Herb_Sparta Kraków (1918)

1918-08-11 DSV Opawa - Cracovia 3:3

Inny mecz tego dnia

Relacja z meczu w Ilustrowanym Kuryerze Codziennym
Zwolna wracają do życia dawniejsze kluby. Brak nam Wisły, która wnosiła pierwiastek rywalizacyi. Wczoraj wystąpiła Sparta wzmocniona siłami pierwszoklasowej Wisły. Miejmy nadzieję, że z tej gąsieniczki sierpniowej wykluje się właściwa Wisła.

Sparta zdobyła już laury we Lwowie, bijąc tamtejszą Pogoń 3:0. Wczoraj zmierzyła się z rezerwą Cracovii, osłabioną wystąpieniem dawniejszych graczy Sparty i Wisły. W tych warunkach można się było spodziewać ciężkiej klęski rezerwy Cracovii, która mało doświadczone siły miała na tyłach, całą wagę kładąc w ataku, ten zaś mimo najlepszych chęci niewiele zdziałał.

W pierwszej połowie zdobywa Sparta 3 gole (jeden z karnego strzału), w drugiej połowie czwartą bramkę. Kilka doskonałych pozycyi rezerwa Cracovii nie wyzyskała, bramkarz i obrona zawodzili.

Duszą Sparty był Śliwa, atak po jednej i drugiej stronie nie miał tempa i słabo kombinował.

Źródło: Ilustrowany Kuryer Codzienny nr 128 z 13 sierpnia 1918