Jackiewicz
Iwański
Piszczek (64' Banaczek)

4-5-1

W meczu z Zagłębiem Lubin trener Stefan Majewski nie mógł skorzystać z Dariusza Pawlusińskiego, któremu dokucza rwa kulszowa. W tej sytuacji w wyjściowym składzie obok Arkadiusza Barana pojawił się Jacek Wiśniewski co spowodowało kolejne zmiany w ustawieniu Cracovii. Marcin Bojarski wrócił na "swoje" prawe skrzydło, w ataku partnerem Tomasza Moskały był Piotr Giza, a Paweł Nowak zajął miejsce za dwójką napastników.

Od pierwszych minut Cracovia uzyskała przewagę w środku boiska. Już w 5 minucie po rzucie wolnym wykonywanym przez Łukasza Skrzyńskiego Paweł Szwajdych strzelając głową minimalnie chybił.

Dwie minuty później było już jednak 1:0. Najskuteczniejszy jesienią w drużynie Cracovii Tomasz Moskała wykorzystał błąd Felixa, który nie opanował piłki po dośrodkowaniu Krzysztofa Radwańskiego i z 6 metrów wpakował piłkę do siatki.

Po zdobyciu prowadzenia Cracovia nadal atakowała. Gra toczyła się głównie na połowie gości jednak akcje gospodarzy przez dłuższą chwilę kończyły się na przedpolu Zagłębia.

Gdy tylko Cracovia przyspieszyła od razu robiło się gorąco pod bramką Vaclavika. W 25 minucie Bojarski sprytnie dograł do Moskały, a ten z kilkunastu metrów uderzył w boczną siatkę tuż przy górnym rogu bramki. Minutę później Giza wyłuskał piłkę przed polem karnym, mocno uderzył jednak Felix ofiarnie zablokował reprezentacyjnego pomocnika.

Cracovia cały czas kontrolowała przebieg wydarzeń na boisku, a goście tylko sporadycznie przedostawali się pod pole karne gospodarzy. Dość powiedzieć, że dopiero w 40 minucie lubinianie oddali w zasadzie pierwszy groźny (ale niecelny) strzał w tym meczu.

W 42 minucie lewą stroną zaatakował Paweł Szwajdych. Wychowanek Cracovii filmowym zwodem uwolnił się spod opieki obrońcy i dograł do stojącego na piątym metrze Tomasza Moskały, który mimo asysty dwóch obrońców zdobył swoją drugą bramkę w tym meczu.

Druga połowa rozpoczęła się od sporych emocji wywołanych faulem na Arkadiuszu Baranie, który trzy, cztery minuty spędził poza boiskiem opatrywany przez lekarza Cracovii. Chwilę później goście "wycięli" Piotra Gizę za co sędzia ukarał dwóch piłkarzy Zagłębia żółtymi kartkami.

W 53 minucie Marcin Bojarski wykonywał rzut wolny spod linii bocznej, a Piotr Giza mocnym i celnym strzałem zmusił do największego wysiłku bramkarza gości.

Dwie minuty później Zagłębie miało doskonałą sytuację do zdobycia wyrównującej bramki po strzale Chałbińskiego z najbliższej odległości w zamieszaniu podbramkowym. Na szczęście dla Cracovii Marcin Cabaj wykazał się znakomitym refleksem.

Goście nie mając nic do stracenia odważnie zaatakowali dwukrotnie kończąc składne akcje strzałami z dystansu.

W 61 minucie trener Stefan Majewski zdecydował się na zdjęcie z boiska poturbowanego kilkanaście minut wcześniej Arkadiusza Barana, którego zastąpił Michał Karwan.

Zagłębie nie pogodziło się z porażką i tuż po zejściu Barana po ogromnym zamieszaniu w polu karnym Cracovii piłka po strzale Mierzejewskiego minimalnie minęła bramkę Cabaja.

Cracovia mimo iż nie przeważała już tak jak w pierwszej połowie nie rezygnowała ze zdobycia trzeciej bramki, a że goście nie poddawali się często obserwowaliśmy grę "akcja za akcję"

W 65 minucie ładną akcję zakończoną minimalnie niecelnym strzałem przeprowadził Piotr Giza. W odpowiedzi Maciej Iwański groźnie uderzył z rzutu wolnego jednak Marcin Cabaj w dobrym stylu złapał piłkę.

W 71 minucie znowu bardzo aktywny Piotr Giza ograł obrońców, ale piłkę w trudnej sytuacji wyłapał bramkarz gości. Zagłębie odpowiedziało strzałem Mierzejewskiego w boczną siatkę.

Dwanaście minut przed końcem meczu Giza dograł do Michała Karwana, który z kilkunastu metrów uderzył w róg bramki Vaclavika. Chwilę później z dystansu celnie uderzy Wiśniewski. Za każdym razem bramkarz gości zachował się bez zarzutu.

Bardzo emocjonująca była końcówka meczu. Najpierw czerwoną kartkę zobaczył kapitan Cracovii Łukasz Skrzyński, a chwilę później Szczypkowski wykorzystał rzut karny...

Źródło: TerazPasy.pl

Gazeta Wyborcza

Za pierwszą połowę brawa na stojąco

Po dramatycznej końcówce "Pasy" awansowały do ćwierćfinału Pucharu Polski, choć po czerwonej kartce dla Łukasza Skrzyńskiego kończyły mecz w dziesiątkę.
Cracovia niezwykle poważnie potraktowała rozgrywki pucharowe i zasłużyła na słowa pochwały, ale przede wszystkim za pierwszą połowę meczu. Pod nieobecność niedysponowanego Dariusza Pawlusińskiego świetne spotkanie rozgrywał ulubieniec kibiców Jacek Wiśniewski, który nie tylko asekurował obronę, ale czynnie włączał się do akcji ofensywnych. Już na początku "Wiśnia" piękną główką omal nie pokonał Michala Vaclavika, w drugiej połowie daleką bombą powalił bramkarza gości. Wiśniewski miał wreszcie swój niebagatelny udział przy golu na 2:0, bo to on odebrał rywalowi piłkę na środku boiska i uruchomił na prawym skrzydle Pawła Szwajdycha.

Udanym manewrem trenera Stefana Majewskiego było przywrócenie Marcina Bojarskiego na prawą pomoc. Nie można powiedzieć tego o Piotrze Gizie, grającym w ataku w parze z Tomaszem Moskałą. Giza miał dwie wyśmienite okazje i powinien strzelić gola na 3:0. Nie strzelił, więc mecz do końca trzymał kibiców w napięciu.

Instynktem strzeleckim błysnął Moskała, szczególnie przy pierwszym golu, gdy (po strzale Krzysztofa Radwańskiego) wykorzystał kiks Felipe. Mógł się podobać Szwajdych - nie tylko za asystę przy drugim golu, gdy wkręcił w ziemię Grzegorza Bartczaka, ale też za twardą i nieustępliwą grę. - Tomek Moskała, Cracovii duma i chwała - wiwatowały w pierwszej połowie trybuny. Schodzącym na przerwę piłkarzom kibice bili brawo na stojąco. Takiej sytuacji już dawno nie było na stadionie przy ul. Kałuży. Zdesperowany trener Zagłębia Czesław Michniewicz wprowadził po przerwie napastnika Michała Chałbińskiego za obrońcę Felipe. I natychmiast Zagłębie kilka razy zagroziło bramce "Pasów", a Marcin Cabaj niepewnymi interwencjami przyprawił kibiców o palpitację serca. W 86. min Skrzyński w polu karnym uderzył łokciem Chałbińskiego, Zagłębie wykorzystało rzut karny i zaczęły się emocje. Gdyby w doliczonym czasie Dawid Banaczek dokładniej trafił piłkę głową, mogło być różnie.

- Należał nam się drugi rzut karny, bo Bojarski w cwaniacki sposób podbił piłkę ręką - zarzekał się trener lubinian po analizie zapisu wideo.

- Po zejściu Arka Barana wkradła się nerwowość, ale Puchar Polski rządzi się swoimi prawami i gramy dalej - zakończył trener Majewski, a do słów Michniewicza w ogóle się nie odniósł.

Źródło: Gazeta Wyborcza 08.11.2006

Mecze sezonu 2006/07

Górnik Zabrze 2006-07-01 Cracovia - Górnik Zabrze 0:0  KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 2006-07-08 Cracovia - KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 3:1  MLKS Żabno 2006-07-09 MLKS Polan Żabno - Cracovia 0:9  KS Paradyż 2006-07-10 Cracovia - KS Paradyż 3:1  Piast Gliwice 2006-07-12 Cracovia - Piast Gliwice 1:1  Stal Rzeszów 2006-07-12 Cracovia - Stal Rzeszów 3:1  Stal Stalowa Wola 2006-07-14 Cracovia - Stal Stalowa Wola 1:0  ŁKS Łódź 2006-07-19 Cracovia - ŁKS Łódź 1:0  GKS Bełchatów 2006-07-21 Cracovia - BOT GKS Bełchatów 1:1  Legia Warszawa 2006-07-29 Legia Warszawa - Cracovia 3:1  Odra Wodzisław Śląski 2006-08-05 Cracovia - Odra Wodzisław Śląski 1:0  Zagłębie Lubin 2006-08-12 Zagłębie Lubin - Cracovia 4:3  Lech Poznań 2006-08-19 Lech Poznań - Cracovia 3:4  Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski 2006-08-25 Cracovia - Groclin Grodzisk Wielkopolski 1:1  Odra Wodzisław Śląski 2006-09-01 Odra Wodzisław Śląski - Cracovia 1:2  GKS Bełchatów 2006-09-09 BOT GKS Bełchatów - Cracovia 2:1  ŁKS Łódź 2006-09-15 Cracovia - ŁKS Łódź 1:1  Widzew Łódź 2006-09-19 Widzew Łódź - Cracovia 0:2  Górnik Zabrze 2006-09-24 Górnik Zabrze - Cracovia 5:1  Arka Gdynia 2006-09-30 Cracovia - Arka Gdynia 1:1  Wisła Płock 2006-10-14 Wisła Płock - Cracovia 0:2  Korona Kielce 2006-10-21 Cracovia - Kolporter Korona Kielce 1:0  Wisła Kraków 2006-10-28 Wisła Kraków - Cracovia 3:0  Pogoń Szczecin 2006-11-04 Cracovia - Pogoń Szczecin 1:0  Zagłębie Lubin 2006-11-07 Cracovia - Zagłębie Lubin 2:1  Górnik Łęczna 2006-11-10 Górnik Łęczna - Cracovia 1:0  Widzew Łódź 2006-11-18 Cracovia - Widzew Łódź 2:1  Górnik Łęczna 2006-11-22 Górnik Łęczna - Cracovia 0:3  Korona Kielce 2006-11-26 Cracovia - Kolporter Korona Kielce 1:2  Cracovia_herb 2007 Trening Noworoczny  Przebój Wolbrom 2007-01-20 Cracovia - Przebój Wolbrom 2:2  Kolejarz Stróże 2007-01-27 Cracovia - Kolejarz Stróże 2:3  Piast Gliwice 2007-01-27 Cracovia - Piast Gliwice 2:1  Kmita Zabierzów 2007-02-03 Cracovia - Kmita Zabierzów 2:0  Okocimski Brzesko 2007-02-03 Cracovia - Okocimski Brzesko 2:1  FC Hlučín 2007-02-06 Cracovia - FC Hlučín 4:2  Argeş Piteşti 2007-02-12 Cracovia - Argeş Piteşti 1:1  FK Mladá Boleslav 2007-02-15 Cracovia - FK Mladá Boleslav 0:0  Lokomotiw Sofia 2007-02-20 Cracovia - Lokomotiw Sofia 4:1  Lechia Gdańsk 2007-02-22 Cracovia - Lechia Gdańsk 0:3  Górnik Łęczna 2007-02-24 Cracovia - Górnik Łęczna 0:2  Korona Kielce 2007-02-27 Kolporter Korona Kielce - Cracovia 2:1  Legia Warszawa 2007-03-02 Cracovia - Legia Warszawa 0:0  Widzew Łódź 2007-03-07 Cracovia - Widzew Łódź 0:4  Odra Wodzisław Śląski 2007-03-10 Odra Wodzisław Śląski - Cracovia 0:1  Radomiak Radom 2007-03-14 Radomiak Radom - Cracovia 1:3  Zagłębie Lubin 2007-03-17 Cracovia - Zagłębie Lubin 2:4  Widzew Łódź 2007-03-25 Widzew Łódź - Cracovia 1:0  Lech Poznań 2007-03-30 Cracovia - Lech Poznań 3:0  Radomiak Radom 2007-04-03 Cracovia - Radomiak Radom 1:0  Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski 2007-04-07 Groclin Grodzisk Wielkopolski - Cracovia 0:0  Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski 2007-04-11 Groclin Grodzisk Wielkopolski - Cracovia 1:0  GKS Bełchatów 2007-04-15 Cracovia - BOT GKS Bełchatów 2:1  ŁKS Łódź 2007-04-18 ŁKS Łódź - Cracovia 2:1  Górnik Zabrze 2007-04-21 Cracovia - Górnik Zabrze 3:1  Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski 2007-04-24 Cracovia - Groclin Grodzisk Wielkopolski 0:1  Arka Gdynia 2007-04-28 Arka Gdynia - Cracovia 4:2  Wisła Płock 2007-05-05 Cracovia - Wisła Płock 2:2  Korona Kielce 2007-05-08 Kolporter Korona Kielce - Cracovia 1:2  Wisła Kraków 2007-05-13 Cracovia - Wisła Kraków 0:0  Pogoń Szczecin 2007-05-19 Pogoń Szczecin - Cracovia 0:2  Górnik Łęczna 2007-05-22 Cracovia - Górnik Łęczna 5:0  Widzew Łódź 2007-05-26 Widzew Łódź - Cracovia 1:3