Konrad Guzik

Z WikiPasy.pl - Encyklopedia KS Cracovia
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Konrad Guzik
Konrad Guzik.jpg
Informacje ogólne
Imię i nazwisko Konrad Guzik
Data urodzenia 10 listopada 1988
Miejsce urodzenia Nowy Targ (?) ,Polska
Pozycja Napastnik
Wzrost 180 cm
Waga 86 kg
Informacje klubowe
Obecny klub Cracovia
Sezony w Cracovii
Sezon W/G/A
2008/09

W/G/A - wystepy/gole/asystyInformacje klubowe

GUZIK HOKEISTĄ COMARCH CRACOVII!!! - 05.11.2008

Comarch Cracovia pozyskała dziś nowego zawodnika! Kontrakt z Pasami podpisał 20-letni obrońca!

- Nazwa klubu mówi sama za siebie - mówi o powodach przyjścia do Comarch Cracovii Konrad Guzik, nowy nabytek. - Pasy to aktualny Mistrz Polski, a ponadto w zespole jest duża szansa na grę, bowiem trener Rudolf Rohaček nie boi się stawiać na młodych zawodników - dodaje.

Nowy zawodnik Comarch Cracovii urodził się 10 listopada 1988 roku i jest wychowankiem MMKS-u Nowy Targ, w którym też ostatnio występował. Konrad mierzy 180 centymetrów i waży 86 kilogramów. Jest leworęczny. Jaki jest jego największy atut? - Moim zdaniem zdolność czytania gry. Jestem młody, więc cały czas się rozwijam. Warunek jest jednak jeden: muszę zapieprzać! - nie owija w bawełnę 20-latek.

Pozyskanie Guzika to doskonała wiadomość dla trenera Rohačka, który praktycznie od samego początku sezonu ma problemy z obrońcami. - Mam nadzieję, że będę wzmocnieniem dla linii defensywnej Pasów. Chcę pokazać, że potrafię grać w hokeja - zapewnia Konrad, dla którego debiut w Comarch Cracovii będzie automatycznie debiutem w Ekstralidze. - Już nie mogę się doczekać.

W hokeja gra również jego brat, 16-letni Kacper. Od trzech lat występuje w amerykańskiej juniorskiej lidze AAA, w zespole Detroit Little Caesars. - Ma niesamowity talent. Jest napastnikiem i plasuje się w czołówce najlepszych strzelców ligi. Niedawno zdobył mistrzostwo Ameryki w swojej kategorii wiekowej - przedstawia brata Konrad.

Źródło: Cracovia.pl [1]