Robert Podoliński

Z WikiPasy.pl - Encyklopedia KS Cracovia
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Robert Podoliński

Informacje ogólne
Imię i nazwisko Robert Podoliński
Kraj Polska
Urodzony(a) 8 października 1975, Siemiatycze, Polska
Wiek 46 l.

Robert Podoliński urodził się w 1975 roku w Siemiatyczach. Były piłkarz, obecnie trener piłkarski. Absolwent warszawskiego AWF.

Informacja o objęciu posady przez Podolińskiego

"Cracovia ma nowego trenera. Podoliński za Hajdę" -
Sportowe Tempo

Cracovia ma nowego trenera. Podoliński za Hajdę

Robert Podoliński będzie trenerem Cracovii od sezonu 2014/15 T-Mobile Ekstraklasy! Z klubem rozstaje się Mirosław Hajdo - tymczasowy, jak się okazało - następca Wojciecha Stawowego.

Robert Podoliński podpisał z Cracovią dwuletni kontrakt. - Czuję dumę, że taki klub jak Cracovia zainteresował się moimi usługami. Bardzo się cieszę, że moja praca w Dolcanie Ząbki została doceniona w „Pasach". To dla mnie awans i zaszczyt, że poprowadzę Cracovię - przyznaje nowy szkoleniowiec.

Podoliński był już wcześniej członkiem sztabu szkoleniowego Cracovii. W sezonie 2009/10 był asystentem Artura Płatka. - Bardzo miło wspominam tamten okres, bo wtedy otrzymałem szansę pracy w ekstraklasie. Teraz ponownie do niej wracam i ponownie do Cracovii, ale tym razem jako jej samodzielny trener. Bardzo się z tego powodu cieszę - dodaje nowy szkoleniowiec „Pasów".

Mirosław Hajdo objął zespół na cztery kolejki przed końcem sezonu i zrealizował postawione przed nim zadanie - utrzymania w ekstraklasie. "Panie trenerze, życzymy powodzenia w dalszej karierze trenerskiej! - głosi komunikat na oficjalnej stronie klubu.

ST/cracovia.pl
Źródło: Sportowe Tempo 2 czerwca 2014 [1]Asystent pierwszego trenera (Płatka) przez 30 dni
14 lipca 2009 - 12 sierpnia 2009
Następca
Marek Wleciałowski
Poprzednik
Mirosław Hajdo
Pierwszy Trener przez 322 dni
02 czerwca 2014 - 19 kwietnia 2015
Następca
Jacek Zieliński