Patryk Rząsa

Z WikiPasy.pl - Encyklopedia KS Cracovia
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Patryk Rząsa

Informacje ogólne
Imię i nazwisko Patryk Rząsa
Kraj Polska
Urodzony 2 października 1999, Kraków, Polska
Wiek 21 l.
Pozycja obrońca
Wychowanek Bronowianka Kraków
Kluby
Lata Klub Występy (gole)
2017-2018
2018-2019
2019-2020
2020-2021
Lech Poznań
Sokół Pniewy
KSZO Ostrowiec Świętokrzyski
Cracovia (j)
liczba występów i goli w ekstraklasie i mistrzostwach kraju

j - jesień, w - wiosna


Patryk Rząsa - piłkarz Cracovii występujący na pozycji obrońca. Syn Tomasz Rząsa


Informacje prasowe

W Lubartowie przed 18-laty rozpoczął się marsz ekipy Cracovii ku ekstraklasie. W ówczesnej trzeciej lidze (trzeci poziom rozgrywkowy) pokonała Lewart 2:0 i w tym sezonie awansowała do II ligi. W tamtym meczu jedną z bramek zdobył Piotr Giza, dzisiejszy trener rezerwy Cracovii. Jego następcy mają kłopoty ze strzelaniem bramek.

Na jedno trafienie trzeba było czekać 90 minut. Zwłaszcza, jak grają w składzie III-ligowym, bez wzmocnień z pierwszej drużyny. W zespole debiutował Patryk Rząsa, syn Tomasza, wychowanka Cracovii, byłego reprezentanta Polski, a obecnie dyrektora Lecha Poznań. Zawodnik grał ostatnio w KSZO Ostrowiec Św.

„Pasy” były bliskie porażki. Jeszcze przed przerwą uratowała je poprzeczka po strzale Konrada Szczotki w 33 min. Niecałe pół godziny później było już jednak 1:0 po uderzeniu Krystiana Żeliski. Niebawem krakowianie grali w przewadze po tym jak drugą żółtą i w konsekwencji czerwona kartką został ukarany Jakub Buczek. I gościom grało się łatwiej. Dopięli swego w 90 min – po strzale rezerwowego Mateusza Jarzynki. Jeszcze Remigiusz Biernat trafił w boczną siatkę i sędzia skończył mecz.

Źródło: [1]