jednak piłka trafiła jednak w gąszcz nóg, a próba dobitki nie powiodła się.

Cracovia miała przewagę, a Pogoń cały czas szukała szansy w szybkich kontrach kończonych najczęściej strzałami z dystansu.

W 75 minucie po podaniu Pawła Szwajdycha Marcin Bojarski znalazł się w doskonałej sytuacji do zdobycia bramki jednak jego strzał z kilku metrów minął bramkę Majdana.

W 80 minucie Cracovia miała kolejną doskonałą sytuację do zdobycia bramki. W polu karnym piłkę przejął Piotr Giza ale jego dobry, techniczny strzał w doskonałym stylu obronił Radosław Majdan...

Trzy minuty później w kilkunastosekundowych odstępach najpierw Łukasz Skrzyński z rzutu wolnego zmusił Majdana do ogromnego wysiłku, a zaraz po tym Dariusz Pawlusiński strzelił tuż nad górnym rogiem bramki gości.

Pięć minut przed regulaminowym końcem meczu Paweł Nowak zdecydował się na strzał z około 25 metrów po którym piłka trafiła w górną część poprzeczki.

Już w doliczonym czasie gry lewą stroną przedarł się wprowadzony kilka chwil wcześniej Michał Karwan, podał do wychodzącego na czystą pozycję Tomasza Moskały lecz i tym razem doskonale broniący Radosław Majdan wyszedł obronną ręką.

Po dobrym meczu Cracovia zasłużenie zwycięża w skromnych rozmiarach Pogoń Szczecin.
Źródło: Teraz Pasy

"Bramka stadiony świata" -

Bramka stadiony świata

Trzecie zwycięstwo Cracovii na swoim stadionie i trzecie 1-0. Brazylijska Pogoń niewiele miała do powiedzenia w Krakowie. Na ośnieżonym boisku, przy porywistym wietrze wyższość krakowian nie podlegała dyskusji. „Pasy” wygrały w skromnym rozmiarze, bo nie wykorzystały po przerwie kilku świetnych sytuacji.

Na śliskiej murawie oba zespoły nastawiły się od pierwszych minut na strzały z dystansu. Pierwsi zaatakowali gospodarze, grający z silnym wiatrem, ale Majdan zachował się znakomicie, broniąc najpierw mocny strzał Bojarskiego z ponad 20 metrów (6 minuta) i „bombę” Skrzyńskiego z wolnego z 35 metrów (18 minuta). Ale w 26 minucie skapitulował, kiedy zaskakująco z ponad 30 metrów uderzył Dariusz Pawlusiński. To była bramka stadiony świata! - Miałem zamiar wstrzelić piłkę w pole karne, futbolówka nieco zeszła mi z nogi, pomógł mi wiaterek i wpadło - mówił po meczu jego bohater. A Radosław Majdan stwierdził krótko: - Darkowi wyszedł strzał życia. Jeszcze w piątek wydawało się, że Pawlusiński nie zagra z Pogonią, bowiem złapał go postrzał, z trudem poruszał się. A jednak w sobotę, po masażach Piotra Sochy, po wzięciu środków antybólowych wybiegł na boisko i był autorem super gola. Po przerwie Pawlusiński omal nie powtórzył swojego wyczynu w 84 min, tym razem strzelał z podobnego miejsca, ale z lewej strony, piłka minimalnie minęła słupek.

W pierwszej połowie jeszcze 3-krotnie próbował strzałów Bojarski, dwa razy zablokowali go w ostatniej chwili obrońcy, raz piłka poszybowała nad poprzeczką. Pogoń grająca jednym napastnikiem (młodym Grosickim, Edi operował stale w drugiej linii) atakowała tylko sporadycznie, goście strzelali 3-krotnie z dystansu na bramkę Cabaja, ale niegroźnie. Drugie 45 minut było znacznie ciekawsze. Goście, mający teraz sprzymierzeńca w wietrze, nastawili się na strzały z dystansu, trzykrotnie próbował zaskoczyć Cabaja Łabędzki, raz Grosicki. Dwu¬krotnie Cabaj pewnie interweniował, dwa razy piłka mijała światło bramki. W 57 min, po rzucie rożnym, P. Anderson z bliska nie trafił w światło bramki. W ostatnich 20 minutach znacznie groźniejsze były kontry Cracovii. Krakowianie łatwo dochodzili to pozycji strzeleckich, ale zawodzili pod bramką Majdana. Krakowianie wypracowali cztery znakomite sytuacje.

W 75 minucie, po dokładnym dograniu Moskały, Bojarski przerzucił piłkę nad Majdanem, ta jednak ocierając się o słupek, wyszła na aut. 81 minuta - Giza, ograwszy efektownie kilku rywali, znalazł się sam przed Majdanem, strzelał z paru metrów, ale piłka trafiła w nogę interweniującego obrońcy Celebana. Za moment Majdan z najwyższym trudem wybił piłkę po mocnym uderzeniu Skrzyńskiego z wolnego. Ostatnie minuty to desperackie ataki Pogoni i znowu dwie znakomite sytuacje „Pasów”. W 85 minucie piłka po strzale Nowaka trafiła w poprzeczkę, a w doliczonym czasie gry Moskała, po błędzie obrony Pogoni, nie wykorzystał sytuacji sam na sam z Majdanem. W 91 minucie sporo strachu napędził kibicom Cracovii Edi, po jego podaniu z wolnego Elton strzelił jednak półtora metra obok słupka.

Całkiem niezły, szybki, ciekawy mecz, biorąc pod uwagę trudne warunki gry, śliską murawę. W krakowskim zespole bez zarzutu grała obrona, to już trzeci mecz z czterech rozegranych pod kierunkiem trenera Majewskiego na zero z tyłu. Pewnie interweniował bramkarz Cabaj, bezbłędni byli obrońcy Skrzyński i Radwański. W drugiej połowie rozegrała się druga linia krakowian, Baran i Nowak opanowali środek boiska. Pawlusiński strzelił złotego gola, dobre momenty mieli Bojarski i Moskała, cieszy zwyżka forma Gizy.

Pogoń miała w Krakowie niewiele atutów. Mogła przegrać w wyższych rozmiarach, parę razy przed utratą gola ratował gości Radosław Majdan.
ANDRZEJ STANOWSKI
Źródło: Dziennik Polski 6 listopada 2006

Trenerzy o mczeu

Stefan Majewski (trener Cracovii)

Dla nas było to bardzo ważne spotkanie i chcieliśmy je koniecznie wygrać. Po wysokiej porażce z Wisłą powiedzieliśmy sobie, że dla nas pewien rozdział się skończył, zaczynamy nowy. Dzisiaj stworzyliśmy sobie kilka sytuacji, mogliśmy strzelić jeszcze jedną bramkę, ale warunki pogodowe były bardzo trudne.

Mariusz Kuras (trener Pogoni)

Był to mecz walki, obie drużyny wykazały się ambicją, wolą walki. Ozdobą meczu był gol Dariusza Pawlusińskiego. Podjęliśmy walkę, nie zdążyliśmy wyrównać. Szkoda tylko, że nie rozgrzani byli w tym meczu sędziowie.

Mecze sezonu 2006/07

Górnik Zabrze 2006-07-01 Cracovia - Górnik Zabrze 0:0  KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 2006-07-08 Cracovia - KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 3:1  MLKS Żabno 2006-07-09 MLKS Polan Żabno - Cracovia 0:9  KS Paradyż 2006-07-10 Cracovia - KS Paradyż 3:1  Piast Gliwice 2006-07-12 Cracovia - Piast Gliwice 1:1  Stal Rzeszów 2006-07-12 Cracovia - Stal Rzeszów 3:1  Stal Stalowa Wola 2006-07-14 Cracovia - Stal Stalowa Wola 1:0  ŁKS Łódź 2006-07-19 Cracovia - ŁKS Łódź 1:0  GKS Bełchatów 2006-07-21 Cracovia - BOT GKS Bełchatów 1:1  Legia Warszawa 2006-07-29 Legia Warszawa - Cracovia 3:1  Odra Wodzisław Śląski 2006-08-05 Cracovia - Odra Wodzisław Śląski 1:0  Zagłębie Lubin 2006-08-12 Zagłębie Lubin - Cracovia 4:3  Lech Poznań 2006-08-19 Lech Poznań - Cracovia 3:4  Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski 2006-08-25 Cracovia - Groclin Grodzisk Wielkopolski 1:1  Odra Wodzisław Śląski 2006-09-01 Odra Wodzisław Śląski - Cracovia 1:2  GKS Bełchatów 2006-09-09 BOT GKS Bełchatów - Cracovia 2:1  ŁKS Łódź 2006-09-15 Cracovia - ŁKS Łódź 1:1  Widzew Łódź 2006-09-19 Widzew Łódź - Cracovia 0:2  Górnik Zabrze 2006-09-24 Górnik Zabrze - Cracovia 5:1  Arka Gdynia 2006-09-30 Cracovia - Arka Gdynia 1:1  Wisła Płock 2006-10-14 Wisła Płock - Cracovia 0:2  Korona Kielce 2006-10-21 Cracovia - Kolporter Korona Kielce 1:0  Wisła Kraków 2006-10-28 Wisła Kraków - Cracovia 3:0  Pogoń Szczecin 2006-11-04 Cracovia - Pogoń Szczecin 1:0  Zagłębie Lubin 2006-11-07 Cracovia - Zagłębie Lubin 2:1  Górnik Łęczna 2006-11-10 Górnik Łęczna - Cracovia 1:0  Widzew Łódź 2006-11-18 Cracovia - Widzew Łódź 2:1  Górnik Łęczna 2006-11-22 Górnik Łęczna - Cracovia 0:3  Korona Kielce 2006-11-26 Cracovia - Kolporter Korona Kielce 1:2  Cracovia_herb 2007 Trening Noworoczny  Przebój Wolbrom 2007-01-20 Cracovia - Przebój Wolbrom 2:2  Kolejarz Stróże 2007-01-27 Cracovia - Kolejarz Stróże 2:3  Piast Gliwice 2007-01-27 Cracovia - Piast Gliwice 2:1  Kmita Zabierzów 2007-02-03 Cracovia - Kmita Zabierzów 2:0  Okocimski Brzesko 2007-02-03 Cracovia - Okocimski Brzesko 2:1  FC Hlučín 2007-02-06 Cracovia - FC Hlučín 4:2  Argeş Piteşti 2007-02-12 Cracovia - Argeş Piteşti 1:1  FK Mladá Boleslav 2007-02-15 Cracovia - FK Mladá Boleslav 0:0  Lokomotiw Sofia 2007-02-20 Cracovia - Lokomotiw Sofia 4:1  Lechia Gdańsk 2007-02-22 Cracovia - Lechia Gdańsk 0:3  Górnik Łęczna 2007-02-24 Cracovia - Górnik Łęczna 0:2  Korona Kielce 2007-02-27 Kolporter Korona Kielce - Cracovia 2:1  Legia Warszawa 2007-03-02 Cracovia - Legia Warszawa 0:0  Widzew Łódź 2007-03-07 Cracovia - Widzew Łódź 0:4  Odra Wodzisław Śląski 2007-03-10 Odra Wodzisław Śląski - Cracovia 0:1  Radomiak Radom 2007-03-14 Radomiak Radom - Cracovia 1:3  Zagłębie Lubin 2007-03-17 Cracovia - Zagłębie Lubin 2:4  Widzew Łódź 2007-03-25 Widzew Łódź - Cracovia 1:0  Lech Poznań 2007-03-30 Cracovia - Lech Poznań 3:0  Radomiak Radom 2007-04-03 Cracovia - Radomiak Radom 1:0  Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski 2007-04-07 Groclin Grodzisk Wielkopolski - Cracovia 0:0  Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski 2007-04-11 Groclin Grodzisk Wielkopolski - Cracovia 1:0  GKS Bełchatów 2007-04-15 Cracovia - BOT GKS Bełchatów 2:1  ŁKS Łódź 2007-04-18 ŁKS Łódź - Cracovia 2:1  Górnik Zabrze 2007-04-21 Cracovia - Górnik Zabrze 3:1  Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski 2007-04-24 Cracovia - Groclin Grodzisk Wielkopolski 0:1  Arka Gdynia 2007-04-28 Arka Gdynia - Cracovia 4:2  Wisła Płock 2007-05-05 Cracovia - Wisła Płock 2:2  Korona Kielce 2007-05-08 Kolporter Korona Kielce - Cracovia 1:2  Wisła Kraków 2007-05-13 Cracovia - Wisła Kraków 0:0  Pogoń Szczecin 2007-05-19 Pogoń Szczecin - Cracovia 0:2  Górnik Łęczna 2007-05-22 Cracovia - Górnik Łęczna 5:0  Widzew Łódź 2007-05-26 Widzew Łódź - Cracovia 1:3