Dąbrowski I
Kałuża
Mielech

Wynik

Według książki "Pierwsze mecze, pierwsze bramki..." J. Kukulskiego wynik to 3:2. Taki sam podają wszystkie opracowania z wynikami derbów oraz "Ilustrowany Kuryer Codzienny". W relacji w "Czasie" napisano jednak 4:3.

drużyna Cracovii

Czas

Relacja z meczu w dzienniku Czas (drugi akapit)
W ostatnią niedzielę odbyło się spotkanie „Cracovii” z jej dawną współzawodniczką „Wisłą”, która dopiero w tym roku zorganizowała się na nowo. Mimo to osiągnęła rezultat bardzo obiecujący, uzyskują 3 goale przeciwko 4. Jeżeli się zważy, że „Wisła” pracuje w warunkach trudnych, gdyż nie posiada własnego boiska, trzeba przyznać, że jej sportowy wysiłek jest wyjątkowo poważny. Istnienie drugiego silnego Stowarzyszenia sportowego ożywi niezawodnie ruch sportowy Krakowa.
Źródło: Czas nr 420 z 23 września 1918

drużyna Wisły

Relacja z meczu w Ilustrowanym Kuryerze Codziennym
Cracovia-Wisła 3:2.

Można powinszować wczorajszego sukcesu Wiśle. Wynik 3:2 jest dla niej bardzo zaszczytny. Nie mając możności spotkać się z drużynami (tekst nieczytelny - WikiPasy.pl) ani nie mając własnego boiska celem trenowania, zdołała mimo to nietylko stawić czoło Cracovii, ale nawet poważnie jej sławie zagrozić.

W pierwszej połowie dopiero w 23 minucie strzelił Mielech pierwszy punkt dla Cracovii. Kilka kornerów przeciw Wisłe niwyzyskanych.

W drugiej połowie atak Wisły, który zbytnio bawił się poprzednio pod bramką Cracovii, strzela z każdej pozycyi. Dzięki temu już w 2 m. wyrównuje partyę jej lewy skrzydłowy pięknym strzałem, w 5 minut później pada strzał drugi w bramkę Cracovii.

Dopiero teraz zaczyna grać Cracovia, jakby jej było potrzeba bodźca. W 18 m. strzela Kałuża punkt drugi, w minutę później piłkę wypuszczoną przez bramkarza skutkiem strzału armatniego (nazwisko nieczytelne – WikiPasy.pl) posyła Mielech w siatkę. Kilka wspaniałych strzałów dalszych nie weszło w bramkę Wisły.

Cracovia grała znacznie słabiej niż zwykle. Zawodziła pomoc, obrona. Mielech zbyt często stał na offside, zawodziło skrzydło lewe.

Nie wątpimy, że Wisła przyczyni się odtąd do ożywienia ruchu sportowego u nas.
Źródło: Ilustrowany Kuryer Codzienny nr 170 z 24 września 1918

moment z gry

Krakauer Zeitung

Relacja z meczu w dzienniku Krakauer Zeitung
      Jeśli możesz, przetłumacz znajdujący się obok lub linkowany poniżej opis meczu.
Źródło: Krakauer Zeitung (oryginalnie w języku niemieckim) nr 256 z 24 września 1918

Nowości Ilustrowane

Relacja z meczu w tygodniku Nowości Ilustrowane cz.1
Relacja z meczu w tygodniku Nowości Ilustrowane cz.2
Relacja z meczu w tygodniku Nowości Ilustrowane cz.3
Po całym szeregu matchów rozegranych w Krakowie z pierwszorzędnymi klubami zamiejscowymi, których udział w zawodach na terenie krakowskim budził zrozumiałe zainteresowanie, przyszła kolej na niemniej interesujące dla świata sportowego zawody klubów tutejszych: Cracovii i Wisły.

Spotkanie to było tem ciekawsze, że do walki z okrytą już laurami Cracovią stanęła drużyna, która dotychczas nie miała możności spotykać się z pierwszorzędnymi klubami i nie posiada nawet własnego boiska do trenowania. To też wynik mathu 3:2 na korzyść Cracovii należy uznać za bardzo zaszczytny dla Wisły, która zdołała nietylko stawić czoło Cracovii, ale nawet poważnie jej sławie zagrozić. Przebieg mathu był bardzo zajmujący.

Nie wątpimy, że Wisła będzie przyczyniać się odtąd stale do ożywiania ruchu sportowego u nas.
Źródło: Nowości Ilustrowane nr 39 z 5 października 1918