1919-09-23 Cracovia - Poznań 10:0

Z WikiPasy.pl - Encyklopedia KS Cracovia
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Herb_Cracovia


pilka_ico
mecz towarzyski
Kraków, wtorek, 23 września 1919, 16:30

Cracovia - reprezentacja Poznania

10
:
0

(7:0)Herb_Poznań


Zapowiedź meczu

Opis meczu

Nowa Reforma

Relacja z meczu w dzienniku Nowa Reforma
Wczorajsza "zabawa" w piłkę nożną, zapowiedziana afiszami jako match footballowy, zakończyła się wynikiem 10:0 na korzyść "Cracovii". "Zabawa" ta raz jeszcze wykazała, że gra "Cracovii" słabnie coraz bardziej, gdyż mimo korzystnego dla siebie wyniku, klub poznański okazał się tak mało technicznie wyszkoloną drużyną, że tylko bezmyślnie grająca drużyna wynik taki osiągnąć mogła. Odnosi się to przedewszystkiem do napadu "Cracovii", a prawy łącznik wprost celował w bezmyślności. Reszta drużyny, z wyjątkiem pomocy, grała rozmaicie, przeważnie każdy gracz dla siebie.
Źródło: Nowa Reforma nr 366 z 25 września 1919


Ilustrowany Kuryer Codzienny

Relacja z meczu w Ilustrowanym Kuryerze Codziennym
Sympatyczni goście poznańscy, których dotąd jako footballistów nie znaliśmy, przedstawili sport zupełnie jeszcze pierwotny. To też z rozpoczęciem gry zawładnęła "Cracovia" piłką w zupełności i tylko skutkiem kiepskich strzałów ilość bramek nie osiągnęła jeszcze bardziej katastrofalnej cyfry.
Źródło: Ilustrowany Kuryer Codzienny nr 263 z 27 września 1919


Kurjer Poznański

Relacja z meczu w dzienniku Kurjer Poznański
Pierwsze drużyny klubów sportowych Unii i Posnanii osiągnęły na turnieju we Lwowie i Krakowie następujące rezultaty: (...) W Krakowie przeciw Krakowii 0-10 dla Poznania przegrane.
Źródło: Kurjer Poznański nr 223 z 27 września 1919


Gazeta Lwowska

Wynik meczu w dzienniku Gazeta Lwowska
Wyniki zawodów z ub. tygodnia. (...) w Krakowie: (...) Cracovia - Poznań (ta sama drużyna, która gościła u nas w niedzielę) we wtorek z wynikiem 10:0.
Źródło: Gazeta Lwowska nr 224 z 28 września 1919