Informacje o stadionie na sezon 2008/09

Z WikiPasy.pl - Encyklopedia KS Cracovia
Skocz do: nawigacja, szukaj

Runda jesienna

Ceny karnetów

Sektor A: 300 zł (270 zł ze zniżką)
Sektory B7-B10: 175 zł (157,50 zł ze zniżką)
Sektory B1-B6: 150 zł (135 zł ze zniżką)
Sektory C5-C11: 125 zł (112,5 zł ze zniżką)
Sektory C1-C4: 90 zł (81 zł ze zniżką)

Zniżka dotyczy posiadaczy karnetów w minionej rundzie wiosennej sezonu 2007/08.
Karnety obejmują 8 spotkań Ekstraklasy

 1. Arka Gdynia
 2. ŁKS Łódź
 3. Wisła Kraków
 4. Legia Warszawa
 5. Polonia Bytom
 6. Odra Wodzisław Śląski
 7. Lech Poznań
 8. Jagiellonia Białystok


Karnety nie obejmują spotkań Pucharu Polski oraz Pucharu Ekstraklasy.

Ceny biletów

Bilety dla kobiet - 1 zł!
Bilety dla dzieci do lat 12 - za darmo!

Sektor A: 40 zł
Sektory B7-B10: 25 zł
Sektory B1-B6: 22 zł
Sektory C5-C11: 18 zł
Sektory C1-C4: 15 zł
Sektor D: 10 zł

Ceny biletów na mecz Cracovia - Wisła Kraków

Sektor A: 50 zł
Sektory B7-B10: 32 zł
Sektory B1-B6: 28 zł
Sektory C5-C11: 23 zł
Sektory C1-C4: 19 zł
Sektor D: 13 zł


Źródło: Cracovia.pl [1]


Runda wiosenna

Ceny biletów na mecze z GKS Bełchatów oraz Górnikiem Zabrze

Mamy bardzo dobrą wiadomość dla kibiców wybierających się na ostatnie mecze Cracovii na własnym stadionie. Zarząd Klubu postanowił podtrzymać ceny biletów, które obowiązywały na spotkanie z Polonią Warszawa!

Oznacza to, że wejściówki na miejsca stojące kosztowały będą 5 zł, a na siedzące 10 zł. MKS Cracovia SSA liczy, że kibice – podobnie jak w meczu z Polonią Warszawa – będą dwunastym zawodnikiem „Pasów” i pomogą drużynie w walce o trzy punkty w spotkaniach z GKS-em Bełchatów i Górnikiem Zabrze.

Ceny biletów 10 zł - miejsca siedzące 5 zł - miejsca stojące

Dzieci do lat 12 są uprawnione do bezpłatnego wejścia na mecze. Kobiety zapraszamy za symboliczną złotówkę!

Mecz z GKS-em Bełchatów rozegrany zostanie 15 maja (piątek) o godzinie 17:45 [ostatecznie termin meczu został zmieniony na 16 maja (sobota) o godz. 19:15 - przyp. WikiPasy.pl], z kolei z Górnikiem Zabrze 23 maja (sobota) o godzinie 17:00.

Serdecznie zapraszamy! Dariusz Guzik
Źródło: Cracovia.pl [2]

Ceny biletów na mecz z Polonią Warszawa (03.05.2009)

Już 3 maja Cracovia rozegra arcyważne spotkanie z Polonią Warszawa! Z tej okazji przygotowaliśmy dla kibiców nie lada niespodziankę!

Na prośbę fanów Zarząd MKS Cracovia SSA zdecydował się obniżyć ceny biletów na to spotkanie! - Chcemy, by nasz stadion zapełnił się do ostatniego miejsca i by kibice pomogli zawodnikom w walce o utrzymanie w lidze - wyjaśnia wiceprezes Jakub Tabisz.

Bilety na wszystkie miejsca siedzące kosztowały będą zaledwie 10 zł! Jeszcze mniej zapłacą ci kibice, którzy zdecydują się obejrzeć spotkanie na sektorze D, gdzie znajdują się miejsca stojące. Te wejściówki będzie można nabyć już za 5 zł!

Nie zmieni się za to sposób wejścia na mecz dla kobiet i dzieci do 12 roku życia. Te pierwsze zapłacą symboliczną złotówką, te drugie obejrzą spotkanie za darmo!

Takie rozwiązanie bardzo podoba się pomocnikowi Cracovii, Dariuszowi Pawlusińskiemu. - To świetny pomysł. Potrzebujemy teraz wsparcia kibiców, bo walka o utrzymanie wchodzi w decydującą fazę. Stadion z pewnością wypełni się do ostatniego miejsca, a my zrobimy wszystko, by kibice byli świadkami naszego zwycięstwa - mówi.

Spotkanie Cracovii z Polonią Warszawa rozegrane zostanie w niedzielę 3 maja o godzinie 14:45.
Dariusz Guzik
Źródło: Cracovia.pl [3]

Ceny karnetów

Sektor A: 270 zł (243 zł ze zniżką)
Sektory B7-B10: 160 zł (144 zł ze zniżką)
Sektory B1-B6: 140 zł (126 zł ze zniżką)
Sektory C5-C11: 115 zł (103,5 zł ze zniżką)
Sektory C1-C4: 80 zł (72 zł ze zniżką)

10% zniżka dotyczy posiadaczy karnetów w minionej rundzie jesiennej sezonu 2008/09.
Karnety obejmują 7 spotkań Ekstraklasy

 1. Piast Gliwice
 2. Lechia Gdańsk
 3. Ruch Chorzów
 4. Śląsk Wrocław
 5. Polonia Warszawa
 6. GKS Bełchatów
 7. Górnik Zabrze


Karnety nie obejmują spotkań Pucharu Polski oraz Młodej Ekstraklasy.

Ceny biletów

Bilety dla kobiet - 1 zł!
Bilety dla dzieci do lat 12 - za darmo!

Sektor A: 40 zł
Sektory B7-B10: 28 zł
Sektory B1-B6: 22 zł
Sektory C5-C11: 18 zł
Sektory C1-C4: 15 zł
Sektor D: 10 zł

Harmonogram sprzedaży

 • 05.02 – 11.02 - wznowienie karnetów
 • od 12.02 - wolna sprzedaż karnetów

Źródło: Cracovia.pl [4]

Informacje o zamknięciu stadionu

Gazeta Wyborcza - "Nowy stadion Cracovii ma być wyjątkowy"

Budowa nowego stadionu Cracovii zacznie się za pół roku. - Chcemy stworzyć najładniejszy obiekt w Polsce. Miasto liczy na oryginalny projekt - podkreśla architekt Adam Kulikowski z Estudio Lamela.

Z powodu procedur przetargowych budowa nowego obiektu rozpocznie się w maju lub czerwcu 2009 r. W tej sytuacji rundę wiosenną Cracovia rozegra na własnym stadionie.

11 grudnia Estudio Lamela złożyło wniosek o pozwolenie na budowę w wydziale architektury. Tydzień później wszczęto postępowanie administracyjne. - Dokumentacja jest sprawdzana pod względem zgodności z prawem i przepisami budowlanymi - wyjaśnia Wacław Skubida, dyrektor Wydziału Inwestycji UMK. Wydanie decyzji, która pozwala na budowę, może potrwać nawet dwa miesiące, choć urzędnicy mają nadzieję na szybsze załatwienie sprawy.

Do końca stycznia mają powstać projekt wykonawczy, czyli kosztorys inwestorski, oraz inne dokumenty konieczne do ogłoszenia przetargu. - Na sprawdzenie dokumentacji wykonawczej, przeprowadzenie procedury przetargowej i podpisanie umowy potrzebne są co najmniej trzy miesiące, jeżeli nie będzie odwołań i protestów - zastrzegł Skubida.

Równocześnie powstaje projekt rozbiórki dotychczasowych trybun. Rundę rewanżową Cracovia rozpocznie 28 lutego meczem z Piastem Gliwice, a ostatnie spotkanie zagra 23 maja z Górnikiem Zabrze. Tylko wyjątkowy zbieg okoliczności mógłby doprowadzić do przyspieszenia prac, co oznaczałoby konieczność rozgrywania meczów przez Cracovię na innym obiekcie (Hutnika lub Zagłębia Sosnowiec).

Wak - Gazeta Wyborcza
Źródło: TerazPasy.pl [5]

TerazPasy.pl - "Stadion Cracovii zamknięty na dwa lata"

Nowy stadion Cracovii nie będzie budowany etapami, jak pierwotnie planowano. Zbudowany zostanie od podstaw jako jedna ciągła inwestycja. Na czas budowy zostanie zamknięty!

W czwartek w południe w gabinecie Prezydenta Miasta Krakowa podpisano umowę z firmą Lamela na prace projektowe dotyczące modernizacji miejskiego stadionu Cracovia. Bezpośrednio po podpisaniu umowy, Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski przekazał dziennikarzom informacje, które bez przesady nazwać można sensacyjnymi.

Stadion Cracovii, który ma powstać w latach 2009 - 2011 nie będzie budowany etapami, jak pierwotnie planowano. Zbudowany zostanie od podstaw jako jedna ciągła inwestycja, a całość zamknie się kosztem 140 mln złotych. Wszystkie środki pokryje Gmina! - Takie wykonanie tej inwestycji znacznie obniży koszty i przyspieszy budowę - tłumaczy Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski.

Na pytanie, czy przy takim rozwiązaniu piłkarze Cracovii nie będą musieli grać na innym stadionie Prezydent odpowiada:: - I tak nie mogliby grać na tym stadionie, albowiem budowa jak wiadomo wiąże się z rozebraniem i przesunięciem murawy.

Gdzie w takim razie będzie grać Cracovia? - Jest inny stadion całkiem niedaleko... - dyplomatycznie odpowiada Prezydent Majchrowski.

Wedle założeń nowej koncepcji budowy stadionu Cracovii, ze względu na brak miejsca w rejonie kolebki krakowskiej piłki, która otoczona jest budynkami dzielnicy Salwator oraz murawą krakowskich Błoń, to płyta boiska zamieni się w plac budowy i park maszyn. Nowa płyta boiska będzie więc mogła powstać dopiero jako ostatni element inwestycji. - Technologicznie nie da się tego inaczej zrobić - wyjaśnia Prezydent Majchrowski

Czy dwa lata to ostateczny termin? - Ja nie wypowiadam się na temat ostateczności, nauczony różnymi doświadczeniami, ale takie jest założenie na dzień dzisiejszy i tego się trzymamy - mówi Prezydent Krakowa.

Firma Estudio Lamela Sp. z o.o. - projektant obiektu Cracovii, poszczycić może się wieloma prestiżowymi pracami. Jako sztandarowy obiekt przebudowywany przez Hiszpanów podają stadion Santiago Bernabeu. Na temat inwestycji na Cracovii wypowiadają się z optymizmem.

Craco Źródło: TerazPasy.pl [6]


Gazeta Wyborcza - "Cracovia bez stadionu"

W związku z budową nowych trybun, stadion przy ul. Kałuży zostanie zamknięty na dwa lata. Na razie nie wiadomo, gdzie Cracovia będzie rozgrywać mecze w ekstraklasie

Miasto Kraków, które jest większościowym udziałowcem MKS Cracovia SA, podpisało umowę na zrobienie projektów wykonawczych z Estudio Lamela i Sener, hiszpańsko-polskim konsorcjum architektonicznym. Jeszcze w tym roku w drodze przetargu zostanie wyłoniony generalny wykonawca stadionu.

- To jest rozwiązanie absolutnie konieczne, przyspieszy termin prac, a z drugiej strony obniży koszty. Fragmentaryczne budowanie stadionu, tak jak na Wiśle, nie wchodzi w grę - poinformował Jacek Majchrowski, prezydent Krakowa.

Zamknięcie stadionu jest nieuniknione z dwóch innych powodów. - Według warunków zabudowy murawa musi być przesunięta o 15 stopni i być równoległa do al. Focha. Niezbędny jest także odpowiednio duży plac budowy - wspomniał architekt Pierluca Roccheggiani, dyrektor zarządzający Estudio Lamela.

Czy prezydent Krakowa jest pewien dotrzymania terminów wykonania i gwarancji środków finansowych? - Niczego nie jestem pewien, bo różne rzeczy mogą się po drodze wydarzyć - odpowiedział Majchrowski.

Janusz Filipiak, prezes Cracovii, jest orędownikiem jak najszybszego zakończenia prac na nowym stadionie. - Absolutnie pogodzę się z tak drastycznym rozwiązaniem, jak wyłączenie stadionu na dwa lata. Mamy problem, poradzimy sobie z nim i znajdziemy stadion zastępczy - zaznaczył prezes.

Gdzie będą grali piłkarze pierwszoligowej Cracovii? - Niedaleko, po drugiej stronie Błoń jest drugi stadion - wskazał prezydent Krakowa. Kłopot w tym, że w lipcu rusza kolejny etap modernizacji stadionu Wisły, zburzona zostanie trybuna C. Działacze z Reymonta już teraz planują rozgrywanie meczów w przyszłym roku na Stadionie Śląskim.

Poza tym prawdopodobnie władze miasta i klubu musiałyby zmierzyć się z dużym oporem ze strony kibiców. Gdyby nie budowa, Zbigniew Koźmiński, rzecznik PZPN-u, też zaproponowałby Cracovii grę przy ul. Reymonta. - To jest naturalne rozwiązanie na całym świecie. Kluby z jednego miasta grają na jednym stadionie. Byłaby szansa na złagodzenie lub stonowanie konfliktu - uważa Koźmiński.

Na Górnym Śląsku jest kilka odpowiednich obiektów, ale dla kibiców i piłkarzy "Pasów" częste dojazdy byłyby kłopotliwe. Prezes Cracovii wskazał na kilka stadionów w Krakowie, które niewielkim kosztem, mogłyby spełniać warunki pierwszoligowej licencji.

- Stadion Hutnika to wyśmienity kierunek. Słyszałem, że słupy oświetleniowe mają być przeniesione na Suche Stawy. Jest też Wawel, prześliczny stadion Korony na Krzemionkach, a nawet Grzegórzecki, żebym nikogo nie skrzywdził i nie pominął. Blisko Krakowa jest Kmita Zabierzów - wyliczył prezes Filipiak.

Na stadionie III-ligowego Hutnika brakuje nie tylko oświetlenia, ale podgrzewanej murawy i dokończenia wymiany ławek na krzesełka. Andrzej Szmyt, wiceprezes ds. sportowych Hutnika SA, był mocno zaskoczony informacją, choć dwa dni temu był gościem prezydenta Majchrowskiego. - Jako stadion treningowy Euro 2012 mamy przyznane 40 mln zł na nową płytę, światło i częściowe przykrycie trybun - stwierdził Szmyt.

Szefowie Hutnika nie potrafili jednoznacznie odpowiedzieć, czy zgodziliby się na dwuletnie wypożyczenie obiektu. - Nikt z nami nie rozmawiał, nie mogę na to pytanie odpowiedzieć bez analizy finansowej. Żyjemy jednak w jednym mieście i trzeba sobie nawzajem pomagać - dodał Szmyt.

Koźmiński nie widzi problemu z przyznaniem licencji Hutnikowi. - Pójdziemy Cracovii na rękę, wyjeżdżanie poza Kraków jest ostatecznością. Trzeba usiąść i punkt po punkcie zastanowić się, jak poprawić warunki na Hutniku - odparł.

Po generalnej przebudowie obiekt przy ul. Kałuży pomieści 15 500 widzów i spełni wymagania licencyjne UEFA dla stadionów III kategorii. Będzie stadionem treningowy Euro 2012. Obok meczów piłkarskich będzie na nim można organizować imprezy kulturalne. Wysokość zadaszeń trybun nie będzie konkurowała ze wzgórzem wawelskim. Najwyższa trybuna od strony aktualnego parkingu będzie miała 19 m, najniższa po przeciwnej stronie przy ul. Focha - 10 m. Koszt budowy - 140 mln zł - w całości pochodzi z pieniędzy gminnych. Koniec budowy nastąpi najpóźniej 30 lipca 2011 r.

Estudio Lamela, które zaprojektuje i wybuduje obiekt, może poszczycić się modernizacją słynnego Santiago Bernabeu, stadionu Realu Madryt. - Przebudowaliśmy stadion przed mistrzostwami świata w 1982 r. W latach 90. był przez nas modernizowany, sześć lat temu zaprojektowaliśmy trybunę wschodnią, lożę VIP-ów oraz część gastronomiczno-komercyjną - pochwalił się Roccheggiani.

Estudio Lamela zaprojektowało też m.in. stadion Realu Mallorca, halę sportowej Bizcaya w Bilbao, miasteczko sportowe Realu Madryt i obiekty w Turynie przed zimową olimpiadą w 2006 r. Miesiąc temu konsorcjum wygrało przetarg na prace w Alicante

Waldemar Kordyl - Gazeta Wyborcza Źródło: TerazPasy.pl [7]