Wirtualna Polska

Z WikiPasy.pl - Encyklopedia KS Cracovia
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
logo Wirtualnej Polski

Wirtualna Polska - pierwszy polski portal internetowy. Interaktywna platforma komunikacji, informacji, e-commerce oraz e-biznes, liczące się na rynku medium reklamowe.

Pierwszy polski portal internetowy, założony w 1995 roku. Jeden z pięciu największych polskich portali internetowych. Stworzyli go na Politechnice Gdańskiej w Gdańsku Leszek Bogdanowicz, Damian Woźniak Marek Borzestowski i Jacek Kawalec, którzy poznali się za pośrednictwem Internetu. Początkowe forum pomysłów przerodziło się - już w marcu 1995 r. - w serwis, działający pod nazwą Wirtualna Polska. Od października nad rozwojem portalu czuwało Centrum Nowych Technologii, firma zajmująca się ewolucją, promocją i zastosowaniem najnowszych technologii w WP. Początkowo dostępny był pod adresem www.wp.cnt.pl (CNT = Centrum Nowych Technologii). W 1998 roku został przeniesiony na adres www.wp.pl, z którego można tam wchodzić do dziś.

Funkcjonując pierwotnie jako Katalog Stron WWW, Wirtualna Polska w krótkim czasie przeobraziła się w portal internetowy oferujący szereg usług oraz kompleksowych serwisów, stała się platformą transakcji e-commerce i komunikacji oraz medium reklamowym.

Portal internetowy jako pierwszy w Polsce, oprócz bycia miejscem reklamy, sam rozpoczął autopromocję z udziałem innych, poza internetowych, środków medialnych - od roku 1998 w radiu, prasie i na billboardach, a od roku 2000 prowadząc kampanię reklam w telewizji publicznej oraz kinach, odciskając tym samym swój ślad w historii reklamy.

11 kwietnia 2004 roku Wirtualna Polska po raz pierwszy od wielu lat zmieniła szatę graficzną strony tytułowej. W 2007 roku zostało zmienione logo portalu. Pod koniec sierpnia 2008 Wirtualna Polska zdobyła tytuł Solidnego Pracodawcy Roku 2007.

Źródło: Wikipedia [1]


Wirtualna Polska została oficjalnym sponsorem medialnym Cracovii 13 sierpnia 2008 roku. [1]

Linki zewnętrzne