2-3-5

Fragment meczu

Nowiny

Relacja z meczu w dzienniku Nowiny
Mniej szczęśliwie od „Wisły” powiodło się czerwono-białym w Bielsku z tamtejszym „B. B. F. V.”. Przegrała bowiem ze słabym stosunkowo swoim przeciwnikiem, którego przed rokiem dopiero pobiła 8:0, 2:1. „Halftime” 2:0. Spodziewać się należy, że wynik rewanżu, jaki ma być rozegrany jeszcze tej jesieni, wypadnie dla „Cracovii” chyba znacznie lepiej.
Źródło: Nowiny nr 237 z 18 października 1911

Czas

Relacja z meczu w dzienniku Czas
Z drużyn galicyjskich wybija się szybko niemiecki "Bielitz - Bialaer Sp. C." złożony obecnie przeważnie z graczy niegdyś wiedeńskich, rozporządzający już pięknym własnym placem sportowym. W ubiegłą niedzielę udało mu się pokonać w stosunku 2:1 "Cracovię" co prawda niekompletną, grającą z trzema chwilowymi zastępami z rezerwy. W najbliższą niedzielę zamierzony jest match rewanżowy w Krakowie.
Źródło: Czas nr 476 z 18 października 1911

Illustriertes Österreichisches Sportblatt
(informacja)

Informacja o meczu w wiedeńskim tygodniku Illustriertes Österreichisches Sportblatt
Bielsko-Bialski Klub Sportowy grał w niedzielę przeciwko Cracovii 2:1.
Źródło: Illustriertes Österreichisches Sportblatt (oryginalnie w języku niemieckim) nr 43 z 21 października 1911

(relacja)

Relacja z meczu w wiedeńskim tygodniku Illustriertes Österreichisches Sportblatt
"Cracovia" w Bielsku. Z Bielska donoszą o pięknym osiągnięciu miejscowej dużyny, która nieznacznie 2:1 ale w pełni zasłużenie pokonała pierwszoklasową Cracovię. Drużyna Cracovii słynie z szybkości, silnych strzałów, kondycji i przemyślanych kombinacji. W obronie wyróżnia się Pollak a w ataku dwie wyrafinowanie grające gwiazdy Singer i Poznański, którzy są znakomicie wspierani przez pomocników. Czarno granatowi z których każdy prezentował znakomitą sprawność zagrali szczególnie w pierwszej połowie bardzo odważnie i prezentowali jako drużyna świetną technikę.Konstruowali znakomite ataki dzięki czemu ze strzałów dwóch łączników zdobyli do przerwy bramki. Bardzo podobała się gra nowych zawodników zwłaszcza lewoskrzydłowego. W drugiej połowie zdecydowanie natarła Cracovia i miejscowi nie zawsze mogli nadążyć. Mimo wielkiego tempa narzuconego przez „cracoviaków” nie udawało się im zdobyć bramki. Dopiero całkiem niespodziewanie kiedy bramkę opuścił Urban, wolno tocząca się piłka znalazła tam drogę. Obydwie drużyny usilnie starały się zdobyć kolejne bramki, ale nawet rozpaczliwe próby kończyły się na dobrze grających obrońcach. To że mecz przebiegał fair jest głównie zasługą sędziego tego spotkania pana Schmiega wydelegowanego z Wiednia. Mecz oglądała ogromna liczba widzów. W niedzielę miejscowi rozegrają mecz z mistrzem Górnego Śląska "Germanią" Katowice.