Illustriertes Österreichisches Sportblatt nr 43 z 21 października 1911 część 2 z 2

"Cracovia" w Bielsku. Z Bielska donoszą o pięknym osiągnięciu miejscowej dużyny, która nieznacznie 2:1 ale w pełni zasłużenie pokonała pierwszoklasową Cracovię. Drużyna Cracovii słynie z szybkości, silnych strzałów, kondycji i przemyślanych kombinacji. W obronie wyróżnia się Pollak a w ataku dwie wyrafinowanie grające gwiazdy Singer i Poznański, którzy są znakomicie wspierani przez pomocników. Czarno granatowi z których każdy prezentował znakomitą sprawność zagrali szczególnie w pierwszej połowie bardzo odważnie i prezentowali jako drużyna świetną technikę.Konstruowali znakomite ataki dzięki czemu ze strzałów dwóch łączników zdobyli do przerwy bramki. Bardzo podobała się gra nowych zawodników zwłaszcza lewoskrzydłowego. W drugiej połowie zdecydowanie natarła Cracovia i miejscowi nie zawsze mogli nadążyć. Mimo wielkiego tempa narzuconego przez „cracoviaków” nie udawało się im zdobyć bramki. Dopiero całkiem niespodziewanie kiedy bramkę opuścił Urban, wolno tocząca się piłka znalazła tam drogę. Obydwie drużyny usilnie starały się zdobyć kolejne bramki, ale nawet rozpaczliwe próby kończyły się na dobrze grających obrońcach. To że mecz przebiegał fair jest głównie zasługą sędziego tego spotkania pana Schmiega wydelegowanego z Wiednia. Mecz oglądała ogromna liczba widzów. W niedzielę miejscowi rozegrają mecz z mistrzem Górnego Śląska "Germanią" Katowice.

Historia pliku

Kliknij na datę/czas, aby zobaczyć, jak plik wyglądał w tym czasie.

Data i czasMiniaturaWymiaryUżytkownikOpis
aktualny13:52, 17 lut 2009Miniatura wersji z 13:52, 17 lut 2009400 × 387 (52 KB)FortArt (Dyskusja | edycje) Illustriertes Österreichisches Sportblatt nr 43 z 21 października 1911 część 2 z 2 ===Zobacz też=== *Grafika: Illustriertes_Österreichisches_Sportblatt_1911-10-21_foto_1.jpg Kategoria: Skany gazet w języku niemieckim z 1911