David Turoň

Z WikiPasy.pl - Encyklopedia KS Cracovia
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
David Turoň
David Turoň.jpg
Informacje ogólne
Imię i nazwisko David Turoň
Data urodzenia 4 października 1983
Miejsce urodzenia Hawierzów ,Czechy
Pozycja obrońca
Wzrost 189 cm
Sezony w Cracovii
Sezon W/G/A
2015/16
PHL - 18/1/5

W/G/A - wystepy/gole/asystyDavid Turoň hokeista Cracovii w (2016).

Informacje klubowe

BRAMKOSTRZELNY OBROŃCA-OBIEŻYŚWIAT DOŁĄCZYŁ DO DRUŻYNY PASÓW! 29.01.2016

Dysponujący znakomitymi warunkami fizycznymi David Turoň od dziś jest zawodnikiem Comarch Cracovii! 32-letni czeski defensor podpisał umowę obowiązującą do końca sezonu. W przeszłości gracz był draftowany przez słynne Toronto Maple Leafs!

-David wniesie do naszej drużyny doświadczenie - uważa trener Rudolf Rohaček. Mierzący 189 cm wzrostu i ważący 90 kg, pochodzący z przygranicznego Hawirzowa zawodnik w przeszłości reprezentował m.in. kluby z Czech, Słowacji, Niemiec, Włoch, Austrii, a także Stanów Zjednoczonych i Kanady. W 2002 roku został ponadto draftowany do NHL w 4. Rundzie, z numerem 122 przez słynne Toronto Maple Leafs. W najlepszej lidze świata nie było mu jednak dane zadebiutować. Ponadto występował w juniorskich kadrach Czech. Uczestniczył w turniejach mistrzostw świata juniorów do lat 18 w 2001 oraz mistrzostw świata juniorów do lat 20 w 2003.

Ostatni sezon Turoň spędził w Ciarko PBS Bank Sanok, kończąc rozgrywki z najlepszym dorobkiem bramkowym wśród obrońców w Polskiej Hokej Lidze. Aktualny sezon zaczął w brytyjskiej Elite Ice Hockey League, gdzie w 46 spotkaniach zaliczył 5 bramek i 14 asyst.

(Krzysztof Dąbrowa)

Źródło: Cracovia.pl [1]