Illustriertes Österreichisches Sportblatt nr 23 z 1 czerwca 1912 część 1 z 2

Tłumaczenie

Cracovia, która przeciwko Floridsdorfer A. C. wywalczyła remis 1:1, znalazła także w Amatorach równorzędnego przeciwnika, chociaż w pierwszy dzień Zielonych Świąt w nieregularnych zawodach uległa 4:1. Warunki terenowe czyniły grę niemożliwą, prawie połowa placu gry pokryta była wodą sięgającą powyżej kostki. Amatorzy, którym losowanie przyniosło w pierwszej połowie suchy teren do ataku, górowali zdecydowanie do pauzy, ponieważ woda pomagała im w obronie. Osiągnęli oni w pierwszej części gry przewagę w postaci trzech goli, z których jeden był bramką samobójczą Trauba sen., jak gdyby ten ofiarny back zapomniał, dla której drużyny powinien teraz grać.

Cracovia nie miała zaś po zmianie stron tak dużo szczęścia, jak goście. Druga połowa zakończyła się remisem 1:1, na skutek czego końcowy rezultat wyniósł 4:1.

Następny dzień, w którym z powodu powodzi musiano grać na starym boisku, przyniósł nierozstrzygnięty rezultat 1:1, którym Cracovia kończyła zawody w tym sezonie już cztery razy: przeciwko Kassai, Nemzeti, Floridsdorf i wyżej wymienionym.

Cracovia grała bez widzianego u niej w ostatnich grach zaangażowania, tak że Amatorzy pomimo gorszej dyspozycji strzałowej jednak mieli przewagę, co znowu było do wywnioskowania z liczby rzutów rożnych.

Wiedeńczycy grali z zaangażowaniem, które nie było widoczne u biało-czerwonych, przeciwnie, pewna nonszalancja była niepotrzebną w linii ataku, jak również do zauważenia było znużenie środka pomocy. Amatorzy, grający bez Hussaka, okazali się nie tak niebezpieczni, jak przypuszczano. Ich gra nie była także zbyt piękną, Floridsdorfer zrobił dużo lepsze wrażenie w porównaniu z dawnymi Krykieterami, którzy przed dwoma laty pokonali Cracovię w stosunku 4:2 i 11:4.

Sędzia p. Komar z Wiednia nie zadowolił całkowicie. To samo można było skonstatować odnośnie publiczności, która tym razem zachowywała się niewiarygodnie niesprawiedliwie.

B.

Kliknij na datę/czas, aby zobaczyć, jak plik wyglądał w tym czasie.

Data i czasMiniaturaWymiaryUżytkownikOpis
aktualny12:31, 24 mar 2009Miniatura wersji z 12:31, 24 mar 2009400 × 517 (74 KB)FortArt (Dyskusja | edycje) Illustriertes Österreichisches Sportblatt nr 23 z 1 czerwca 1912 część 1 z 2 ===Zobacz też=== *Grafika: Illustriertes_Österreichisches_Sportblatt_1912-06-01_foto_2.jpg Kategoria: Skany gazet w języku niemieckim z 1912