Gellwe

Z WikiPasy.pl - Encyklopedia KS Cracovia
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
logo firmy Gellwe

W przeszłości jeden ze sponsorów Cracovii.


Gellwe w Cracovii - TerazPasy.pl 04.03.2004

Dzisiaj o godzinie 13 odbyła sie pierwsza konferencja prasowa w nowej siedzibie Klubu na ulicy Wielickiej, w której udział wzięli Prezes MKS Cracovia SSA Pan Paweł Misior, Wiceprezes Pan Jakub Tabisz oraz Dyrektor Handlowy firmy Gellwe Pan Dariusz Gałęzowski i Dyrektor Finansowy Pan Paweł Wolnicki.

Prezes Paweł Misior oficjalnie ogłosił podpisanie umowy z firmą Gellwe (największym Polskim producentem słodkich deserów, ciast w proszku i innych koncentratów spożywczych). Nowy sponsor od dnia 1 marca przez cały rok kalendarzowy będzie używał tytułu sponsora głównego KS Cracovia.

W ramach podpisanej umowy logo firmy Gellwe będzie widoczne na koszulkach piłkarzy naszej drużyny. Logo zostanie umieszczone z tyłu koszulki powyżej numeru w miejscu gdzie do teraz znajdowały się nazwiska piłkarzy. Nazwiska zostaną całkowicie usunięte z koszulek. Oprócz tego firma Gellwe będzie widoczna na biletach, afiszach, banerach oraz zewnętrznych billboardach na terenach, którymi dysponuje klub. Umowa ma charakter stały, czyli nie ma skutków finansowych zależnych od wyników sportowych drużyny, np. braku awansu do ekstraklasy.

Na koniec konferencji Pan Paweł Wolnicki odczytał list od nieobecnego Prezesa firmy Pana Wiesława Włodarskiego, który napisał: "Od wielu lat Gellwe wspiera krakowski sport. Inwestycja w Cracovię, tak zasłużony klub, to dalszy wkład w rozwój sportu w naszym mieście. Uważam, że tak wyjątkowe miasto na mapie Zjednoczonej Europu, jak Kraków, powinno mieć dwa dobre kluby piłkarskie. Deklarujemy naszą pomoc dla wszystkich, którzy będą myśleli tak nowocześnie, jak nowy Zarząd Klubu Sportowego Cracovia. Życzymy działaczom i piłkarzom Cracovii awansu do wymarzonej ekstraklasy w bieżącym roku."

Po konferencji zaprezentowano nowy wzór koszulki obowiązujący w nadchodzącym sezonie dla piłkarzy. Zaprezentowany prototyp nie zawierał numeru zawodnika (na koszulkach piłkarzy logo firmy Gellwe będzie przesunięte powyżej numeru).

Oficjalne koszulki kibiców, dostępne w sieci sklepów z pamiątkami Cracovii, będą również zawierać to samo logo.

Nieoficjalnie Koło Sympatyków dowiedziało się, że wartość umowy wynosi 120 000 złotych.