baraż o udział w Mistrzostwach Polski klasy B (Cracovia II), mecz rewanżowy

Sędzia: Jakub Seidner z Krakowa

1921-07-17 Cracovia III - Rewia Kraków 5:0

Tygodnik Sportowy

Relacja z meczu w Tygodniku Sportowym
Rozstrzygająca walka o tytuł mistrza II. kl. K. Z. O. P. N., przyniosła Cracovii, przy lekkiej i pięknej grze napadu zasłużone zwycięstwo.
Sędziował p. Seidner z Krakowa.
Źródło: Tygodnik Sportowy nr 10 z 22 lipca 1921

Match ten zgromadził kilkaset osób, przeważnie niepłacących. Boisko 110 m długie i 75 m szerokie, idealne co do równości, znajduje się na pastwisku, dzierżawionem przez gminę pp. radcom i ich protegowanym, którzy czasem kijami i widłami starają się przeszkodzić zdrowej zabawie młodzieży. Podziwiać należy ten klub, że mimo tylu trudności, pędząc żywot koczowniczy, nie mając znikąd poparcia, jednak nie opuszcza rąk i wszelkiemi siłami stara się utrzymać swą egzystencję.

Obie drużyny wystąpiły w komplecie. Gra żywa, interesująca. Krakowska drużyna nie mogła do przerwy przyzwyczaić się do niezwykłych dla niej rozmiarów boiska; toteż mimo przewagi zdołała zdobyć tylko jeden punkt. Dopiero po przerwie linja ataku Cracovii, zwłaszcza środkowa trójka, podając sobie krótko i więcej dokładnie, coraz częściej wyłania się pod bramką Soły, coraz groźniej naciera, wspomagana dzielnie przez Strycharza. Soła broni się rozpaczliwie i z poświęceniem; dopiero gdy piłka po raz drugi i trzeci znalazła się w jej bramce, opuszcza ręce i przyjmuje z rezygnacją utratę dalszych 4 punktów. Kilka bramek zawinił bramkarz Soły przez swoje stałe, często zupełnie niepotrzebne wybieganie z bramki. Soła nie wytrzymała tempa, gdyż połowa drużyny poprzedniej nocy brała udział w miejscowej zabawie. Może ta porażka otrzeźwi nieco tamtejszych piłkarzy, którym do prawdziwej kultury sportowej wiele jeszcze brakuje. Sędziował p. Seidner z Krakowa.

Oba matche ze Sołą przyniosły Cracovii II dwa zwycięstwa (3:2 i 7:0) i 4 punkty; wskutek tego Cracovia II zdobyła ostatecznie po raz drugi z rzędu mistrzostwo klasy B całego okręgu krakowskiego.
Źródło: Przegląd Sportowy nr 10 z 23 lipca 1921 [1]