Bogdan Migacz

Z WikiPasy.pl - Encyklopedia KS Cracovia
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Bogdan Migacz
Bogdan Migacz.jpg
Informacje ogólne
Imię i nazwisko Bogdan Migacz
Data urodzenia 28 maja 1948
Miejsce urodzenia Wałbrzych ,Polska
Zmarły 18 czerwca 1998,

W/G/A - wystepy/gole/asystyBogdan Migacz

Bogdan Migacz pseudonim "Krzysiek" urodził 28 maja 1948 w Wałbrzychu, zmarł 18 czerwca 1998. Jeden z najsławniejszych hokeistów Cracovii.

Jako dziecko przeprowadził się z rodzina do Opola. Tam właśnie rozpoczął swoją przygodę z hokejem i mając zaledwie 14 lat występował w pierwszej drużynie drugoligowej Odry. Na jednym z meczów zauważony został przez Jana Gołąbka, ówczesnego szefa sekcji hokejowej Cracovii. 16 letni Bogdan trafił do pierwszego ataku, gdzie grał jak równy z równym z doświadczonymi Borowiczem i Sięką.

Grał z numerem 18, przyciągając na Siedleckiego rzesze kibiców, numer ten został zastrzeżony i nie był już później wykorzystywany w drużynie Cracovii. Był świetnie wyszkolony technicznie, oraz bardzo waleczny. Niejednokrotnie sam wygrywał mecze. Rozegrał 44 mecze w reprezentacji Polski, był dwukrotnie uczestnikiem mistrzostw świata w 1969 i 1970. W Cracovii grał całą swoją dorosłą karierę 1964-1987 (z przerwą na wojsko), mimo, że miał wiele intratnych propozycji.

Po zakończeniu kariery trener Bulas zaproponował mu funkcję asystenta. Trenował też krótko samodzielnie pierwszy zespół. A następnie juniorów. Na skutek oszczerczych anonimów odsunięto go od szkolenia ukochanej przez niego młodzieży. Było to dla niego bardzo traumatyczne przeżycie. Ponownie pracę z młodzieżą zaproponował mu Jacek Chadziński. Niestety ponownie pojawiły się anonimy. Jego serce nie wytrzymało. Jeszcze w przeddzień śmierci przeprowadził trening, w południe następnego dnia zmarł na zawał.

Zarówno syn Marcin Migacz (ur. 04.03.1973 - występował w 1 drużynie seniorów) jak i córka Magda Migacz (ur. 07.05.1977 - występuje obecnie w ligowej drużynie żeńskiej) zostali zawodnikami drużyn hokejowych KS Cracovia.

Przygotowane na postawie noty biograficznej - Marek Pampuch

Poprzednik
Władimir Safonow
Pierwszy trener hokeistów
1990 - 1994
Następca
Grzegorz Chruściński