Jiří Gula

Z WikiPasy.pl - Encyklopedia KS Cracovia
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Jiří Gula
Jiří Gula.jpg
Informacje ogólne
Imię i nazwisko Jiří Gula
Data urodzenia 7 sierpnia 1989
Miejsce urodzenia Most ,Czechy
Pozycja Obrońca
Wzrost 190 cm
Waga 102 kg

W/G/A - wystepy/gole/asysty
Jiří Gula - hokeista występujący na pozycji obrońcy.

Informacje klubowe

MICHAL BÁRTA I JIŘÍ GULA OFICJALNIE W COMARCH CRACOVII! 13.09.2019

W inauguracyjnym meczu z Kadrą U-23 w barwach Comarch Cracovii wystąpiło dwóch nowych zawodników: Michal Bárta i Jiří Gula, którzy związali się jednorocznymi kontraktami z naszym Klubem! Dosłownie tuż przed meczem udało się dograć ostatnie szczegóły, dlatego teraz oficjalnie możemy powitać zawodników w Pasach! Przedstawiamy sylwetki naszych dwóch nowych hokeistów:

Michal Bárta urodził się 27 października 1987 roku w czeskim Hradec Kralove i występuje na prawym skrzydle. W swoim hokejowym CV ma 328 spotkań na najwyższym poziomie w czeskiej Ekstralidze, gdzie strzelił 51 goli i zaliczył 42 asysty. Na koncie ma także grę na drugim poziomie rozgrywkowym w Czechach, a w zeszłym sezonie przywdziewał barwy MsHK Żylina.

- Bardzo się cieszę z możliwości gry w Comarch Cracovii. Słyszałem wiele dobrego o Klubie, który co roku walczy o najwyśze cele, dlatego tym bardziej jestem zadowolony, że będę mógł stać się Jego częścią - powiedział zawodnik tuż po parafowaniu umowy. Warto podkreślić, że 31-letni skrzydłowy przywitał się z Kibicami Pasów w najlepszy możliwy sposób - zdobył gla w wygranym 7:1 meczu z Kadrą PZHL.

Jiří Gula to z kolei 30-letni defensor, który może pochwalić się znakomitymi warunkami fizycznymi - przy wzroście 190 cm, waży 102 kg. Rosły Czech urodził się 30 sierpnia 1989 roku w miejscowości Most, a karierę rozpoczynał w młodzieżowych drużynach klubu z Litwinowa. Na koncie posiada 328 gier w rodzimej ekstralidze, a w zeszłym sezonie przywdziewał barwy słowackiej Żyliny oraz angielskiego Sheffield Steelers.

- To dla mnie zupełnie nowy rozdział w karierze i czuję się bardzo szczęśliwy oraz zmotywowany wyzwaniem jakie mnie czeka. Dziękuję trenerowi oraz działaczom Comarch Cracovii za otrzymaną szansę! - powiedział zawodnik, który również będzie reprezentował barwy Pasów przez najbliższy sezon.

Źródło: Cracovia.pl [1]