Cracovia dla WOŚP 2007

Z WikiPasy.pl - Encyklopedia KS Cracovia
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

W tym roku już po raz piętnasty odbędzie się finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy (14 stycznia). Tym razem pieniądze zbierane są na ratowanie dzieci poszkodowanych w wypadkach oraz na naukę udzielania pierwszej pomocy. MKS Cracovia SSA postanowił wspomóc akcję!

Wystawiliśmy na aukcję trzy niezwykle cenne dla każdego kibica Cracovii gadżety: oryginalną koszulkę piłkarską Cracovii, na której widnieją podpisy naszych zawodników oraz hokejową bluzę Leszka Laszkiewicza z autografami hokeistów i sztabu szkoleniowego! Jest to bluza, w której Leszek Laszkiewicz grał i zdobywał Mistrzostwo Polski w sezonie 2005/2006. Wreszcie Marcin Bojarski podarował w imieniu swoim i swoich kolegów z drużyny piłkę z logiem Mistrzostw Świata, na której złożone zostaną autografy wszystkich piłkarzy „Pasów”!

Jak się okazało, o piękny gest zadbał również czołowy strzelec Cracovii Tomasz Moskała, który postanowił ofiarować na aukcję swoją koszulkę z autografem!

Z całego serca zachęcamy do wzięcia udziału w licytowaniu tych niezwykle cennych gadżetów. Aukcja, która potrwa do północy dnia 14 stycznia 2007 roku znajduje się na stronie www.sportowefakty.pl

Źródło: www.cracovia.pl

Kibice też pomagają

Po tym, jak MKS Cracovia SSA, a później także sami zawodnicy, zaangażowali się w aukcję na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, do tego szczytnego przedsięwzięcia dołączyli również kibice "Pasów"! Dwaj sympatycy Cracovii przekazali na internetową aukcję kij hokejowy, który złapali po finałowym spotkaniu między Comarch Cracovią, a GKS Tychy w sezonie 2005/2006. Chwilę wcześniej hokeiści „Pasów” zostali Mistrzami Polski!

Fani, którzy pragnęli pozostać anonimowi (przedstawili się jako Merol i Jedynka) nie pamiętają dokładnie, czyją hokejkę złapali. - Prawdopodobnie jest to kij Mariusza Dulęby, ale pewny nie jestem - mówi jeden z nich, po czym szybko zaznacza, że to nie ma specjalnego znaczenia. - To mistrzowski kij – należał do jednego z naszych Mistrzów.

Na hokejce swoje autografy obiecali już złożyć hokeiści oraz sztab szkoleniowy Comarch Cracovii. Aby wziąć udział w licytacji należy kliknąć tutaj.

Źródło: www.cracovia.pl

Cracovia dzieciom - XV Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Sportowcy i kibice Cracovii wielokrotnie wykazywali się szczodrością w najróżniejszych akcjach charytatywnych ofiarując cenne dla siebie przedmioty lub nie szczędząc pieniędzy w licytacjach z których dochód przeznaczany był na pomoc chorym dzieciom.

Nie sposób w tej chwili wymienić wszystkich zawodników i trenerów Cracovii, którzy czynnie włączyli się do kilku aukcji charytatywnych w których mieliśmy zaszczyt brać udział.

Fani Cracovii licytowali koszulki, dresy, kapelusze, rękawice, okolicznościowy sygnet i wiele innych klubowych pamiątek z których dochód przeznaczony był na pomoc chorym dzieciom.

Miło nam, że po raz kolejny mamy zaszczyt zaprosić kibiców Cracovii do udziału w aukcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. To już piętnasta edycja corocznej akcji, której celem jest zbieranie pieniędzy dla chorych dzieci.

W tej chwili na aukcji WOŚP można licytować m.in.: oryginalną koszulkę piłkarską Cracovii z autografami zawodników, piłkę Adidasa z logiem mistrzostw świata podarowaną przez Marcina Bojarskiego w imieniu własnym i kolegów z drużyny na której znajdują się autografy piłkarzy Cracovii, koszulkę hokeisty Cracovii Leszka Laszkiewicza z autografami zawodników i trenerów.

Wkrótce pojawią się kolejne przedmioty związane z Cracovią. Aukcja WOŚP zakończy się o północy, w niedzielę 14 stycznia. W tym roku zebrane pieniądze organizatorzy w całości przeznaczą na ratowanie dzieci poszkodowanych w wypadkach oraz na naukę udzielania pierwszej pomocy.

Liczymy na Waszą hojność. Może uda się pobić rekord jednego z kibiców Cracovii, który kilka miesięcy temu w organizowanej przez nas aukcji za koszulkę Łukasza Skrzyńskiego zapłacił – bagatelka! - 1400 złotych!?

Źródło: Teraz Pasy