Illustriertes Österreichisches Sportblatt nr 19 z 7 maja 1914 część 4 z 5

(z obu plików - 4 i 5)

Cracovia przeciwko Czarnym (Lwów) 4:0 (1:0). Mecze z Klubem Sportowym Czarni Lwów, zawsze cieszyły dużym zainteresowaniem i gromadziły liczną publiczność. Tegoroczny mecz miał szczególny charakter bo Cracovia z uwagi na wystąpienie Czarnych ze Związku i spowodowaną tym w konsekwencji dwuletnią przerwą w kontaktach, nie mogła się zmierzyć z Czarnymi i zrewanżować za poniesioną przed dwu laty w ostatnim meczu dotkliwą porażkę.

W tym sezonie Cracovia zmierzyła się z Dianą z Katowic wygrywając 3:0, potem uzyskała dwa przekonywujące zwycięstwa z drużyną Bielsko-Biała : w Krakowie 5:0 i w Bielsku 5:0. Z drużyną Toekres rozegrała Cracovia w Krakowie dwa mecze. W pierwszy przegrała 0:3, a w drugim gdzie zagrała znacznie lepiej pechowo uległa 1:2.

Na początku sezonu Cracovia nie była jeszcze w pełni formy ale w tym spotkaniu zwolennicy tego niezwykle zasłużonego dla polskiej piłki nożnej klubu mieli pełną satysfakcję gdyż drużyna ich prezentowała się efektownie, przeprowadzała piękne akcje i grała fair. Także lwowianie powstrzymywali swój temperament, dzięki czemu mecz przebiegał w wyjątkowo sportowej atmosferze. Już od początku spotkania lwowianie z impetem zaatakowali, oblegając bramkę Cracovii. Krakowianie mądrze się bronili od czasu do czasu kontratakując. Po jednej z takich efektownych kontr Dąbrowski strzela w 10 minucie pierwszą bramkę. Zachęcona tym sukcesem Cracovia mocniej zaatakowała, jednak lwowianie grali zdecydowanie i konsekwentnie, tak że wynik utrzymał się do przerwy.

Po przerwie Cracovia zdobyła przewagę i mocno natarła w wyniku czego strzeliła dwie bramki, obie zdobyte przez środkowego napastnika Kowalskiego, a w końcówce meczu zdobyła jeszcze czwartą z rzutu karnego. W drużynie lwowskiej wyróżniającym się zawodnikiem był pomocnik Bilor.

Historia pliku

Kliknij na datę/czas, aby zobaczyć, jak plik wyglądał w tym czasie.

Data i czasMiniaturaWymiaryUżytkownikOpis
aktualny02:05, 31 sty 2009Miniatura wersji z 02:05, 31 sty 2009400 × 406 (62 KB)FortArt (Dyskusja | edycje)Illustriertes Österreichisches Sportblatt nr 19 z 7 maja 1914 część 4 z 5 ===Zobacz też=== *Grafika: Illustriertes_Österreichisches_Sportblatt_1914-05-07_foto_1.jpg *Grafika: Illustriertes_Österreichisches_Sportblatt_1914-05-07_foto_2.jpg