Robert Ożóg

Z WikiPasy.pl - Encyklopedia KS Cracovia
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Robert Ożóg

Informacje ogólne
Imię i nazwisko Robert Ożóg
Kraj Polska
Urodzony 8 stycznia 2000, Kraków, Polska
Wiek 21 l.
Pozycja pomocnik
Wzrost 175 cm
Waga 63 kg
Wychowanek Cracovia
Kariera w pierwszej drużynie Cracovii
Sezon Rozgrywki - występy (gole)
2018/19, 2019/20, 2020/21
1906-1919 oficjalne i towarzyskie, od 1920 tylko oficjalne mecze

j - jesień, w - wiosna


Wywiad

"Najważniejsze jest to, żeby zagrać w mistrzostwach" -
cracovia.pl

Najważniejsze jest to, żeby zagrać w mistrzostwach

- Pokonaliście wczoraj ŁKS Łódź 4:0. Musicie być bardzo zadowoleni z tego meczu?

- Byliśmy przekonani, że nie będzie to łatwe spotkanie. W tej lidze każdy mecz jest ciężki, nawet z przeciwnikami z dołu tabeli. Po pierwszej połowie wygrywaliśmy już jednak gładko 3:0, a rywal nie stwarzał groźnych sytuacji. Udało się dołożyć jeszcze jedną bramkę i odnieść zwycięstwo 4:0. - Wasze wyniki w ostatnich meczach to 4:0, 0:0, 4:0 i 3:0 - zwycięstwa, do tego jeden remis i to bez straconych bramek.

- Cieszymy się z tych zwycięstw, strzelonych bramek i zachowanych czystych kont. Jeśli chodzi o zera z tyłu, to chwała naszym obrońcom i bramkarzowi Krzyśkowi Sendorkowi. Gdy Filip Majchrowicz doznał kontuzji, wrócił do bramki i utrzymuje solidną formę. Duża jego zasługa w tym, że graliśmy ostatnio na zero z tyłu.

- Tydzień temu z Jagiellonią strzeliłeś gola, regularnie grasz. Jesteś zadowolony ze swoich występów?

- Tak, najważniejsze jest jednak dobro drużyny. Jestem zadowolony z naszych wyników w tej rundzie, oby tak dalej!

- Świetnie sobie radzicie, awansowaliście tej wiosny na drugą pozycję. To pewnie przybliża was do waszych celów? - Naszym celem jest gra o mistrzostwo Polski. Do mistrzostw awansują zespoły z dwóch pierwszych miejsc, staramy się więc co najmniej utrzymać drugą lokatę, a być może uda się także przegonić pierwszą Legię. Najważniejsze jest po prostu to, żeby zagrać w mistrzostwach.

- Dziesięć punktów straty do lidera, ale też jeden mecz rozegrany mniej, są więc szanse na odrobienie strat. - Będziemy chcieli wygrać każdy następny mecz i zobaczymy, co z tego wyjedzie. Może akurat Legia będzie się potykała i uda nam się ją dogonić. Wszystko jest możliwe.

- W następnym meczu mierzycie się z Resovią. Na jakie spotkanie się nastawiacie?

- Do każdego spotkania podchodzimy tak samo. Nawet drużyny z dołu tabeli potrafią być groźne w spotkaniach z drużynami z topu. Zawsze chcemy wygrywać, niezależnie od tego, jak gra przeciwnik.
Źródło: cracovia.pl 16 kwietnia 2018