WikiPasy.pl:Projekt "Herby klubów"

Z WikiPasy.pl - Encyklopedia KS Cracovia
Skocz do: nawigacja, szukaj

W WikiPasach są strony poświęcone naszym piłkarskim rywalom. Byłoby dobrze ubarwić te strony. Trzeba odnaleźć w sieci i przesłać na serwer pliki z herbami klubów - rywali Cracovii.

Poradnik "Jak się przyłączyć"

1. Jakich herbów potrzeba?

Zobacz listę brakujących herbów. Jak widzisz Twoja pomoc naprawdę jest potrzebna.

2. Gdzie znaleźć plik z herbem?

Gdzieś w sieci. :) Możesz skorzystać z Google by wyszukać pliki graficzne. Świetnym adresem jest też anglojęzyczna Wikipedia (na polskiej nie ma herbów klubów). Możesz tez szukać na stronach klubów lub stronach poświęconych piłce nożnej. Upewnij się, ze odnaleziony plik na pewno jest właściwy czyli dotyczy właśnie tego klubu - zwłaszcza gdy korzystałeś z Google. Plik zapisz na swój dysk (zwykle opcja ta jest dostępna w menu dostępnym po kliknięciu prawym klawiszem myszy). Jeśli masz wybór wybierz plik o wysokiej rozdzielczości.
Ogromną liczbę herbów w formacie PNG można znaleźć na [1] i w formacie EPS na [2].

3. W jakim formacie?

Szukaj w dowolnym. Zapewne będzie to JPEG, GIF, PNG lub EPS. Użyj swojego ulubionego programu graficznego by przekształcić plik na format PNG (plik z rozszerzeniem *.png) jest to jedyny akceptowany przez nas format.

4. W jakiej wielkości?

Większość herbów w serwisie jest wielkości 400x400 pixeli i w takiej wielkości najlepiej je dodawać, jednak w praktyce wystarczającą wielkością jest już 100x100px, bo właśnie takiej wielkości herby dodawane są w szablonach. Jeśli jednak jest to brakujący herb a nie uda nam się znaleźć większego, to każdy rozmiar będzie dobry.
Bardzo istotną sprawą jest aby obszar grafiki z herbem był kwadratowy !!!

5. Jak wysłać plik?

Na stronie Kategoria:Zalążki artykułów - herby kliknij klub, którego herb chcesz przesłać. Zobaczysz polecenie "Prześlij nam go" lub "Załaduj nową wersję". Po prostu skorzystaj z dowolnego z nich.

6. A co dalej?

Po przesłaniu wejdź na stronę z Twoim herbem (to ta zaczynająca sie od słowa "Grafika: "). Odśwież widok by zobaczyć jak prezentuje się wysłany przez Ciebie herb. Jeśli wszystko jest w porządku z menu na górze wybierz "Edytuj" i usuń z opisu tekst {{herb stub}}.

Potrzebne herby

Zobacz tu: Kategoria: Zalążki artykułów - herby

Zobacz też

Dyskusja uczestników projektu

Herby do poprawy

Soła Oświęcim herb.png


Tutaj proszę wstawić wszystkie herby które wymagają poprawki.