PepsiCo

Z WikiPasy.pl - Encyklopedia KS Cracovia
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

PepsiCo - jeden z największych na świecie producentów, dystrybutorów i sprzedawców napojów bezalkoholowych.

24 lutego 2011 r. Cracovia podpisała trzyletnią umowę sponsorską z Pepsi, na mocy której jeden z produktów tej marki, napój "Gatorade", został oficjalnym napojem izotonicznym najstarszego polskiego klubu.


logo napoju Gatorade

Gatorade oficjalnym napojem izotonicznym Cracovii! - Cracovia.pl 24.02.2011

MKS Cracovia SSA podjęła współpracę z PepsiCo, producentem i dystrybutorem m.in. napoju izotonicznego „Gatorade". Umowa została podpisana na okres trzech lat.

- Chcemy aktywnie uczestniczyć w sporcie, który w naszym kraju odgrywa coraz ważniejszą rolę. Tak samo jest oczywiście z piłką nożną. Tym bardziej cieszymy się, jeżeli możemy współpracować z najstarszym klubem w Polsce - przyznaje Przemysław Franczak z PepsiCo.

PepsiCo to jeden z największych na świecie producentów i dystrybutorów napojów bezalkoholowych mający swoją główną siedzibę w Stanach Zjednoczonych. Do najbardziej rozpoznawalnych marek firmy należą: Pepsi, 7up, Mirinda, Lipton Ice Tea, Mountain Dew, czy Gatorade.

- Cieszymy się, że możemy podjąć współpracę z tak rozpoznawalną marką. Produkty PepsiCo, w tym Gatorade, znane są na całym świecie z najwyższej jakości - mówi dyrektor handlu i marketingu MKS Cracovia SSA, Rafał Ościak.

Na czym dokładnie będzie polegać współpraca między Klubem a PepsiCo? - Nasz kontakt jest dosyć obszerny i zawiera wiele aspektów, które można podsumować krótkimi słowami: „będziemy dostarczać Cracovii najlepsze produkty" - wyjaśnia Franczak.

- W zamian za to PepsiCo będzie przedstawiany jako oficjalny partner najstarszego klubu w Polsce. Umowa ma charakter barterowy, ale i sponsorski - dodaje dyrektor Ościak.

DG

Źródło: Cracovia.pl [1]