Dawid Kostuch

Z WikiPasy.pl - Encyklopedia KS Cracovia
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Dawid Kostuch
Dawid Kostuch.jpg
Informacje ogólne
Imię i nazwisko Dawid Kostuch
Data urodzenia 11 sierpnia 1987
Miejsce urodzenia Richmond Hill, Ontario ,Kanada
Pozycja Napastnik
Wzrost 181 cm
Waga 90 kg
Informacje klubowe
Obecny klub Cracovia
Sezony w Cracovii
Sezon W/G/A
2010/11

W/G/A - wystepy/gole/asystyInformacje klubowe

PIERWSZE WZMOCNIENIE COMARCH CRACOVII! 28.08.2010

Dawid Kostuch jest pierwszym zawodnikiem, który wzmacnia wicemistrzów Polski, drużynę Comarch Cracovii. Kanadyjczyk polskiego pochodzenia podpisał dwuletni kontrakt z naszym Klubem. Dawid Kostuch jest pierwszym zawodnikiem, który wzmacnia wicemistrzów Polski, drużynę Comarch Cracovii. Kanadyjczyk polskiego pochodzenia podpisał dwuletni kontrakt z naszym Klubem.

Kostuch był od dłuższego czasu testowany w naszym zespole i w efekcie przypadł do gustu sztabowi szkoleniowemu.

- Aby drużyna tworzyła całość, muszą do niej pasować odpowiednie kawałki puzzli. I myślę, że Dawid jest jednym z takich kawałków - obrazue Rudolf Rohaček, trener „Pasów”.

Kanadyjski napastnik wyróżniał się m.in. w ostatnich sparingach Comarch Cracovii. W czterech spotkaniach, w których wystąpił zdobył pięć goli i miał tyle samo asyst.

- To będzie wzmocnienie drużyny. Mam nadzieję, że będzie grał jeszcze lepiej - wierzy trener Rohaček.

Sam zawodnik cieszy się z faktu, że przyjdzie mu reprezentować barwy Comarch Cracovii. Właśnie rozpoczął starania o polski paszport. - Chciałbym występować nie tylko w „Pasach”, ale również w reprezentacji Polski - przyznaje.

Kostuch urodził się 11 sierpnia 1987 roku, mierzy 182 centymetry wzrostu i waży 82 kilogramy.

Źródło: Cracovia.pl [1]

DAVID KOSTUCH WZMOCNI CRACOVIĘ! 13.02.2012

Dobra wiadomość dla wszystkich fanów Comarch Cracovii - w poniedziałek David Kostuch zjawił się w Krakowie. Hokeista wzmocni ekipę mistrzów Polski w walce w fazie play-off!

David Kostuch wraca do zespołu Comarch Cracovii po 5-miesięcznej przerwie. Kluczowy zawodnik Pasów w ubiegłym sezonie, który walnie przyczynił się do wywalczenia przez ekipę trenera Rudolfa Rohacka mistrzostwa Polski, ponownie będzie mógł swoją grą czarować przy ul. Siedleckiego!

Kostuch będzie do dyspozycji trenera Rohacka w fazie play-off i wszyscy wierzymy w to, że znów stanie się ważnym ogniwem w grze Pasów. David - witamy ponownie i życzymy udanych wystepów!

Źródło: Cracovia.pl [2]