|                          rozgrywki = mecz towarzyski
|                          rozgrywki = turniej jesienny Cracovii
}}
}}

[[Kategoria:1921 mecze towarzyskie]]
===Zapowiedź meczu===
*[[:Grafika: Tygodnik Sportowy 1921-09-09 foto 3.jpg|Zapowiedź turnieju w ''Tygodniku Sportowym '']]

|                Link =
|                Skan = [[Grafika:Tygodnik Sportowy 1921-09-16 foto 1.jpg|thumb|Relacja z meczu w ''Tygodniku Sportowym'']]
|      Tytul_artykulu =
|              Autor =
|              Tresc = Obie drużyny występują z rezerwowymi graczami. Cracovia bez Kałuży, Kotapki, Mielecha, Cikowskiego i Popiela, Jutrzenka bez Klotza II, Krumholza i Ungera. Tempo dość żywe, ale gra naogół rezerwująca. Kilka szybkich strzałów Cracovii bez rezultatu. Ofen w obronie bardzo dobry, rozbija wszelkie ataki. Wreszcie z pięknego strzału w poprzeczkę, zdobywa Sperling 1-go, kwestjonowanego przez graczy i publiczność goala. Atak Cracovii zupełnie niedysponowany w strzelaniu, pecha ma pod tym względem szczególnie lewy łącznik, który jednak wkońcu z podania Chruścińskiego zdobywa drugą bramkę dla biało-czerwonych. Niemiły incydent zdenerwowanego nagonką rozmyślną agitacji szperberowskiej sędziego, p. Seidnera z dwoma widzami, niepotrzebnie zupełnie przerywa na kilka minut grę. Po pauzie gra mniej interesująca i ospała. Tylko raz jeden passing Fryc-Synowiec-Szperling-Kogut-Szperling-Kogut wykazał już dawno niewidzianą klasę Cracovii. Piękny przebój Chruścińskiego o włos niewyzyskany. Atak Jutrzenki od czasu do czasu się zrywa, jednak dalekie strzały krótkowzrocznego Stattera kończą się na outach. Piękny strzał Gumplowicza odbija pięścią bramkarz Cracovii. Z sytuacji of sidowej, nie zauważonej przez sędziego, zdobywa Kogut 3 bramkę, a wreszcie Reyman pięknym strzałem, piłkę odbitą przez bramkarza Jutrzenki, pakuje nieuchronnie, zdobywając 4 goala. Do końca jednostajne i monotonne ataki obu stron bez rezultatu. – Stosunek kornerów 6:1 dla Cracovii.
}}

{{Artykul
|  Tytul_wydawnictwa = Przegląd Sportowy
|              Dzien = 17
|            Miesiac = 09
|                Skan =
|              Tresc = Cracovia z 5, Jutrzenka z 4 graczami rezerwy. Atakuje przeważnie Cracovia, Jutrzenka sporadycznie wypada pod bramkę mistrza okręgu. Gra otwarta, Fryc gra dla galerii. W 23 minucie paruje wspaniale. Unger ostry strzał Szperlinga, piłka odbija się o zewnętrzną poprzeczkę bramki, lecz sędzia p. Seidner, stojący daleko poza polem karnym, daje bramkę. W 44 minucie strzela Kogut, stojąc w pozycji spalonej, druga bramkę dla swych barw. Po pauzie dalsza przewaga Cracovii. Ładny atak Jutrzenki odpiera Kotapka L. W 23 minucie uzyskuje znowu Kogut z widocznego off-sidu trzecią bramkę, a w 39 minucie ustanawia Reyman pięknym, nie do trzymania strzałem, ostateczny rezultat. Sędziował słabo p. Seidner.

Mecze sezonu 1921

Wawel Kraków 1921-03-13 Cracovia - Wawel Kraków 4:0  Bielsko 1921-03-20 Cracovia - Bielsko 8:1  Sturm Bielsko 1921-04-03 Cracovia - Sturm Bielsko 6:0  Naprzód Lipiny 1921-04-04 Cracovia - Naprzód Lipiny 10:0  Wisła Kraków 1921-04-10 Wisła Kraków - Cracovia 0:3  Makkabi Kraków 1921-04-17 Cracovia - Makkabi Kraków 6:2  Jutrzenka Kraków 1921-04-24 Jutrzenka Kraków - Cracovia 1:10  Polonia Warszawa 1921-05-01 Cracovia - Polonia Warszawa 7:1  Jutrzenka Kraków 1921-05-05 Cracovia - Jutrzenka Kraków 6:0  Czarni Lwów 1921-05-22 Cracovia - Czarni Lwów 6:1  Makkabi Kraków 1921-05-26 Makkabi Kraków - Cracovia 0:5  Polonia Warszawa 1921-05-29 Polonia Warszawa - Cracovia 0:6  Wisła Kraków 1921-06-05 Cracovia - Wisła Kraków 5:0  Jutrzenka Kraków 1921-06-11 Cracovia - Jutrzenka Kraków 4:0  Czarni Lwów 1921-06-12 Czarni Lwów - Cracovia 0:2  Honvéd Budapeszt 1921-06-18 Cracovia - Kispesti Budapeszt 1:0  Honvéd Budapeszt 1921-06-19 Cracovia - Kispesti Budapeszt 2:4  Makkabi Kraków 1921-06-25 Cracovia - Makkabi Kraków 5:0  Warta Poznań 1921-06-26 Cracovia - Warta Poznań 6:2  Újpest Budapeszt 1921-07-03 Cracovia - Újpesti Budapeszt 2:1  Wacker Wiedeń 1921-08-07 Cracovia - Wacker Wiedeń 0:1  Terézvárosi Budapeszt 1921-08-14 Cracovia - Terézvárosi Budapeszt 1:1  Pogoń Lwów 1921-08-21 Cracovia - Pogoń Lwów 2:0  ŁKS Łódź 1921-08-28 Cracovia - ŁKS Łódź 7:1  Polonia Warszawa 1921-09-04 Cracovia - Polonia Warszawa 3:0  AZS Kraków 1921-09-05 Cracovia - AZS Kraków 4:0  Jutrzenka Kraków 1921-09-08 Cracovia - Jutrzenka Kraków 4:0  Makkabi Kraków 1921-09-10 Cracovia - Makkabi Kraków 11:0  BBSV Bielsko 1921-09-11 Cracovia - BBSV Bielsko 2:1  Warta Poznań 1921-09-18 Warta Poznań - Cracovia 2:2  Polonia Warszawa 1921-09-25 Polonia Warszawa - Cracovia 1:2  Ferencváros Budapeszt 1921-10-01 Ferencváros Budapeszt - Cracovia 1:0  MTK Budapeszt 1921-10-02 MTK Budapeszt - Cracovia 0:0  Wisła Kraków 1921-10-09 Wisła Kraków - Cracovia 1:1  Slovan Ostrawa 1921-10-13 Cracovia - Slovan Ostrawa 4:0  ŁKS Łódź 1921-10-16 ŁKS Łódź - Cracovia 0:4  Warta Poznań 1921-10-23 Cracovia - Warta Poznań 6:1  Pogoń Lwów 1921-10-30 Pogoń Lwów - Cracovia 2:5  Makkabi Kraków 1921-11-06 Makkabi Kraków - Cracovia 2:3  Kluby Klasy B 1921-11-20 Cracovia - kluby Klasy B 2:1