Illustriertes Österreichisches Sportblatt nr 12 z 22 marca 1913 część 1 z 3

Tłumaczenie

16-go tego miesiąca zainaugurowała Cracovia sezon wiosenny meczem z nowopowstałym krakowskim klubem Sparta. Przebieg gry był następujący: Natychmiast od początku, już od pierwszej minuty, podejmuje Cracovia atak na przeciwną bramkę i osiąga zaraz pierwszego gola z kombinacji Dobrzański – Kowalski. Ten sukces dodaje odwagi graczom Cracovii, którzy pracują z dużym zapałem. Gracze Sparty ograniczają się tylko do obrony, wszyscy gracze koncentrują się przed bramką, jednak w piętnastej minucie przebija się Kowalski i piłka ponownie ląduje w siatce. Dopiero teraz zaczynają także gracze Sparty energiczniej atakować, jednak ataki te rozbijają się na bardzo dobrze grającej obronie. W ogóle widać dużą przewagę Cracovii, która teraz przy dwubramkowym prowadzeniu gra trochę wolniej. W 18 min. udaje się skutecznemu środkowemu napastnikowi jeszcze raz trafić, jednak gracze Sparty nie pozostawiają tego sukcesu bez odpowiedzi, przeprowadzają gwałtowny atak na bramkę przeciwnika i osiągają z bardzo pięknego przeboju pierwszą bramkę. Jeszcze przed przerwą udaje się Cracovii uzyskać czwarte trafienie przez Dobrzańskiego.

Po przerwie Cracovia gra z mniejszym animuszem, tak że w 15 min. udaje się graczom Sparty uskutecznić drugiego i równocześnie ostatniego gola. Następują teraz bardzo częste wizyty pod przeciwną bramką, które jednak przebiegają bez skutku. Dopiero później zaczyna Cracovia trochę energiczniej atakować i osiąga przez lewego i prawego skrzydłowego dwa trafienia. Gra układała się interesująco, a na podstawie tego rezultatu możemy wróżyć młodemu klubowi piękną przyszłość.

Kliknij na datę/czas, aby zobaczyć, jak plik wyglądał w tym czasie.

Data i czasMiniaturaWymiaryUżytkownikOpis
aktualny21:15, 2 cze 2009Miniatura wersji z 21:15, 2 cze 2009400 × 320 (75 KB)FortArt (Dyskusja | edycje) Illustriertes Österreichisches Sportblatt nr 12 z 22 marca 1913 część 1 z 3 ===Zobacz też=== *Grafika: Illustriertes_Österreichisches_Sportblatt_1913-03-22_foto_2.jpg *[[:Grafika: Illustriertes_Österreichisches_Sportblatt_1913-03-22_foto_3.jp