Illustriertes Österreichisches Sportblatt nr 19 z 7 maja 1914 część 1 z 5

(z obu plików - 1 i 2)

Galicja

Cracovia – Amatorzy (Wiedeń) 3:0 (1:0). W meczu przeciwko amatorom z Wiednia Cracovia udowodniła osiągnięcie dobrej formy i potwierdziła czynione z roku na rok postępy. Licznie zgromadzona publiczność zobaczyła wspaniale grającą drużynę, której sposób gry przypominał najlepsze czasy tego sympatycznego klubu. Cracovia miała zawsze dobrych, a czasami znakomitych piłkarzy teraz dodatkowo pokazała dobrą grę zespołową, chociaż nie brakowało efektownych, indywidualnych zagrań. Amatorzy przystąpili do gry z wiarą w zwycięstwo i w pierwszych minutach poważnie zagrozili bramce przeciwnika. Jednak zawodnicy krakowscy zdecydowanie wkraczali w akcje rywali odbierając im piłkę i niebezpiecznie kontratakując. Mimo przeprowadzenia przez Cracovię kilku niebezpiecznych ataków, wynik nie ulegał zmianie gdyż liczne strzały omijały bramkę lub stawały się łupem bramkarza. Dopiero w 15 minucie środkowy napastnik Cracovii plasowanym strzałem umieścił piłkę w bramce co wzbudziło wielki entuzjazm krakowskiej publiczności. Zachęceni tym krakowianie nadal z odwagą atakowali rywali momentami oblegając ich bramkę. Podobały się szybkie wymiany piłek i energiczne ataki, które jednak do przerwy nie przyniosły zmiany wyniku. Po przerwie Cracovia nadal przeważa. Mimo świetnych ataków i wspaniałych wręcz okazji bramki nie padają. Dopiero po 18 minutach prawy łącznik Dąbrowski silnym strzałem uzyskuje drugiego gola. Amatorzy ambitnie starali się kontratakować, lecz dobrze zorganizowana pomoc i obrona Cracovii torpedowały te próby. Znakomicie spisywał się także bramkarz Cracovii Sulima, który pewnie wyłapywał wszystkie strzały wiedeńczyków. Krakowianie prezentując wspaniałą grę kombinacyjną nieustannie nacierali na bramkę wiedeńczyków którzy starali się ze wszystkich sił by nie ponieść jeszcze wyższej porażki. Mimo tej przewagi Cracovia uzyskała jeszcze tylko jedno trafienie w 29 minucie. Publiczność przyjęła ten rezultat nagradzając zwycięzców gromkimi brawami i długotrwałym aplauzem W końcówce na obu drużynach widać było oznaki zmęczenia,co spowodowało że twarda obrona Amatorów i słabsze ataki Cracovii nie przyniosły już zmiany rezultatu. Wiedeńczycy zyskali wielkie uznanie publiczności za wyjątkowo sportową postawę i grę fair. W przerwie spotkania Prezes Cracovii Pan Kazimierz Jurjewicz wręczył zawodnikom pierwszej drużyny Cracovii złote odznaki za zdobycie w 1913 roku Mistrzostwa Galicji.

Historia pliku

Kliknij na datę/czas, aby zobaczyć, jak plik wyglądał w tym czasie.

Data i czasMiniaturaWymiaryUżytkownikOpis
aktualny02:05, 31 sty 2009Miniatura wersji z 02:05, 31 sty 2009400 × 513 (81 KB)FortArt (Dyskusja | edycje)Illustriertes Österreichisches Sportblatt nr 19 z 7 maja 1914 część 1 z 5 ===Zobacz też=== *Grafika: Illustriertes_Österreichisches_Sportblatt_1914-05-07_foto_2.jpg *Grafika: Illustriertes_Österreichisches_Sportblatt_1914-05-07_foto_3.jpg