Sebastian Witowski

Z WikiPasy.pl - Encyklopedia KS Cracovia
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Sebastian Witowski
Sebastian Witowski.jpg
Informacje ogólne
Imię i nazwisko Sebastian Witowski
Data urodzenia 13 września 1976
Pozycja Napastnik
Wzrost 178 cm
Waga 75 kg
Informacje klubowe
Obecny klub Cracovia

W/G/A - wystepy/gole/asysty
Informacje klubu

Witowski też przedłużył! 23.11.2007

Drugim po Rafale Radziszewskim zawodnikiem, który w ostatnich dniach przedłużył kontrakt z Comarch Cracovią jest Sebastian Witowski! Nowa umowa obowiązywać będzie do marca 2009 roku!

- Nie powiem nic nowego, jeśli przyznam, że bardzo cieszę się z takiego obrotu spraw - mówi Sebastian Witowski. - Dobrze czuję się w "Pasach" i fajnie, że Klub chciał przedłużyć ze mną kontrakt - dodaje napastnik.

Witowski w Comarch Cracovii występuje już od pięciu lat. - Czas minął bardzo szybko, a po drodze zdobyłem Mistrzostwo Polski i dwukrotnie brązowy medal - przyznaje i jednocześnie wierzy, że to nie koniec sukcesów z "Pasami". - Zgodzę się ze słowami Rafała Radziszewskiego, który przy okazji podpisywania swojej umowy stwierdził, że w tym sezonie chcemy odzyskać tytuł Mistrza Polski. Nie będzie to łatwe, ale zrobimy wszystko, by to osiągnąć - zapewnia 31-letni zawodnik.


DULĘBA DRUGIM TRENEREM, WITOWSKI KIEROWNIKIEM DRUŻYNY! 04.05.2015

Zmiany w hokejowym zespole Comarch Cracovii są widoczne także w sztabie szkoleniowym. Nowym asystentem trenera Rudolfa Rohačka został Mariusz Dulęba, z kolei funkcję kierownika drużyny będzie pełnił Sebastian Witowski! Mariusz Dulęba to jeden z wybitniejszych polskich obrońców początku XXI wieku. To aż ośmiokrotny Mistrz Polski (4x Unia Oświęcim i 4xComarch Cracovii), a także wieloletni reprezentant Polski. W drużynie "Pasów" występował aż przez siedem lat (2005-2012) i to właśnie w naszym zespole zakończył swoją zawodniczą karierę. Teraz wraca do Klubu w roli drugiego trenera.

Dla 38-letniego Sebastiana Witowskiego objęcie funkcji kierownika drużyny wiązało się z decyzją o zakończeniu kariery hokejowej. Popularny "Witos" był najdłużej występującym zawodnikiem drużyny "Pasów", a jej barw bronił od 2002 roku! W tym czasie zdobył pięciokrotnie tytuł Mistrza Polski i trzykrotnie wicemistrzostwo. Teraz powalczy o kolejne trofea w zupełnie nowej roli.

Jednocześnie Klub pragnie podziękować dotychczasowemu drugiemu trenerowi, Andrzejowi Pasiutowi za jego pracę w "Pasach" w ostatnich latach.

Źródło: Cracovia.pl [1]