1913-06-15 Cracovia II - Sparta Kraków 0:1

"Ze sportu" -

Ze sportu

Relacja z meczu w Ilustrowanym Kuryerze Codziennym
Kraków—Wiedeń 0:4.

Wczorajszo zawody Wiednia z Krakowem, zgromadziły bardzo liczne rzeszo publiczności, które z napięciem śledziły nadzwyczaj interesującą grę. Drużyna wiedeńska, zestawiona z graczy młodych, fizycznie przewyższających Krakowian, nadto znakomicie opanowujących piłkę, była bardzo groźnym przeciwnikiem Krakowian.

Po świetnem zwycięstwie drużyny krakowskiej nad Lwowem, sądzono, iż Krakowianie nie tylko Wiedniowi sprostuję, lecz nawet wyjdę zwycięsko. Jednak przecenili swe siły. Przebieg gry: Grę rozpoczynają Krakowianie, jednak doskonała pomoc i obrona nie przepuszcza ich na swą połowę. Odebrawszy piłkę niebieskim, podprowadzają ją goście pod bramkę Krakowian i w 4 min. uzyskują pierwszego, co prawda przypadkowego goala. Nie zraża to bynajmniej Krakowian i w dalszym ciągu starają się atakować, to się jednak nie udaje im, z powodu nadzwyczaj słabej gry obu łączników. Wiedeńczycy natomiast przeprowadzają jeden atak po drugim, wszystkie jednak rozbijają się o doskonale pracujących backów i bramkarza. Pauza 1:0.

Po pauzie, Wiedeńczycy w szybkiem tempie przeprowadzają swe ataki. Prawie bez przerwy znajdują się na połowie Krakowian. W 7 min. uzyskuje Kaps punkt drugi a w minutę później trzeci. Wiedeńczycy atak za atakiem przeprowadzają, bez przerwy bombardują bramkę Krakowian. W 35 min. uzyskują gońcie punkt czwarty. Dopiero teraz nasi cośkolwiek naciskają Wiedeńczyków, jednak nie uzyskują (mimo wielu dobrych pozycyi) ładnego punktu. Ostateczny wynik 4:0 dla Wiednia. Match prowadził p. Daubek z Wiednia, dobrze.

Z graczy wyróżnili się z Wiedeńczyków: Neumann, Kapa, Jetzinger i Heinlein.

Z Krakowian: Szubert, Wiktor, Bujak, Kowalski, Dąbrowski i Synowiec.
Źródło: Ilustrowany Kuryer Codzienny nr 137 z 17 czerwca 1913