9:0

1918-07-14 BBSV Bielsko - Cracovia 0:4

Czas

Relacja z meczu w dzienniku Czas (drugi akapit)
W Krakowie rezerwa Cracovii spotkała się z Czarnymi z Jasła bijąc ich w stosunku 9 do 0. Z powodu rozmaitych przejść Czarni grali w końcu bez bramkarza i jednego z graczy napadu.
Źródło: Czas nr 302 z 15 lipca 1918

Relacja z meczu w Ilustrowanym Kuryerze Codziennym
Cracovia – Rezerwa – Czarni (Jasło) 9:0

Byłoby pożądanem, aby Cracovia jak najczęściej sprowadzała drużyny prowincjonalne dla spotkań ze swoją rezerwą na mecze wstępne przed głównymi zawodami, to bowiem przyczyni się do podniesienia gry w Galicyi. Rzecz naturalna, iż uprzejmość i gościnność powinna w tem odgrywać dużą rolę… Drużyna z Jasła przedstawiała się bardzo sympatycznie. Przyjechała młodzież jasielska z muzyką, jak na prawdziwą wycieczkę. Szkoda, że tej muzyki na zawodach nie słyszeliśmy – szkoda, że nie czuli się goście dość u nas swobodnie… w przyszłości będzie zapewne lepiej…

Aczkolwiek zawody skończyły się dużą przegraną sympatycznych gości, po 9:0 – to bynajmniej nie sądźmy, aby gra Czarnych nie mogła być lepszą. Gorączka, trema przeszkadzały widocznie gościom.

W pierwszej połowie strzelił Kogut dla Cracovii bramkę w 23 m., w 10 minut później drugą.

W drugiej połowie strzela Śliwa w 2 minucie, tenże znowu w 6 min, Kogut w minutę później robi piątego goala, Śliwa w 20 minucie, Sperling w 25 m., Kogut w 30 m., i ostatnią Śliwa w 40 m.

Goście garli w drugiej połowie bez bramkarza i bez jednego z graczy. W grze rezerwy Cracovii nie widzieliśmy precyzji – bardzo dobrym był obrońca Brejak i środek pomocy.
Źródło: Ilustrowany Kuryer Codzienny nr 100 z 16 lipca 1918

Nowa Reforma

Relacja z meczu w dzienniku Nowa Reforma
.. Równocześnie z matchem w Bielsku, rezerwa „Cracovii” rozgrywała w Krakowie match z drużyną „Czarnych” z Jasła. I tutaj na swoim tere¬nie ,,Cracovia“ zwyciężyła na całej linii. Rezultat 9:0.
Źródło: Nowa Reforma nr 302 z 16 lipca 1918

Krakauer Zeitung

Relacja z meczu w dzienniku Krakauer Zeitung
Niezwykle sympatyczna i ambitna drużyna prowincjonalna nie mogła pomimo ofiarnej gry stać się chociaż na moment na tyle niebezpieczną, aby zmusić do działania także starszych graczy Cracovii, którzy swego czasu grali w pierwszej drużynie. Bramkarz Jasła zapobiegł jeszcze większej porażce swojego zespołu.
Źródło: Krakauer Zeitung (oryginalnie w języku niemieckim) nr 186 z 16 lipca 1918