Damian Słaboń

Z WikiPasy.pl - Encyklopedia KS Cracovia
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Damian Słaboń
Damian Słaboń.jpg
Informacje ogólne
Imię i nazwisko Damian Słaboń
Data urodzenia 28 stycznia 1979
Miejsce urodzenia Sosnowiec ,Polska
Pozycja Napastnik
Wzrost 177 cm
Waga 82 kg
Informacje klubowe
Obecny klub Cracovia
Numer 9
Sezony w Cracovii
Sezon W/G/A
2004/05
2005/06
2006/07


49 / 15 / 22
Kluby
Lata Klub W/G/A
1995-1996
1996-1997
1998-2001
2001-2004
2004-?
SMS I Sosnowiec
Olimpia
KTH Krynica
GKS Tychy
Cracovia

W/G/A - wystepy/gole/asysty
Informacje klubu

Słaboń do 2011 roku!!! - 29.11.2007

Kontraktowych informacji ciąg dalszy! Kolejnym zawodnikiem, który przedłużył kontrakt z Comarch Cracovią jest środkowy napastnik pierwszej piątki Damian Słaboń! Nowa umowa obowiązywała będzie do kwietnia 2011 roku!

- Nie powiem chyba nic oryginalnego jeśli przyznam, że cieszę się z przedłużenia kontraktu - mówi Damian Słaboń, który dodaje, że w "Pasach" czuje się bardzo dobrze: - Comarch Cracovia to czołowy polski klub, niezwykle prestiżowy. Cieszę się, że mogę tu występować, bo czuję się w nim bardzo dobrze.

Obecny sezon jest już czwartym Słabonia w barwach Comarch Cracovii. W tym czasie Damian sięgnął po Mistrzostwo Polski oraz dwukrotnie po brązowy medal. - To był bardzo fajny okres, ale teraz trzeba patrzeć w przyszłość. Przede mną kolejne lata, mam nadzieję, że również udane, w których uda nam się sięgać po najwyższe trofea. Najlepiej już w tym sezonie! - przyznaje 28-letni napastnik.

Słaboń występuje również w reprezentacji Polski.


DAMIAN, DZIĘKUJEMY! 28.03.2018

W kolejnych rozgrywkach nie zobaczymy już Damiana Słabonia jako zawodnika Comarch Cracovii. Napastnik przez 14 lat reprezentował barwy Pasów i aż jedenastokrotnie był częścią drużyny, która kończyła sezon z medalem. Damian, dziękujemy za wszystko, co zrobiłeś dla najstarszego klubu sportowego w Polsce! Damian Słaboń do Krakowa przeniósł się w 2004 roku i odtąd nieprzerwanie reprezentował hokejową Cracovię, stając się tym samym prawdziwą legendą Klubu. Podczas swojej bardzo bogatej kariery wywalczył z Pasami aż siedem tytułów mistrzowskich oraz dwa medale srebrne i dwa brązowe. Dwukrotnie był częścią drużyny Cracovii, która wywalczyła Puchar Polski w hokeju na lodzie, natomiast Superpuchar podnosił trzykrotnie. W ciągu czternastu sezonów Damian Słaboń ubierał pasiasty strój meczowy ponad 600 razy i był prawdziwym postrachem bramkarzy rywali - napastnik Pasów zdobył podczas swojego pobytu w Cracovii ponad 200 bramek. Swoimi trafieniami sprawiał radość kibicom podczas zmagań w rozgrywkach zarówno w kraju, jak i na arenach europejskich. Przez wiele lat Damian Słaboń był również podporą hokejowej reprezentacji Polski, w której wystąpił 206 razy i zdobył 53 gole.

Wraz z zakończeniem obecnego sezonu Polskiej Hokej Ligi dobiega również końca okres Damiana Słabonia jako zawodnika Comarch Cracovii. Na początku nowego sezonu Polskiej Hokej Ligi na lodowisku przy ulicy Siedleckiego Klub zorganizuje ceremonię honorującą zasługi Damiana. Liczymy jednak na to, że legenda Pasów pozostanie w Klubie. Damian Słaboń otrzymał bowiem propozycję szkolenia hokejowych grup młodzieżowych Cracovii.

Damian, serdecznie dziękujemy Ci za wszystkie wspaniałe chwile, których dostarczyłeś sympatykom Cracovii przez ostatnie lata! Mamy nadzieję, że pozostaniesz w pasiastej rodzinie i choć już w innej roli, to jeszcze niejednokrotnie przyczynisz się do sukcesów krakowskiego hokeja.

Źródło: Cracovia.pl [1]

O Słaboniu

HOKEISTA 115-LECIA CRACOVII– NOMINOWANY: DAMIAN SŁABOŃ (NR 6) 03.02.2021

Szóstym hokeistą nominowanym w naszym plebiscycie jest Damian Słaboń, którego większość Kibiców doskonale pamięta z występów na ligowych taflach. Przypomnijmy zatem osiągnięcia naszego legendarnego zawodnika: Damian Słaboń urodził się 28 stycznia 1979 roku w Sosnowcu i to w miejscowym Zagłębiu rozpoczynał karierę. Następnie reprezentował barwy Szkoły Mistrzostwa Sportowego oraz Olimpii, a także KTH Krynicy i GKS-u Tychy. Zawodnikiem Cracovii został w 2004 roku i reprezentował barwy naszego Klubu przez czternaście lat, rozgrywając w tym czasie aż 681 spotkań, w których zdobył 238 goli i zaliczył 366 asyst co łącznie dało mu 604 punkty w klasyfikacji kanadyjskiej!

Napastnik jest jednym z najbardziej utytułowanych zawodników w bogatej historii Pasów – jego dorobek to siedem tytułów mistrzowskich (2006, ‘08, ‘09, ‘11, ‘13, ‘16, ’17) oraz po dwa srebrne i brązowe medale mistrzostw Polski. Do bogatej kolekcji trofeów dorzucił również dwa Puchary oraz trzy Superpuchary Polski oraz reprezentował nasz Klub w rozgrywkach Pucharu Kontynentalnego i Hokejowej Ligi Mistrzów.

W reprezentacji Polski rozegrał w sumie 206 oficjalnych spotkań i uczestniczył w aż trzynastu turniejach mistrzostw świata. Karierę zakończył w 2020 roku w barwach Zagłębia, a dwa lata wcześniej podczas ligowego spotkania został oficjalnie pożegnany przez nasz Klub.

Źródło: Cracovia.pl [2]