Rozmiar pierwotny(400 × 634 pikseli, rozmiar pliku: 102 KB, typ MIME: image/jpeg)

Illustriertes Österreichisches Sportblatt nr 21 z 21 maja 1914 część 2 z 2

(z obu plików)

Galicja

Kraków :Cracovia przeciwko Union Berlin. Pierwszy dzień 5:0 (3:0), drugi dzień 7:0 (1:0). W obydwu tych meczach Cracovia przeszła sama siebie i nie tylko ze względu na ilość zdobytych bramek lecz wykładnikiem tej opinii była wspaniała gra kombinacyjna, którą Cracovia prezentowała w tych spotkaniach. Po ostatnich spotkaniach byliśmy przyzwyczajeni do jej inteligentnej i fair prowadzonej gry, jednak te ostatnie spotkania z Union pokazały, że Cracovia na tym nie poprzestała, mocno nadal pracuje i stale podnosi poziom gry grając przy tym radosną piłkę. Praca ta przynosi jak widać dobre rezultaty. Goście z Berlina pozostawili dobre wrażenie, szczególnie chwaleni byli za długie przerzuty co nie przygotowanym do tego drużynom może sprawiać duże zagrożenie. Chociaż berlińska drużyna robiła w pierwszym dniu dobre wrażenie na publiczności, to jej zdaniem grała zbyt ostro. Berlińczycy tłumaczyli swoją wysoką porażkę w pierwszym meczu męczącą podróżą, ale jeszcze wyższa w drugim dniu każe szukać przyczyn gdzie indziej. W drugim spotkaniu Union zagrał jeszcze ostrzej co przyniosło skutek odwrotny od zamierzonego, w dodatku ulubieniec publiczności, zawodnik Cracovii Robert Traub po zderzeniu z przeciwnikiem doznał złamania nogi i został przetransportowany do szpitala. Publiczność była bardzo poruszona i przygnębiona tym wypadkiem, zwłaszcza, że Traub wyróżniający się zawsze ambicją, aktywnością i sportową postawą był niezwykle lubiany. W miejsce kontuzjowanego Trauba wprowadzony został zawodnik rezerwowy grający już w meczu poprzednim. Po tym wypadku sędzia usunął z boiska zawodnika gości..

W pierwszym dniu goście już od pierwszych minut meczu zaczęli od zdecydowanych ataków i stwarzając ogromne zagrożenie dosłownie oblegali bramkę miejscowych.

Cracovia dość szybko otrząsnęła się z tej przewagi i poznawszy styl gry przeciwnika, sama ruszyła do zdecydowanych ataków uzyskując w 14 minucie pierwsze trafienie. Po dłuższym okresie gry i wzajemnych atakach na bramkę, Cracovia z karnego zdobywa drugiego gola, a tuż przed przerwą trzeciego. Po przerwie widać było na gościach duże zmęczenie co wykorzystała Cracovia bombardując co chwilę berlińską bramkę co przyniosło jeszcze dwa trafienia.

W drugim dniu to Cracovia przystąpiła do zdecydowanego natarcia, ale i Union walczył z determinacją chcą się zrewanżować za poniesioną porażkę. Krakowianie zagrali na poziomie dotychczas nie oglądanym, a opisany wypadek jeszcze bardziej zmobilizował drużynę w której Traub jest szczególnie ceniony i lubiany. I chociaż do przerwy Cracovia uzyskała tylko jedną bramkę, to po przerwie prezentując poziom, który zaskoczył nawet jej najbardziej wybrednych sympatyków, w krótkich odstępach czasu strzeliła jeszcze sześć goli.Goście zniechęceni tak wysoką porażką ograniczali się tylko do rozpaczliwej obrony rzadko przekraczając swoją połowę. Po meczu publiczność zgotowała swoim zawodnikom entuzjastyczną owację.

Lwów : Pogoń – Wisła 2:0 (0:0) we Lwowie

Czarni I – Lechia 5:2 (0:0)

Historia pliku

Kliknij na datę/czas, aby zobaczyć, jak plik wyglądał w tym czasie.

Data i czasMiniaturaWymiaryUżytkownikOpis
aktualny02:06, 31 sty 2009Miniatura wersji z 02:06, 31 sty 2009400 × 634 (102 KB)FortArt (Dyskusja | edycje) Illustriertes Österreichisches Sportblatt nr 21 z 21 maja 1914 część 2 z 2 ===Zobacz też=== *Grafika: Illustriertes_Österreichisches_Sportblatt_1914-05-21_foto_1.jpg Kategoria: Skany gazet w języku niemieckim z 1914