Aukcja koszulki Michała Golińskiego 2009

Z WikiPasy.pl - Encyklopedia KS Cracovia
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

W dniach 6-19 grudnia 2009 r. na stronie internetowej Cracovii została przeprowadzona aukcja koszulki Michała Golińskiego, zdobywcy zwycięskiej bramki w 180. Wielkich Derbach Krakowa. Całkowity dochód z licytacji (3800 zł) został przekazany Uniwersyteckiemu Szpitalowi Dziecięcemu w Krakowie na zakup narzędzi niezbędnych do artroskopii.

Informacja klubu

KOSZULKA SPRZEDANA!

Dobiegła końca organizowana przez MKS Cracovia SSA internetowa aukcja, na której wylicytować można było koszulkę Michała Golińskiego wraz z jego autografem!

Przypomnijmy, że trykot ten jest wyjątkowy. W nim bowiem pomocnik „Pasów” strzelił zwycięską bramkę w 180. Wielkich Derbach Krakowa! Do niego dołączony zostanie certyfikat autentyczności.

Nic dziwnego, że koszulka cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Walka o nią toczyła się do ostatnich chwil licytacji, zwycięzcą okazała się osoba o nicku arturfk, która zdecydowała się zapłacić 3800 zł!

To duża suma pieniędzy, która przekazana zostanie Uniwersyteckiemu Szpitalowi Dziecięcemu w Krakowie na zakup narzędzi niezbędnych do artroskopii.

- Każda kwota się przyda, bo żyjemy w kraju, który cierpi na ogromne niedofinansowanie służby zdrowia. Brakuje sprzętu wysokiej jakości, więc każdy jego zakup – nawet jednego narzędzia do artroskopii – ma znaczenie i w jakimś stopniu poprawia możliwości zaopatrywania dzieci i młodzieży - przyznaje dr Bartłomiej Kowalczyk, ortopeda tego szpitala.

- Cieszymy się z faktu, że mogliśmy wspomóc tak szczytny cel, jak zakup sprzętu niezbędnego do leczenia urazów u dzieci i młodzieży. Kwota 3800 zł robi wrażenie. Dziękujemy i gratulujemy zwycięzcy, dziękujemy również wszystkim, którzy postanowili wziąć udział w naszej licytacji - mówi Przemysław Urbański, rzecznik prasowy MKS Cracovia SSA.

DG

Źródło: Cracovia.pl [1]