1918-08-11 Cracovia II - Sparta Kraków 0:4

Relacja z meczu w dzienniku Krakauer Zeitung cz.1
Relacja z meczu w dzienniku Krakauer Zeitung cz.2
      Jeśli możesz, przetłumacz znajdujący się obok lub linkowany poniżej opis meczu.
Źródło: Krakauer Zeitung (oryginalnie w języku niemieckim) nr 214 z 13 sierpnia 1918

Relacja z meczu w Ilustrowanym Kuryerze Codziennym
ZE SPORTU

"Cracovia"-Klub opawski-3:3. W ciągu wojny Klub opawski wzrósł znacznie w siły. Najlepszym dowodem tego jest wynik zawodów rozegranych z reprezentacyą Wiednia 1:0 na korzyść Opawy. "Cracovia" miała zatem w niedzielę silnego przeciwnika przed sobą. Przywitana bardzo serdecznie ukazała Opawczykom grę wyższą pod względem kombinacyi. Rezultat 3:3 jest następstwem błędów obrony i słabszej, niz zwykle pomocy. W pierwszej połowie w 7 m. pierwszą bramkę zdobywa Opawa, lecz już w 2minuty później Kowalski prześlicznym strzałem wyrównuje tę różnicę. Ten sam gracz w 21 minucie zdobywa drugi punkt dla swego klubu. W drugiej połowie w 4 m. Opawa uzyskuje punkt drugi –z kolei Poznański po świetnej kombinacyi (trójka: Mielech, Kowalski, Poznański) strzela po raz trzeci w bramkę Opawczyków, lecz ci rewanżują się w 26 minucie i wyrównują po raz trzeci różnicę. Mimo wszystko widoczną było rzeczą ,że „Cracovia” góruje nad swymi przeciwnikami klasyczną grą, pełnych wzorowych kombinacji, co przedstawiciel klubu opawskiego w mowie pożegnalnej podniósł z wielkim uznaniem dla Krakowa.

Klub opawski zjedzie do Krakowa 2 września na zawody wtórne.
Źródło: Ilustrowany Kuryer Codzienny nr 129 z 14 sierpnia 1918